Mossad'ın dumansız ızgarası yine konuştu...

Genel & Güncel Konular

Mossad'ın dumansız ızgarası yine konuştu...

İletigönderen Ram » Cmt Mar 03, 2007 23:31

AĞAR: 'EYALET SİSTEMİ TARTIŞILABİLİR'

Türkiye-AB Karma Parlamento Başkanı Joost Lagendijk, DYP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, Türkiye AB ilişkileri konusunda görüş alış verişinde bulundu. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve Lagendijk basına kapalı olarak bir saat görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Lagendijk, Türkiye'deki siyasi gelişmeler hakkında fakir edinmek amacıyla Ağar ile görüştüğünü ve görüşmenin olumlu geçtiğini ifade etti. AB konusunun Türkiye’de eskisi kadar gündemde yer almadığına dikkat çeken Lagendijk, “Ama Türkiye AB yoluna devam etmeli. Sayın Ağar da güçlü bir liderlikle AB yoluna devam edilmesi gerektiğine inanıyor" diye konuştu. Türkiye’nin AB üyeliği konusunda bazı tereddütlere sahip olduğuna işaret eden Lagendijk, Türkiye'nin geleceğinin AB üyeliğinde olduğunu dile getirdi.
‘ÜYELİK İÇİN 2014 HEDEFLENMELİ’

DYP lideri Ağar da parti olarak AB yolculuğunu kararlı bir şekilde sürdürme misyonunu taşıdıklarını kaydetti. Ağar, "Biz bu meseleyi iç siyaset meselesinin dışında görüyoruz. Bu meseleyi ekonomik siyasi entegrasyon meselesi ve reform hamlesi olarak görüyoruz" dedi. Türkiye'nin kendi iç çatışmalarını aşması gerektiğini ifade eden Ağar, AB ile ilişkilerin daha tutarlı bir şekilde yürütülmesini ve 2014 yılında üyeliğin elde edilmesinin hedeflenmesi gerektiğini söyledi.

‘EYALET SİSTEMİ TARTIŞILMALI’

Ağar daha sonra basın mensuplarının soruları üzerine, eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Türkiye’nin eyeletlere bölünmesi önerisinin de tartışılması gerektiğini ifade etti. Ağar, "Eyalet meselesi geçmişte, ekonomik bölge valilikleri biçimde gündeme gelen mesele idi. Ben üniter devletten yanayım, ama bunların tartışılmasını; tartışabilir herkes ben bir şey demem" diye konuştu.

Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen |Kuralsız| » Pzr Mar 04, 2007 0:12

İnsan 10 yılda bu kadar değişiyomuş demek ki :twisted:

Dengeler... ah o dengeler...


Bu Milletin anasını ağlattı bu dengeler...


söyleye söyleye bıktım ya Köpekler Alemi benden nefret edecek sonunda ama '' İt ürür kervan yürür '' :twisted:haber için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Mar 04, 2007 10:47

Bu adamlar bir dönem bu ülkeyi yönettiler.Başımızda Ampülü Kırılası Parti'nin olmasının sebebi işte bu adamların yaptığı yanlış politikalar.
Adamlar dünyayı haletmiş gibi gittiler Türk Cumhuriyetleri'nde darbe girişimlerinde bulundular(Azerbaycan,Özbekistan).Ne oldu şimdi?İlk yıllarında neredeyse Türkiye'den herhangi bir yetkilinin ağzının içine bakan bu devletler aşırı derecede mesafe koydular.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Özbekistan'a gitmek için AB vizesi almaktan daha çok uğraşıyorlar.Sebebi ne?İşte bu Mehmet Ağar ve onun gönderdiği dangalakların darbe girişimleri yüzünden.
Bu adam ne kadar pişkin?Hala çıkmış konuşuyor.Yüz olması lazım bir insanda.
Haber için sağol RAM kardeş.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Mar 05, 2007 15:15

Ram, Evren'in söylediklerinde de büyütülecek birsey yok demis bu salatalik agasi, pardon Agar :twisted:

Resim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Panzehir » Pzt Mar 05, 2007 23:38

AB'nin de seçimler öncesinde Ağar'ı desteklemiş olduğu böylece günyüzüne çıktı. Meselelere Ağa ( ı ) r 'lığını koyamayan Ağar'dan seçim öncesinde farklı birşey söylemesini beklemek yanlış olur kanaatimce. Vakit yaklaştı, herkes taraf tutmaya başladı. Korkutan şey, tarafsız olanın değil, taraflı olanın bu oyundan galip çıkacağı. Ağar'ın eski mesleğinin bilgi sızdırmak olduğunu söylüyorlardı... Yeni bir meslek daha edindi bir süre önce. Başarılı olacak gibi gibi... Yoksa, boşyere AB gidip de görüşmez Ağar'la... AKEPE haricinde meclise girebilecek olan kimler varsa, onlarla görüşülüyor. Düzen belli... Mevki belli..

Haber için sağolasın.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x