Müjdeler olsun!

Sivil Örümcekler hakkındaki katkılarınızı ve yazılanlar hakkındaki yorumlarınızı bu bölümde sunabilirsiniz.

Müjdeler olsun!

İletigönderen kaanka68 » Cum Mar 05, 2010 19:01

Mont Pelerin cemiyeti, küresel sermayenin beyni olarak kabul görür. Kurucuları arasında Karl Popper da vardır ki, Soros'a ilham veren bir liberalizm (!) dehasıdır.

Bizim "prof" lardan da (bu "prof", herhalde profiterolün falan kısaltılmışı olsa gerek, ben bu tiplere profesör ünvanını bir türlü yakıştıramıyorum zira) hayranı çoktur bu Popper'ın; Mete Tunçay mesela.

Hatta Atatürk sevgisiyle (!) gündeme gelen bir başka profiterol, Atilla Yayla da bu Mont Pelerin cemiyetinin üyesi olmakla övünür.

Mont Pelerin, yirminci yüzyılın ortalarında çoğunluğunu ekonomistlerin oluşturduğu bir grup tarafından İsviçre'de kurulmuştur. Kuruluş amaçları dünya ekonomisini sosyalizm tehlikesinden (!) korumaktı (bir ünlem de buraya)...

Bugün ise Mont Pelerin, dünyayı yöneten küresel oluşumların (Trilateral Komisyon, Bilderberg, CFR v.s.) danışmanı ve yönlendiricisidir.


Sadede gelelim, ne mutlu bizlere ki sonunda Mont Pelerin bizi de şereflendirmeye (!) karar vermiş görünüyor;

Resim

Yukarıdaki ilan, cemiyetin resmî internet sitesinden;
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.montpelerin.org/home.cfm


İlandaki ilk iki toplantı (Yeni Delhi ve Buenos Aires) regional (bölgesel) olarak tanımlanırken, İstanbul Cevahir Otel'deki special (özel).

Gururlandım görünce, göğsüm kabardı doğrusu.

Toplantının teması da şahane; Nation, State and Liberty(Ulus, Devlet ve Özgürlük)

Kararlılar yani; ulus ve devlet kavramlarını bizim liboşlara ve sivil örümcekçiklere kendi çıkarları doğrultusunda belletecekler ve memleketimize "özgürlük" ve "demokrasi" getirecekler. Çok şükür, bugünleri de gördük...

Bizim (!) ilandaki e-posta adresine bir yazı yazıp hatırlarını sordum ve tebrik ettim kendilerini gerçi, ama yanıt gelir mi bilemem.
Kullanıcı küçük betizi
kaanka68
Üye
Üye
 
İletiler: 90
Kayıt: Sal Eki 20, 2009 11:24

Şu dizine dön: Katkı ve Yorum Bölümü | S. Ö.

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x