Mustafa Sarıgül: Düğün Evinin Tefçisi Ölü Evinin Yasçısı

Mustafa Sarıgül: Düğün Evinin Tefçisi Ölü Evinin Yasçısı

İletigönderen bezgin » Pzt Ara 07, 2009 1:55

Mustafa Sarıgül: Düğün Evinin Tefçisi Ölü Evinin Yasçısı
Ömer Yılmaz İnanç, Aykırı Yayınları - 2005
ResimBilgi: Indirmek icin resmi tiklayin.
DOSTUMUZ, Sarıgül'ü merak ediyordu, aklımıza gelen birkaç olayı anlattık:

'Popülisttir, hiç fırsat kaçırmaz, mesela Körfez depremi olur, her belediye gücü yettiği kadar yiyecek, içecek, yardim malzemesini kamyonlarla felaket bölgesine gönderir, ama Sarıgül, bir başka biçimde gönderir. Şişli Belediye binası Esentepe'dedir, yardim malzemesi burada kamyonlara yüklenir, Boğaz köprüsünü geçer İzmit'e, Gölcük'e gider, değil mi? :!: Hayır, Sarıgül kamyonları Taksim'e doğru, yani ters yönde yola çıkartır, yol boyunca Şişli Belediyesi'nin yardim konvoyunu görmektesiniz, diye hoparlörle bağıra çağıra duyurtur, sonra konvoy geri döner, İzmit'e gider.'

'Baska? '

'Dedik ya, hiç fırsat kaçırmaz, Üzeyir Garih'in öldürüldüğü gün Teşvikiye meydanının adını (Üzeyir Garih Meydanı) yapmaya kalktı, bereket uyardılar, Teşvikiye'nin tarihini anlattılar da, çekindi, vazgeçti.'

YURT gezilerine başladı, o kürsüde atıp tutarken, yandaşları da silah atıyor, Sarıgül de coştukça, sapıtıyordu: 'Silah atmak bizim Anadolu'nun töresidir, Kadıköy sosyetesi silahtan korkar ama biz korkmayız! ' Sabah namazlarıyla başlayan 'dini eylemlerini' 'türbancılara' göz kırparak geliştiriyor, bir de meydan okuyordu: 'Her konuşmamda 30 defa Allah dediğim için eleştiriliyorum, bundan sonra 100 defa diyeceğim! ' Sanki 'Allah' dediği için onu eleştiren varmış gibi... Kime ne, istersen 100 değil 500 defa de, kime ne!

PEKİ Mustafa Sarıgül'den ne olur?

Önce Deniz Baykal'ın hakkını verelim, onu kendisine soranlara öyle bir cevap verdi ki 'Bana magazin sormayın! ' deyip çıktı. Ne desin yani?

Adamın planı yok, düşüncelerini anlatan sosyolojik ve siyasal programı yok, 'deli dana' gibi ortalıkta dolaşıp duruyor 'magazin' denmez de ne denir? Buna 'halk hareketi' denecek değil ya!

DÖNELİM soruya:

'Sarıgül ne olur? '

Sanırız bu macerayı 'morarmış gül' olarak bitirir.

Bilge adama sormuşlar:

'Bu dünyada en iyi neyi bilirsin? '

'Haddimi bilirim! ' demiş.

Sarigül' de, haddini bilmeyen bir adem, hepsi bu kadar!

Hasan Pulur

Milliyet 7 Ağustos 2004
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 1394
Kayıt: Prş Eki 30, 2008 1:35

Re: Mustafa Sarıgül: Düğün Evinin Tefçisi Ölü Evinin Yasçısı

İletigönderen solucan » Pzt Ara 07, 2009 15:01

valla bazı gerçekleri görmek için iyice okuyup araştırmak lazım.. bizim gibi dün ne yediğini hatırlamayan bir millet için çok aydınlatıcı yazılar bunlar...
Hamuş... Yakışmaz sana söz söylemek... Ağyar ne der sonra? Haydi, çığlıklarında boz bütün sükûnetini... Haykır... Kimsesizliğini, garipliğini... Yanmışlığını söyle... Kanamışlığını..
Kullanıcı küçük betizi
solucan
Üye
Üye
 
İletiler: 4
Kayıt: Pzr Eyl 14, 2008 10:24
Konum: ankara


Şu dizine dön: E-Kitap

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x