Ne Mutlu Arabım Diyene / Sinan MEYDAN

Tarihçi - Yazar

Ne Mutlu Arabım Diyene / Sinan MEYDAN

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Haz 13, 2010 1:03

Ne Mutlu Arabım Diyene

Başbakan Recep Bey, Türk-Arap İşbirliği Forumu’nda (10 Haziran 2010) Türkler ile Araplar’ın sadece aynı coğrafya ve iklimi paylaşmadığını, ortak kültür ve medeniyetin hissiyatını da taşıdıklarını söyledi.Recep Bey, Türk-Arap kardeşliğini anlatmak için de Mehmet Akif’in dizelerini kullandı: “Türk Arapsız yaşayamaz; kim ki yaşar der, delidir/Arabın Türk, hem sağ gözüdür, hem sağ elidir.”

Ne?
"Türkiye'nin ekseni mi kayıyor..." dediniz?
Ne eksen kayması canım! Ekseni kayan asıl sizsiniz!

Siz:
AKP, iktidara geldiğinde Recep Bey'in "Ben değiştim!" söylemine inananlar,
Siz:
AKP, iktidara gelirken Türkiye'yi AB'ye sokacağını düşünerek AKP'yi destekleyenler,
Siz:
AKP, iktidara gelirken, "Sivil anayasa yapacağım, ülkeyi demokratikleştireceğim" söylemine alkış tutanlar,
Siz:
AKP, iktidara gelirken,açılımlarla terörün biteceğini düşünenler,
Siz:
AKP, iktidara gelirken, işsizliğin biteceğini, yolsuzluğun sona ereceğini düşünenler,
Siz,
AKP, iktidara gelince Türkiye'nin daha Müslüman bir ülke olacağını düşünenler,

Asıl ekseni kayan sizsiniz!

AKP'nin ve Recep Bey'in "EKSENİ" hep aynı:

Eskiden de şeriatçıydılar, şimdi de öyle!
Eskiden de Arap yandaşıydılar, şimdi de öyle!

Türkiye'nin ekseni 1950'lerden beri hep KAYIKTIR zaten; ABD'ye doğru bir kayıklıktır bu! Bugün ki göstermelik ABD-İsrail karşıtlığına aldanmayın sakın; çünkü AKP'nin ve Recep Bey'in Arapseverliği de özünde ABD eksenli bir yaklaşımdır. Şöyle ki, bugün Ortadoğu'da gördüğünüz bütün Arap ülkeleri ABD'nin dümen suyunda hareket eden devletlerdir. Başta da Recep Bey'in içtiği su ayrı gitmeyen Suudi krallığı...

Kayan, Türkiye'nin EKSENİ değil, Türkiye'nn REJİMİDİR!

Türkiye, "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!" anlayışından "NE MUTLU ARABIM DİYENE!" anlayışına gelmiş, birileri hala EKSEN KAYMASINDAN söz ediyor!

Bu ne derin uykudur Allah'ım!

NOT: Recep Bey, tarihi de tarihi kişilikleri de işine geldiği gibi çarpıtıyor: Türk Arap İşbirliği Forumu'nda Mehmet Akif'in bir şiirinden alıntı yapan Recep Bey'e biz de aynı Mehmet Akif'in şu sözlerini hatırlatalım:

"Mısır'da Arapların arasında on bir yıl kaldım.Fakat on bir saat daha kalsaydım artık çıldırırdım. Sana hâlisane bir fikrimi söyleyeyim mi: İNSANLIK DA TÜRKİYE'DE, MİLLİYETÇİLİK DE TÜRKİYE'DE, MÜSLÜMANLIK DA TÜRKİYE'DE, HÜRRİYETÇİLİK DE TÜRKİYE'DE.. ALLAH benim ömrümden alıp MUSTAFA KEMÂL'e versin!.."
    Mehmet Akif ERSOY

Recep Bey, Akif'in bu sözlerini bilmiyor mu acaba?

Sinan MEYDAN / 12 Haziran 2010 ~ sinanmeydancom.tr.gg
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

Re: Ne Mutlu Arabım Diyene / Sinan MEYDAN

İletigönderen arif_izmir » Pzr Haz 13, 2010 1:55

Teşekkürler Türk-Kan, Sinan Meydan çok güzel bir tespitte bulunmuş.
Kullanıcı küçük betizi
arif_izmir
Üye
Üye

İletiler: 7

Re: Ne Mutlu Arabım Diyene / Sinan MEYDAN

İletigönderen Urunguj » Pzr Haz 13, 2010 1:56

"Mısır'da Arapların arasında on bir yıl kaldım.Fakat on bir saat daha kalsaydım artık çıldırırdım. Sana hâlisane bir fikrimi söyleyeyim mi: İNSANLIK DA TÜRKİYE'DE, MİLLİYETÇİLİK DE TÜRKİYE'DE, MÜSLÜMANLIK DA TÜRKİYE'DE, HÜRRİYETÇİLİK DE TÜRKİYE'DE.. ALLAH benim ömrümden alıp MUSTAFA KEMÂL'e versin!.."

Mehmet Akif ERSOY

Bu çok önemlidir! Milli marşımızın yazarı, Recep Bey tarafından haksız yere abuse edilmektedir. (abuse: kötü kullanım)

MAkif Ersoy gerçekten böyle konuştu mu?
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye

İletiler: 222

Şu dizine dön: Sinan MEYDAN

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x