Ne Var Ne Yok? 21.03.08

Serdar Akinan sunuyor, Nihat Genç anlatıyor.

Ne Var Ne Yok? 21.03.08

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Mar 24, 2008 22:32

Skytürk Genel Yayın Yönetmeni Serdar Akinan soruyor, Nihat Genç gündemi yorumluyor…

Emperyalizm ve İslamcılar

"Biz küreselleşmeye karşı değiliz, bu işin "kerhaneciliğine" karşıyız"

İzle

Görüntü: DivX 29.00fps
Dosya Boyutu: 406 MB
Süre: 1 saat 33 dakika
Çözünürlük: 512x384

Resim

indirmek icin tikla: :arrow:

Ne Var Ne Yok? 21.03.08 (Bölüm 1)

Ne Var Ne Yok? 21.03.08 (Bölüm 2)

Ne Var Ne Yok? 21.03.08 (Bölüm 3)

Ne Var Ne Yok? 21.03.08 (Bölüm 4)

Ne Var Ne Yok? 21.03.08 (mp3)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen ngykhc » Pzt Mar 24, 2008 22:52

tesekkurler,,tesekkurler,,
Kullanıcı küçük betizi
ngykhc
Üye
Üye

İletiler: 48

İletigönderen club81 » Pzt Mar 24, 2008 23:33

çok teşekkürler :D
Kullanıcı küçük betizi
club81
Üye
Üye

İletiler: 21

İletigönderen particler » Sal Mar 25, 2008 2:09

emeğine sağlık
Kullanıcı küçük betizi
particler
Üye
Üye

İletiler: 43

İletigönderen Ram » Sal Mar 25, 2008 9:54

Nihat GENÇ, fikir takiyesi yaparken kullandığı üslûpta tutarlı olmazsa, kendini gerçekten kaybedecek. Kaybolmuş biri ise, hiçbir şey ifade etmez. Memleketin bu halinde, bazılarını kazanmak için tutarsızlığa gerek yoktur. Bazı cümlelerine dikkat etmeli.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen gagavuz » Sal Mar 25, 2008 15:19

Teşekkürler Türk-Kan
Kullanıcı küçük betizi
gagavuz
Üye
Üye

İletiler: 62

İletigönderen baragakal » Sal Mar 25, 2008 20:02

Turk-kan sagol
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen zebani » Sal Mar 25, 2008 21:07

Turk-kan, teşekkürler
Öyle yorulmuşumki kimi sevdiğimi bilemez oldum!...
Kullanıcı küçük betizi
zebani
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen forreal » Çrş Mar 26, 2008 3:37

Bu siteyi bulduguma cok sevindim. Tesekkurler.
Kullanıcı küçük betizi
forreal
Üye
Üye

İletiler: 8

İletigönderen survey7 » Pzr Mar 30, 2008 18:09

Turk-Kan ellerine emegine saglik. Her hafta yeni bölümlerini 4 gözle bekliyorum. Videonun kalitesi mükemmelin üstü.Anladigim kadariyla Nevar Ne yok Programi cuma günleri "skytürk yayin akisinda" yazsa bile, 15 günde bir yapiliyor. Yani son birkac haftadir böyle.
Kullanıcı küçük betizi
survey7
Üye
Üye

İletiler: 10

İletigönderen yamansss » Pzr Mar 30, 2008 18:34

bu hafta ne var ne yok yayinlanmadimi?
Kullanıcı küçük betizi
yamansss
Üye
Üye

İletiler: 12

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Mar 30, 2008 20:08

Rica ederim arkadaslar :)

Ram, özellikle Ergenekon operasyonu hakkinda bundan önceki haftalardaki keskinligini göremedim ben mirim :roll:

yamansss, bu hafta yoktu maalesef :|
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Ram » Pzr Mar 30, 2008 20:36

Türk-Kan, Ulusal kanal'a iki defa bağlandı. Söylemlerinden temkinlilik akıyordu. Diyelim ki, bütün bu olanlar gerçek, tutuklamalar doğru, Ergenekon adı altında bir yapılanma hatta terör yapılanması var. Nihat GENÇ, en başından beri, "suçlu babam olsa bile ceza almalı, suçlu suçludur." benzeri söylemleri her programda birkaç defa tekrarladı. O zaman temkinli olmasına gerek var mıdır¿? Yoktur. Az konuşuyor, "kendisinden beklenen tepki"nin yarısını göremiyorum, tutup milliyetçiliği içini doldurmadan kötülüyor. "Hangi milliyetçilik güzel kardeşim¿?" diye sormazlar mı¿? Elbette ırkçılığa kayan milliyetçiliği. Ben bunu anlıyorum da, ya diğerleri¿? Sonra, ben de bundan sonra ulusalcıyım diyor. Ondan sonra, ben daha güzel İslâm'ı anlatırım, fikirlerimi kabûl ettiririm diyor. Peki sormazlar mı, Akape İslâm'ı mı anlatıyor diye¿? Sonra Ilımlı İslâm'dan dem vuruyor. Vesaire, vesaire... Aklımda kalanları yazdım.

Bütün bunların sebebi, -kendi söylemine dayanarak- takiyedir diyorum. Yine, bu takiyenin, bazılarının kafalarına gerçekleri sokmak olduğunu düşünüyorum. Lâkin, öyle cümleler kuruyor ki, hem birbiriyle çelişiyor, hem de zaman zaman Akapeliyi kazanmak adına Akapeyi övüyor. Daha önce de yapıyordu bunu. Zaman zaman hak verdiğim de oluyordu. Ve yine lâkin, zaman bunu yapma zamanı değildir. Bu yöntem, 22 Temmuz'dan itibaren başlayan adice Akape icraatları sonrasında geçerliliğini yitirmiştir. Bu mevzuyu abartmaması, tadında bırakması gerekiyor. Birilerini kazanmaya çalışırken, bu saatten sonra kazandıklarını da kaybeder. Emekleri de boşa gider.

Bir soru da şudur sorulması gereken...

"Diyor ki; bir genç geldi, fikirleriyle beni mat etti. Fakat bunu şu-şu-şu kanallarda söyleyemezsen, söylediklerin fikir değildir dedim. Çünkü üslûbun yoktur dedim." benzeri cümleler kurdu.

Bu saydığı kanallar arasında SkyTürk de vardı. Peki sormazlar mı; sen, Nihat GENÇ, yeri geliyor ulu orta ..... diyorsun, yeri geliyor .... diyorsun, yeri geliyor ağzına geleni söylüyorsun. İyi de yapıyorsun. E bir zahmet et de, o gencin fikirlerini de söyle. Elbette misâlen söylüyorum. Demek istediğim; söylenmemesi gereken, söylenmeyecek kelimeleri söyleyip söylenemeyecek cümleler kurma cesaretini gösteren Nihat GENÇ'in, söyleyemediği "fikirleri" olabilir mi¿? Yahut, kendi fikirlerine üstün gelen fikirleri söylüyor mu¿? Söylüyorsa sorun yok. Çok çok yine kendi söylediğiyle çelişir. Söylemiyorsa, bizzat kendi üslûbuyla, yapısıyla, varlığıyla çelişir.

Özetle... Son programda bir netlik yoktur, Nihat GENÇ aşırı temkinlidir, çelişkiler diz boyudur. Art niyet aramadığım için, kendini daha iyi anlatmasını, cümlelerini kurarken daha dikkatli olmasını diliyorum.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen kush » Pzt Mar 31, 2008 2:35

çok teşekkürler Türk kan
kalbinizdeki vatan ve bayrak sevgisine selamım olsun!

ya istiklal ya ölüm!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
K. ATATÜRK 20 Ekim 1927
Kullanıcı küçük betizi
kush
Üye
Üye

İletiler: 905

İletigönderen Türk-Kan » Sal Nis 15, 2008 15:17

Izleme adresi yenilenmistir.

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

Şu dizine dön: Ne var, ne yok¿?

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x