Necip Hablemitoğlu Ve Türklük Mefkuresi

Genel & Güncel Konular

Necip Hablemitoğlu Ve Türklük Mefkuresi

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Ara 29, 2020 1:41

Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002 yılında Ankara'da evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, araştırmacı, tarihçi, yazar. Yüreği Türklük şuuruyla ve vatan sevgisiyle çarpan bir aydın.Ankara'da aynı sokaklardan geçtiğimiz, aynı caddeleri adımladığımız, aynı kaldırımlarda oturduğumuz mahallemizin yetiştirdiği değerlerden biriydi.

Fetullah Gülen'i ilk keşfeden, dolayısıyla onun maskesini ilk düşürenlerden, Bergama'daki altın arama olayının perde gerisini deşifre eden, Alman Vakıflarının ve buna bağlı olarak Alman istihbaratının hedefindeki kişiydi.Bölücülerin, dinden beslenen ancak bu kamuflajın gerisinde uluslararası istihbarat ağının değirmenine su taşıyan gizli ve açık teşekküllerle, onlara işbirlikçilik eden dahili ve harici hainlerin canını sıkıyordu.
Tıpkı Uğur Mumcu suikastinde ve benzerlerinde olduğu gibi aradan geçen zaman içinde ipe un serildi, cambaza bak oyunuyla ve türlü karartmalarla cinayet gündemden düşürüldü.

Necip Hablemitoğlu, Türkiye koşullarında Türk olmanın ve onun ağır bedelini ödemenin, katıksız vatanseverliğin simgelerinden biri olarak, yüreği Türklük şuuruyla çarpanların yürüdüğü yolu aydınlatmaya devam edecek.

M.h.p. denen partiden ihraç edilmesi nedeniyle ilgili yazdığı yazıdır.
- Necip Hablemitoğlu: ''Üstelik, ima ettikleri gibi hayatımın hiçbir döneminde solcu olmadım. Komünist emperyalistlere mücadele kapsamında yayınlarım var. Samimi bir müslüman olmakla her zaman gurur duydum. CKMP döneminde, Türk millliyetçilerini iğfal amacıyla ortaya atılan Türk-İslâm sentezi gibi temelsiz, yapay, saçma ideolojiye karşı çıktığım, okulumda Ötüken dergisini sattırdığım için Atsızcı suçlamasıyla bu partiden ihraç edildim. 1970'den bu yana, Türkçülüğün siyasal partisi olmayacağına dair inancımı muhafaza ediyorum. Türkçü ümmetçi olmaz ama samimi dindar olabilir. Sözlerim ve eleştirilerim, bugüne kadar dindar ve biraz da milliyetçi görünerek Türk milliyetçilerini iğfal etme alışkanlığını sürdüren ümmetçi, şeriatçi şarlatanlara, üçkâğıtçılara, ahlâksızlara, şaklabanlara. Sevgili fethullahçılar, nurcular ve diğerleri, beni ve benim gibi milyonlarca Türk aydınını siz yargılayamazsınız.!

Fethullahçı bataklığını en fazla geliştiren ise, başta M.H.P olmuştur. Türk-İslâm sentezi adı altında uydurulan yapay ideoloji, Türk sağındaki Türklük bilincini yoketme pahasına siyasal ümmetçiliği ön plana çıkarmıştır. Müridin şeyhi dururken siyasal bir lidere saygı duyamayacağını, bağlanamayacağını kestiremeyen kısır politikacılar, fethullahçı ve benzeri yapılanmalara gaflet içinde yataklık etmişlerdir. Bunun sonucunda, ortaya çıkan manzara: Türklük düşmani hizbullahçı militanlarla, dar-ül harpçilerin, kaplancıların, Nizam-ı Alem Ocakları ya da Ülkü Ocakları mensuplarının aynı sloganları atmaları; benzer söylemleri paylaşmalarıdır. Bir başka örnek vermek gerekirse, Türklük bilincinin tarihi ocağı olan Türk Ocakları, hocaefendilerinin(!) yayınlarının dağıtımını yapmak, kendisini "yılın adamı" seçmek, Türk Dünyasını cemaate dahil etmek gibi sapkın bir misyon üstlenmiştir. Kısaca, Washington’un erleri, kendilerine modern alp-erenler, Horasan erleri yakıştırmasında bulunarak Türk sağını iğfale devam etmektedirler... ''

(Yeni Hayat Dergisi, Şubat 1999 - Necip Hablemitoğlu)
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 792

Re: Necip Hablemitoğlu Ve Türklük Mefkuresi

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Sal Ara 29, 2020 18:59

Sağol varol sevgili İlteriş. Nurlar ve ışıklar içinde yatsın ve yaşasın büyük insan ve gerçek vatansever hocamız Doç.HABLETİMOĞLU.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1060

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x