New Tactics, in Human Rights / CafCaf Dergisi

ARI, TESEV, Açık Toplum Vakfı, HYD, Genç Siviller, GTP, SODEV, Bianet, STGM, TÜSEV, MAZLUMDER, STEP, LGBTT, Barış ve Kardeşlik Forumu, Türk Demokrasi Vakfı, LDP, Küresel BAK vesaire...

New Tactics, in Human Rights / CafCaf Dergisi

İletigönderen Ram » Cmt Oca 10, 2009 4:52

Güdümlü CafCaf Dergisi: "Türk Ordusu İsrail'i Vursun!"

"Yeni" Taktik: Uç ve doğru beklentileri meşrulaştırmak, yaygınlaştırmak ve galeyana getirmek, mazlukluğu sömürmek ve sahte mazlumluklar yaratmak


Cafcaf Ordudan Ne İstiyor?!

Cafcaf Dergisi'nden kışkırtıcı bir Kapak! Cafcaf ordudan ne istiyor?! Türk ordusundan olmayacak istek! Bu kapak tartışılıyor!

İslamcı kesimin tek mizah dergisi olarak ayda bir yayımlanan CAFCAF mizah dergisi bu ay okurların karşısına kışkırtıcı bir kapakla çıktı. İsrail'in Gazze saldırılarından hareketle hazırlanan kapakta "Türk Ordusu İsrail'i vursun" ibaresi yer alıyor.

Derginin bu teklifi Ekşisözlükten Ulusalcı sitelere kadar birçok internet sitesinde de tartışmalara konu oldu. Birçok yorumcu bunun mümkün olmadığını, Türkiye'nin, Amerika'nın dolayısıyla İsrail'in de müttefiki olduğunu dillendirirken, kimi yorumcularsa bunun çok yerinde bir talep olduğunu, vergi verdikleri devletin ordusunun vatandaşının talebini dikkate alması gerektiğini savunuyorlar.

Dergi ekibini reelpolitik dilden habersizlikle itham edenlerin sayısı bir hayli fazla!


Konuşulması gerekiyor!

Cafcaf Dergisinin editörü Yusuf Kot Türkiye'nin İsrail'i vurmayacağını bildiklerini, ama bunun en azından konuşulması gerektiğini söylüyor.


Masum bir talep

Dergi çizerlerinden Önder Yavuz "100 yıl önce Türklerden sorulan Filistin Bölgesi bugün işgal altındaysa işgalciyi vurmak en çok Türkiye'nin hakkıdır" diyor. Mehmet Keskinkılıç ise "Bu gayet masum ve mazlumun yanında bir taleptir" dedi.


Dinciler de "Ordu göreve!" dedi!

Dergi 1 Ocakta çıktıktan sonra ülkedeki çeşitli gösteri ve eylemlerde de "Türk Ordusu Uyuma / İsraili Vur!", "Mehmetçik Kudüse!" sloganlarının atıldığı, hatta Cafcaf ekibince Beyazıt'taki Cuma gösterisinde "Ordu göreve!" sloganının atıldığı bildiriliyor.

Bilindiği gibi "Ordu göreve!" sloganı bundan önce Ergenekoncular tarafından düzenlenen gösterilerde kullanılmıştı!

Not1: Serdar AKİNAN, cemaat dediğin ılımlı dincileri övmeye devam et. Cemaati çok! eleştirdiğini söylediğin Hakan YAVUZ'dan ilham almayı da unutma.

Not2: Buradaki yazıyı yazdık ve gerçi Mazlum Milletlerden, Mustafa Kemâl'den, Mustafa Kemâl ruhunu taşıyan toplumdan bahsettik ama, bugünle bir ilişkisi yoktur, belirtelim.
Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=421
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Türkiye Ağı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x