New York Times: Blackwater ile CIA sıkı fıkıymış

Ubi solitudinem faciunt, pacem appelant

New York Times: Blackwater ile CIA sıkı fıkıymış

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Ara 13, 2009 1:47

Resim

NEW YORK TIMES

Blackwater ile CIA sıkı fıkıymış


Dış Haberler Servisi - Amerikan özel güvenlik şirketi Blackwater’a bağlı personelin, Irak ve Afganistan’da gizli CIA operasyonlarına katıldığı bildirildi.

ABD’de yayımlanan New York Times gazetesinin, eski Blackwater çalışanlarına ve istihbarat yetkililerine dayanarak verdiği habere göre, Blackwater’a bağlı korumalar, Irak ve Afganistan’daki militanları yakalama ya da öldürme operasyonlarında yer aldılar. New York Times’a kimliğini saklı tutarak konuşan eski bir CIA üst düzey yetkilisi, şirket ile CIA arasında çok yakın ilişki bulunduğunu ve Blacwater’ın CIA’nın uzantısı gibi algılandığını söyledi. Blackwater, özellikle Eylül 2007’de Irak’ın başkenti Bağdat’ta 17 sivilin öldürülmesi olayı nedeniyle tepki görmüş, geçen mayıs ayında ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’nde görevli diplomatları koruma görevine de son verilmişti. Şirket kötü şöhreti yüzünden daha sonra adını “Xe Services” olarak değiştirmişti.


CUMHURİYET, 12 Aralık 2009
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Şu dizine dön: Novus Ordo Seclorum | Ordo Ab Chao

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x