......Newroz'mu Nevruz'mu....

Genel & Güncel Konular

......Newroz'mu Nevruz'mu....

İletigönderen SultanGaliyev » Prş Mar 15, 2007 2:22

sizlere sonsuz noktalardan bir bilmece hazırladım.

.....................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................

nedir bu sonsuz noktalar...1981 yılından sonra KAWA denilen demirci hayatımıza girdi...oysa şafi ve hanefi olan kürtler nevruzu kutlamazlardı...kimdi bu kawa ne iş yapardı? böyle birirsi varmıydı ...kuzey ırak kürtlerinde bu olay kutlanıyormuydu...kimdi bunu tetikleyen...bence sizler katkı yapacaksınız ..NEV YADA NEW iki anlamdada YENİ anlamına gelen , farsca ve türkik dil kökenli olan ROz YADA RUz ....emperyalizm yine işbaşında, ne hafife alın nede büyütün ...bence kürt dostlarımızın en büyük handikapı şu, artık türk komünistleri, vatanseverleri onların KOLPALARINA gelmiyor....sakın ha yazmayın binyıldır ortadoğu ve kafkas halklarının bu bayram diye.. doğanın , yeniden çığlık çığlığa yemişlere ve ürünlere gebe olduğunu ve toprağın suyla buluşarak coştuğunu falan....bunlara inanmıyorlar.. AMERİKALILAR ve batı emperyalizmi pariste toplanarak kürtlere dediki, bu nevruz değil newrozdur ve kawanın zalim dehakı öldüerek özgürlüğe çığlık atışıdır... kürtler taakii emperyalistler bunları demeyene kadar vallahi kawa kimdir bilmiyorlardı ama johnyler iyi tanırdı=))))))))))hayaletler her yerde.....
En son SultanGaliyev tarafından Prş Mar 15, 2007 16:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

İletiler: 84

İletigönderen Panzehir » Prş Mar 15, 2007 2:33

Konu taşınmıştır.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Çetin Taş » Prş Mar 15, 2007 8:58

Sultangaliyev,iş yerindeyim,teferruatlı sonra yazacağım.Ama yazdıkların doğru,bu Nevruz hikayesini son 20 senedir özellikle kutlamaya başladılar.Yoksa 1000 küsür senelik geçmişi var tüm oRtadoğu'da ve hatta Afrika'da.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen SultanGaliyev » Prş Mar 15, 2007 20:25

1... Milletleşmek için düşman millet yaratmakmı gereklidir?

2... mutlaka dinsel bayram ve kutlamalardan ayrı ulusal yani milli bayramlarmı üretmek gereklidir?

3... mit ve masallardan üretilmiş bir tarihmi yazmak gereklidir?

4... milletleşmek için; var olduğun coğrafyada, ki orada senden daha eski ve yerleşik olan diğer uluslara düşman ve saldırgan olan EMPERYALİZMİN uşaklığımı gereklidir?

Şimdi bunları niye yazdım..

MİLLETLEŞME SüRECİNDEKİ kürtler, kurulma sürecindeki kürdistan için=))))))

hayaletler her yerde.....
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

İletigönderen SultanGaliyev » Pzt Mar 19, 2007 1:29

sizlere istanbulda alternativ nevruz kutlamayı öneriyorum ...Türkler 1000 yıldır nevruzu kutlar,,, gelin kaç kişi olursak olalım TÜRK bayrağımızla istanbul sultanahmmette nevruzu kutlayalım.....telofonum.....

unutmayın kavgasız elde edilen tek şey yoktur...hayaletler heryerde

mesajiniz düzenlenmistir. lütfen forumda telefon numarinizi belirtmeyin. ayrica bir önceki mesajinizi düzenleyerek ekleme yapabilirsiniz, üstüste mesaj atmak forum kurallarina aykiridir!

Türk-Kan
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x