Nurculuk İslam’a ve Kuran-ı Kerim’e Aykırıdır :

İslâm dini hakkındaki görüş ve paylaşımlarınızı yapabileceğiniz bölümdür.

İletigönderen Ram » Cmt Şub 16, 2008 12:56

NuruLik@ yazdı:ben propogonda yapmıyorum fakat cansu denen birinin yazdıgı bir iftiraya karsı reddiye sundum..madem propoganda istemiyorsanız tarafsız olunuz..acıkca kufredilmesn..bir yazı vardı risaldeki sayıklamalar diye..ona ben cevp yazdıktan sonra sildiniz..soyleyin bakalm bu tarafsız paylasıma aykırı degilmidir..eger yaz diyorsan yazımı konu olarak verecgim eger silmezseniz o zman tarafsız olduguna inancagım..zatn orada ben ifiralara cevap verdim..tamam mı? kabul mu..yazıyı yayınlayayım mı ?? dogrumu yanlıs mı olduguna uyeler karar versin..yoksa bu konuyu madem acıyorsunuz yazılan cevpları silmeyinz veya acmalarına izin vermeyinz..tek sorun nokta bu

Birincisi oraya ne yazdığını bilmiyorum, kaçırdım eğlenceyi kusuruma bakma.
İkincisi, bizim hâlâ tarafsız olmadığımızı algılayamadığını görüyorum.
Üçüncüsü, silinecek bir şeyler yazarsan silinir. Nurlu kışkırtmalar (propaganda veyahut senin deyiminle propogonda) da buna dahildir, kavrayabilmen için tekrar ediyorum bak...
Dördüncüsü, burada sevgi kelebekleri barındırmayız. Burada kafası karışık birkaç kişi bulabilirsin, onlar da biz varken senin söylemlerine itimâd etmez.
Beşincisi, eğer nurlu kelebekleri buraya toplayıp da yazına onay verdirmeyi çalışıyorsan, benim için çok eğlenceli olur. Adetimdir, kelebekleri pek severim.
Altıncısı, her ne kadar bu mevzu eğlenceli olsa da, nurlu şahsiyetlere zaafım olsa da, bu gibi eğlenceleri çok yaşamış biri olarak bu mevzuyu zaman kaybı olarak görüyorum.
Yedincisi, nurlu kelebekleri tekrardan Allah'a havale ediyorum.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Şub 16, 2008 13:58

ben buraya bir evliya kulu haddim olmadan savunmak için geldim

Haddiniz olmayan islere girmeyiniz, üstadiniz cok incinir.

Mustafa Kemal'i "Deccal" ilan eden, kürtcü ve de suursuz ingiliz usaginin savunulacagi yer degil burasi.

Devlet ve siyaset bölümünde tartisabiliriz said-i kürdi'yi.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen |Kuralsız| » Cmt Şub 16, 2008 17:49

NuruLik@, Allah'a (haşaa) ''Şirk'' koşulurken tarafsız olunmaz!..

Uyanın biraz gözünüzü açın.* Peygamberden sonra Allah F.G i başımıza göndermiştir diye o kafanızın içindeki beyinciklere puntalıyorlar.

Allah kuluyla kendi arasında elçi koymak isteseydi kitapta yazardı..

Dİninizi birilerinin yazdığı safsatalarla dolu kitaplara göre değil;

Allah'ın gönderdiği Kur-an'ı kerim'e göre yaşayın.. :evil:

Ram, sen de bırak abicim bu propogonda işlerini :imam: :papaz:
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Ustten devam...

İletigönderen Yusuf Batum » Sal Mar 11, 2008 12:25

Turk-Kan Hanim Abla,

Bu cok once acilmis bir baslik ama ben yeni uye oldugum icin yeni tesaduf ettim.
Kucuk bir kupur koymussunuz; Said- i Nursi ve Tarihce- i Hayat'da etmis oldugu bir soz var.
Orada zannedersem Islam alemi ile Hristiyan aleminin birlikte calismasina vurgu yapmis. Ya da yapmasi gerektigine.
Burada ne gibi bir tuhaflik gordunuz?
Simal cereyanindan kasit, Komunist Rusya'dir. Yoksa surekli birlikte calisacaklari anlamina gelmez.
Ama bunu simdiki Nurcular, gunumuze de uyarliyorsa, bilemem.

Soyle bir sey de var; bazi sozler edildigi zaman goz onune alinarak degerlendirilmeli. Yoksa her zaman yanlis yapmis oluruz.

Saygilarimla...
Veni Vidi NoN Vici / Poet Valent, Poem Manent

Eskali Cizilmis Tutku: Memleket!

Avrupa'dan kaz gelmez, tavuklarinizi ziyan etmeyin...
Kullanıcı küçük betizi
Yusuf Batum
Üye
Üye

İletiler: 192

İletigönderen Türk-Kan » Sal Mar 11, 2008 14:09

Yusuf Batum, dediginiz gibi, akil sagligi olmayan said-i kürdi'den "kücük" bir küpürdü sadece :)

Simdiki nurlu insanlarin bunu günümüze uyarlayip uyarlamadigini görmeniz icin said-i kürdi ve fetullah'in zamanin papa'larina hizmetlerini sunduklari mektuplari ve bugün yürütülen "dinlerarasi diyalog" safsatasini incelemeniz yeterli olacaktir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

Ustten devam...

İletigönderen Yusuf Batum » Sal Mar 11, 2008 15:31

Sevgili Turk-Kan Hanim Abla,

Gundemi zaten takip ediyorum. Yakinen de ilgileniyorum. Sadece o zamanki birlikte hareket etme nedenine aciklik getiridim.
Bu sozun o gun icinde bir degeri oldugunu imledim. Bugune yansitilmamasi gerektigini soyledim.
Uzun lafin sonunda, isin ozeti bu yani. :lol:

Kullanıcı küçük betizi
Yusuf Batum
Üye
Üye

İletigönderen |Cansu| » Çrş Mar 12, 2008 10:16

Müslümanlar oturup yanibasimizda öldürülen 1 milyon müslüman Irak'liyi konussun... Ama yok, katliama Esbaskanlik yapanlari, bunlari aleni veya gizli destekleyen cemaaatleri, tarikatlari, hocalari bastaci yaparlar

evet bak ne güzel demiş ablacım.Feytullahın hala 1400 yıl önceki müslümanlar arasındaki savaşı ağlaya sızlaya anlattığı olayı ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyolar.Madem okadar çok müslüman amerikanın desteklediği israilin vurduğu müslümanları neden ağlaya sızlaya anlatmıyo ????? bunun cevabını istiyorum
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletiler: 2689

nurculuk

İletigönderen cenk_pinar » Prş Mar 13, 2008 16:16

Bence nurculuk akımı islam dışıdır. Saidi Kürdi Nursi herneyse işte ingiliz ajanı olarak faaliyet göstermiştir ve güzel dinimizin içine ikilik tohumları atmaktan başka bir iş de yapmamıştır. Adamın hain veya kafadan çatlak olduğu şurdan belli zaten. Benim yazdığım risaleler kuran ayarında tastamam dosdoğru ilahi sözlerdir gibi zırvalıklar söyleyen biri müslüman dahi olamaz. Bu adamın yazdığı risalelerin benzerini daha önce onun gibi sapkınlarda yazmıştı zamanında. Hatta aytunç altındal ilk benedict papasının doğduğu köyün adının nursia olduğunu belgeleriyle yazdı ve bu üstad denen adamın vatikandan aldığı icazetle faaliyetler gösterdiğini de beyan etmişti. Şimdi onun talebesi veya izinden giden fethullah gülen de vatikandaki papaları yıkama yağlama servisi gibi çalışıor ve diyalog adı altında milleti dininden nasıl çıkartırızın hesaplarını yapıyor.

Bizim manevi yönden "Allah ile aldatılan" vatandaşlarımızın da bir an evvel gözlerini açması ve nurculuğun şeytani bir akım olduğunu görmelerini istiyorum.

Risale okumayın Kuran okuyun derim.
Kullanıcı küçük betizi
cenk_pinar
Üye
Üye

İletiler: 24

İletigönderen |Cansu| » Prş Mar 13, 2008 16:25

cenk_pinar, çok güzel yorumlamışın yüreğine sağlık.Bizim insanlarımız İslamı Kuran-ı Kerim okumadan hacılara hocalara üfürükçülere ve hurafelere inanarak yaşıyolar :|
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletigönderen cenk_pinar » Cum Mar 14, 2008 11:58

Evet cansu maalesef dinimizin ilk emri oku olmasına rağmen hiç okumadan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi de olunamaz.
Eğer nursi gibi sapkınlar bu milleti kandırabiliyorsa hatayı biraz da kendimizde aramalıyız. Er ya da geç bu millet gerçekleri anlayacaktır ancak çok geç olmaz inşallah.

Önümüzdeki beş yıl içinde "2010 yılının İstanbul avrupa kültür başkenti" olması nedeniyle sultanahmet camiinin yıkılıp yerine hipodrom yapılması ve akabinde de Ayasofyanın tekrar kiliseleştirilmesi ve hristiyan alemine ibadete açılması gündeme gelecek. Bizim diyalogçu münafıklarda buna alkış tutacaklar tabii. İşte o zaman bizim gelecekteki durumumuz şekillenmeye başlayacak.

Sabah akşam risale okuyan kardeşlerimiz o zaman gülenin vatikan adına çalıştığını anlayacaklardır. Anlamayanın da Allah yardımcısı olsun onun saptırdığını da kimse doğru yola iletemez zaten.

Hep beraber bekleyip göreceğiz neler olacağını...
Kullanıcı küçük betizi
cenk_pinar
Üye
Üye

İletiler: 24

Re: Nurculuk İslam’a ve Kuran-ı Kerim’e Aykırıdır :

İletigönderen tarihkral » Cum Mar 14, 2008 20:18

|Cansu| yazdı:[b]1- İslam dininin ana kaynağı olan Kuran'da mezhep, tarikat yoktur. Kuran-ı Kerim bölücü değil bütünleştiricidir. Oysa bütün mezhepler ve tarikatlar bölücüdür, ayrı ayrı topluluklar oluşturmayı yeğler.

Sence mezhepler bölücülük için mi teşekkül etmiştir. Yoksa dinimizi yaşamamızda bize kolaylıklar sağlamak için mi? Şimdi İmam-ı Azam, İmam-ı Şafi gibi büyük mezhep kurucusu alimleri red mi edelim. Lütfen bazı şeyleri biraz bilinçli olarak araştırınız. Tamam nurculuk konusunda yazdıklarınıza bir şey demiyorum ama bazı şeyleri arada belkide farkında olmadan yanlış gösteriyorsunuz.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
tarihkral
Üye
Üye

İletiler: 10

Re: Nurculuk İslam’a ve Kuran-ı Kerim’e Aykırıdır :

İletigönderen Türk-Kan » Cum Mar 14, 2008 20:25

tarihkral yazdı:
|Cansu| yazdı:[b]1- İslam dininin ana kaynağı olan Kuran'da mezhep, tarikat yoktur. Kuran-ı Kerim bölücü değil bütünleştiricidir. Oysa bütün mezhepler ve tarikatlar bölücüdür, ayrı ayrı topluluklar oluşturmayı yeğler.

Sence mezhepler bölücülük için mi teşekkül etmiştir. Yoksa dinimizi yaşamamızda bize kolaylıklar sağlamak için mi? Şimdi İmam-ı Azam, İmam-ı Şafi gibi büyük mezhep kurucusu alimleri red mi edelim. Lütfen bazı şeyleri biraz bilinçli olarak araştırınız. Tamam nurculuk konusunda yazdıklarınıza bir şey demiyorum ama bazı şeyleri arada belkide farkında olmadan yanlış gösteriyorsunuz.

Örnegin siiler ile sünniler neden savasir, bölünme yoksa..? Kuran-i Kerim'de mezhep var midir?

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen tarihkral » Sal Mar 18, 2008 13:51

Benim kastettiğim Şiilik veya sünnilik değil. Şiilik elbette hak mezhep değildir ve bu yüzden sünniler Şiiliği kabul etmezler. Benim kastetttiğim dört hak mezhep(Hanefi, Şafi, Maliki ve Hanbeli) idi.

Ayrıca Kuran-ı Kerimde namaz kılınması yazıyor ama nasıl kılınacağı yazmıyor. Eğer mezhepler olmasaydı biz bunları nerden bilecektik. Tamam Hazreti Peygamber bunları açıklamış ancak değişen zamanla birlikte o dönemde olmayan durumlar teşekkül etmiştir. Mezhepler bizim bunları nasıl çözmemmiz gerektiğini açıklarlar. Ve mezhep kuran zatlar asla tartışılamayacak büyük alim kişilerdir.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
tarihkral
Üye
Üye

İletiler: 10

İletigönderen |Cansu| » Sal Mar 18, 2008 16:23

tarihkral, Kuran-ı Kerimde namaz kılın yazmış hadis-i şeriflerle de bu açıklanmıştır.Gerisi herkesin kendi işine göre yazılmıştır.Malum herkeste bir kendini alim bir büyük görme çabası vardır.Kuran-ı Kerimi tabikide tartışmıyoruz bilgimiz dışına fazla çıkmıyoruz yani bizde bilginlik taslamıyoruz :wink:
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletigönderen Yusuf Batum » Sal Mar 18, 2008 16:32

Merhaba Tarihkral,

Demissin ki:
Şiilik elbette hak mezhep değildir ve bu yüzden sünniler Şiiliği kabul etmezler.

Bunun aksini de Siiler soyluyor zaten. Ama hak mezhep olmamasi Islam olmasina mani midir?!
Mezhepler kime gore haklik kazanir? Bunu kim belirler?
Eee sunnilik ve siiligin temsilcisi sultanlarin da her ne gerekce ile olursa olsun kavgali olmasi bu ucurumu daha da acmistir.

Hz. Ali ve Muaviye arasindaki siyasi bir cekismeyi dini motifler ile bezerseniz, bu isin icinden asla cikamazsiniz. Bu olaya eger daha nesnel yaklasacak olursam, su sonuc ortaya cikar:
Iki Arap onderi arasindaki siyasi cekisme 1400 yil sonra Arap olmayanlar (Sunni Turk-Sii Farisi, Sunni Turk-Alevi Turk, Sunni Turk-Sii Turk) arasinda kisir cekismeye donmus bir sekilde devam ediyor. Bu inanalar olarak bizlere haksizlik.

Ondan sonraki yazdiklariniza bir sey demiyorum, ama sunu cimbizlamak istiyorum:
Ve mezhep kuran zatlar asla tartışılamayacak büyük alim kişilerdir.

Alim zatlardan kastiniz buyuk imamlar. Ama onlar zaten bir mezhep olusturmak adina bunlari yapmadilar.
Onlara bir ekol olarak bakacaksiniz. Sonradan onlarin verilerine tabi olanlar ve onlari izleyenler bu mezhepleri olusturdular.
Yoksa niyetleri mezhep kurmak degildi. Emeviler doneminde agir bir tahribat yapildi. Dusunun; Muaviyenin halifeligine biat etmeyen 10 bin kadar Mekke ve Medineli halk, kilictan gecirildi. Peygamberin damadi ve torunlarindan hic bahsetmeyeyim; zira herkesce malum.
Mezhepleri doguran sebeplerden biri de bu tahribattir.

Saygilar...

Kullanıcı küçük betizi
Yusuf Batum
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Dinimiz İslam

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x