Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara… ALİ ERALP

Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara… ALİ ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Pzt Tem 26, 2021 11:10

Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara…

İktidar köşeye sıkıştı.

Ekonomik, sosyal ve siyasal koşullar çok kötü.

İktidar zor durumda… Hazine tamtakır…

128 milyar dolar kayıp. Muhalefet ve halk aylardan beri onu soruyor, ama gerçek bir yanıt alamıyor. Kimsenin de yanıt vermeye niyeti yok zaten.

Yüzde 20 – 25’lik taşlaşmış, donmuş; AKP’ye sorgusuz sualsiz bağlı bir boş beyin topluluğu dışında, artık halk da işin farkında… Seçim istiyor.

İktidar da halkın bilinçlenmesinin ve soyguncuları tanımaya başlamasının farkında…!!!

Geleceğini karanlık, hem de kapkaranlık görüyor.

Bu yüzden tedirgin… Telaş içinde…

Koltukların el değiştirmesinden ve yargılanmaktan korkuyor…

Seçimin lehine dönebilmesi için, seçimden önce, önlemler almaya çalışıyor şimdi...

Bu nedenle muhalefetten ve toplumdan gelen seçim çağrılarına yanıt veremiyor. Seçimi hep 2023 yılına erteliyor.

O zamana değin bir takım çözümler bulacağını, önlemler alacağını düşünüyor.

Bir takım ayak oyunlarının peşinde… Oyun içinde oyun…

Suriyeliler, Pakistanlılar ve öteki Arap ülkelerinden sonra şimdi sıra geldi Afganlılara… Hiçbir Avrupa ülkesi onları kabul etmiyor… Maddi destek karşılığında Türkiye’ye yönlendiriyor… İktidara para lazım, oy lazım…

Ayrıca sigortasız, vergisiz çalıştırılıyorlar. Yani ucuz emek gücü. Patronlar onları köle gibi kullanıyor. Giderek sendikalı işçi tasfiye ediliyor…

Korona kısıtlaması bitince, kentlerimizde Arap toplulukları öbek öbek, grup grup ortaya çıktı. İşte o zaman tehlikeyi fark ettik… Gerçeği yeni yeni görmeye başladık…

Eğlence yerlerinde, plajlarda Türklerden çok onlar var şimdi.

Suriyeliler palazlandı. Ortama uydular. Sahillerde nargile keyfi yapıp, kadınlara, kızlara laf atıyorlar… Sarkıntılık yapıyorlar.

Ülke işgal altında…

Ve kedi, köpek gibi çoğalıyorlar. Durmadan çocuk yapıyorlar. Çünkü çocuk üretmek işlerine geliyor. Maddi yardım alıyorlar.

Sorun artık göçmen, mülteci sorunu olmaktan çıktı. Ortam tehlikeli bir hal almaya başladı.

Dünya basını ve Çin resmi haber Ajansı Xinhua, Afganistan’ın kargaşa ortamından kaçan mültecilerin Türkiye’de büyük rakamlara ulaştığını ve ciddi sorunlar haline gelmeye başladığını yazıyor…

Guardian'a göre, savaştan kaçan Afganlılar, kendilerini İstanbul'a götürmeleri için kaçakçılara büyük meblağlar ödüyormuş.

Bazı Afganlılar da resmi yetkililerin kendilerini ülkeye kabul ettiklerini ileri sürüyor:

Dört çocuğuyla birlikte, yasadışı yollarla geldiği Van'da Guardian'a konuşan bir Afgan mülteci demecinde, "Kocam Gazze’de Taliban'la savaşırken öldü [...] Artık orada şiddetli bir savaş var.
Dağ yolunu [İran] kullandık ve sınırda Türk askerleri tarafından durdurulduk ama gitmemize izin verdiler. Günlerce yürüdük… Çocuklarım hastalanıyor. Çok zor bir durum" diyor.

Bu gidişle, Afgan ve öteki Arapların akını ile iltica sayısı 10 milyona ulaşacak… Bazı bölgelerde ve kentlerde Suriyeliler vatandaşlarımızı aşmış durumda şimdiden…

2011 yılından bu yana, 10 yıldır bu ülke göç alıyor ve iktidar bunu seyrediyor. Seyretmenin de ötesinde ülkede sayılarını artırmak için elinden gelen çabayı gösteriyor.

Oysa atalarımız “Hudut namustur” derler. Maalesef “Hudut namus olmaktan” çıktı.

2023 Haziranına kadar bir bakmışsınız ki Araplar, Türk vatandaşı olmuş ve oy kullanıyorlar.

Ülkenin sosyal yapısı değişmiş, ortaya karışık bir ulus çıkmış ve millet özelliğini yitirerek ümmete dönüşmüş… Hilafet rejimi kurulmuş…

Bu girişimlere karşı muhalefet UYANIK olmalı; ne yapıp edip, seçimlerde mültecilerin oy kullanmalarını engellemelidir…

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100.cü yılında yeni bir Ortadoğu Arap Cumhuriyetinin Başkanı olma hedefinde…

Ama bu Cumhuriyette Türk, Türklük, milliyetçilik yok…

Seçim yasaları ile oynanmaya başlandı bile…

Hükümetin, torba yasasının ömrünü uzatan yasa meclisten geçti.

Makalenin burasında çok önemli bir noktaya daha dikkat çekeyim:

CHP’nin, İyi Partinin ve öteki muhalif partilerin önümüzdeki genel seçimleri kazanabilmesi için; 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde izlediği politikayı bir kez daha uygulaması gerekir.

Özellikle de İstanbul Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul CHP il parti başkanı Canan Kaftancıoğlu gibi cesur, kararlı, dirençli bir tavır takınmalıdırlar. Sandıklara, oylara ve seçmenlere hâkim olmalıdırlar.

İşte o zaman göreceksiniz ki bundan sonra yapılacak bir genel seçim, 31 Mart 2019 Belediye seçimleri gibi zaferle sonuçlanacak; bu başarıdan sonra AKP, tarihin çöplüğünde yerini alacaktır.

(alieralp37@gmail.com)
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye

İletiler: 466

Re: Oyun İçinde Oyun; Sıra Geldi Afganlılara… ALİ ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Prş Tem 29, 2021 11:10

Kalemine, yüreğine sağlık sevgili arkadaşım. İşte gerçekler bunlar. Hem de Türkiye'mizin yalın gerçekleri... Eğer muhalefet önlem almazsa ve böyle ağır hareket ederse iş işten geçer. Harika bir makale. Kutlarım seni.
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye

İletiler: 466

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cum Ağu 06, 2021 8:17

Derin BİLİMSEL, gerçek YURTSEVER, her sözcüğü MÜKEMMEL bir teşhis ve teşhir daha. Sevgili Ali’ye en yürekten tebrikler, derin saygılar, yeni başarılar, en iyi dilekler ve bu en yaşamsal ulusal ve toplumsal sorun ve sorumlular ile ilgili özel ve benzer bir ithaf :

BU BOP'CU KLİK

Türkiye'nin tüm sınırlarını,yolgeçen hanına çevirerek
Ve tam dokuz milyon yabancı kaçkına kucak açarak,
Şimdi de yüzbinlerce Afgan uyrukluya buyur diyerek
Ve böylece Covit mikrobuna yeni bir gel gel yaparak

Yurdu ve ulusu korkunç bir felakete ve ölüme sürükleyen
Ve yalnızca haram kar, haksız rant ve kara para düşünen
Bu en eski ve çok yeni BOP'cu klik
Ve bundan oluşan bu KOl’cu birlik,
Tek ve en geniş bir Hak,Vatan Ve Halk Cephesi'nce tutuklanacaktır
Ve Yüce Divan'da yargılanarak çoktan hak ettiği deliğe tıkılacaktır.

Gönül Pınar Atacı, 6.Ağustos.2021
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Ali Eralp » Cum Ağu 06, 2021 22:35

"Özel ve benzer bir irhaf" için teşekkürler. Ben de bu ithaftan bir bölüm alıyorum:

"Yurdu ve ulusu korkunç bir felakete ve ölüme sürükleyen
Ve yalnızca haram kar, haksız rant ve kara para düşünen
Bu en eski ve çok yeni BOP'cu klik
Ve bundan oluşan bu KOl’cu birlik,
Tek ve en geniş bir Hak,Vatan Ve Halk Cephesi'nce tutuklanacaktır
Ve Yüce Divan'da yargılanarak çoktan hak ettiği deliğe tıkılacaktır."

Gönül Pınar Atacı, 6.Ağustos.2021
Kullanıcı küçük betizi
Ali Eralp
Üye
Üye

İletiler: 313

İletigönderen amaretosdefractor » Cmt May 21, 2022 12:28

Merhaba. Lütfen bana bu konunun ne hakkında olduğunu tekrar söyle? Sadece tam olarak anlayamıyorum. https://betwinnertr.org/ hakkında konuşacak birini arıyorum. Bu kısmen benim hobim ve bunu diğer insanlarla tartışmak istiyorum. Yapabileceğiniz her türlü yardım, herkese iyi şanslar ve iyi günler.
Kullanıcı küçük betizi
amaretosdefractor
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen Bogdanchik12 » Çrş Ağu 30, 2023 12:18

En iyi kumarhanelere güvenmeye alışkınım. Ve benim için bu 1win. https://1win-turkiye.com/ adresinde en iyi slot makinelerini sunuyorlar. Böylece buraya istediğiniz zaman gelebilirsiniz. Her şey günün her saati çalışır. Oyuncular için koşullar iyidir. Ve bir bonus programı bile var.
Kullanıcı küçük betizi
Bogdanchik12
Üye
Üye

İletiler: 4

Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x