Özür ihaneti ile ilgili sorular

Aydıncıkların özürlü kampanyasına karşı bir kampanya ve verdiğimiz tepkiler!

Özür ihaneti ile ilgili sorular

İletigönderen Esen zafer » Sal Ara 23, 2008 20:22

1- Neden Cumhuriyet savcılığı bu adamlar hakkında dava açmıyor? Bunlar tarihi saptırarak halkı galeyana getiriyor ve yalnızca Osmanlı imparatorluğuna değil Cumhuriyete de iftira ediyorlar. İsviçre kanun çıkartıp ve hakikatleri açıklayan ülkemizin partilerinden İşçi Partisi başkanı Doğu Perinçek’i mahküm ederken de devletten ve hukuktan bir tepki gelmedi.
2- Tarih 3 Eylül 2008 ABD Başkan yardımcısı Dick Cheney bölge ziyareti çerçevesinde Azerbaycan da Nabucco hattının Ermenistan dan geçirilmes konusunu gündeme getiriyor.Bu nedenle görüşmeler soğuk geçiyor.Cheney Baküden ayrılır ayrılmaz Medvedev Aliyev ile telefon görüşmesi yapıyor. Boru hatlarının Ermenistandan geçmesi ABD nin uzun süreden beri istediği bir konu olmakla birlikte buna uygun ortam hazırlanamış. Özellikle Gürcistan savaşından sonra Gürcistanın istikrarsızlaştıgı yorumları var. Nabucco Projesine kaynak yatıracak olan finans çevreleri de Ermenistan güzergahına üstünlük veriyor. Gürcistan savaşı sonrası Rusya-Batı restleşmesinin ardından Rusyanın önerisi olan Güney akım hattının şansı azalırken Nabucco nun şansı çoğalıyor.
Nabocco Projesi ile Batı bir yandan Avrupa’nın enerji güvenliğini temin etme ve diğer yandan da bu hattı Ermenistan’dan geçirerek Azerbaycan-Ermenistan-Türkiye arasında bir barış hattına dönüştürmek istemektedir. Batı bu yolla Ermenistan’ı Rusya’nın kontrolünden de (kısmen bile olsa) çıkarabileceğini hesaplamaktadır.
Bu çerçevede şimdi bu yalanın gündeme konması ile Nabucco nun alakası nedir?

3- Türkiye ile Ermenistan arasında ilişkilerin kurulması konusu uzun bir süreden beri diplomasi çevrelerinde görüşülmekte ve fakat uygun zaman ve zemin aranmaktaydı. Tam da bu zaman da Dışişleri bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan Washington da’’mevcut stratejik diyalog’’ çerçevesinde görüşmeler yapıyor. Muhatabı ABD Dışişleri Bakanlığı'nın siyasi işlerden sorumlu bakan yardımcısı William Burns, Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu bakan yardımcısı Dan Fried ve diğer üst düzey yönetim yetkilileri ve Kongre'de temaslarda bulunuyor.Ayrıca düşünce kuruluşlarında da görüşmeler yapıyor. Dönüşte yaptığı açıklama maşallah çok açıklayıcı! ‘’İki ülkeyi ilgilendiren bütün konuların geniş şekilde ele alındığı bildirildi.’’
Bu görüşmenin aynı anda Türkiye de esen özür rezaletiyle alakası nedir?
Kamuoyunun tepkisi mi ölçülüyor? ‘’Eh canım derdiniz buysa bakın sizden özür dilediler de hayır mı dedik!’’ zemini hazırlanıyor?
Kullanıcı küçük betizi
Esen zafer
Üye
Üye
 
İletiler: 17
Kayıt: Çrş Ara 03, 2008 2:47

Şu dizine dön: Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x