Özürlü siteyi neden devre dışı kaldı?

Aydıncıkların özürlü kampanyasına karşı bir kampanya ve verdiğimiz tepkiler!

Özürlü siteyi neden devre dışı kaldı?

İletigönderen Ram » Cmt Ara 20, 2008 1:38

Financial Times'a konuşan http://www.ozurdiliyoruz.com teknisyenlerinin iddası: Siteyi devre dışı bırakmak için İçişleri Bakanlığı'ndaki bir bilgisayardan milyonlarca klik gönderildi.

Ermenilerden "özür diliyoruz" bildirisine ilişkin tartışmalar alevlenirken Financial Times gazetesi, kampanya konusundaki haberinde Perşembe günü "www.ozurdiliyoruz.com" siteye yeni girenlerin imza atamadıklarını belirterek "Siteden sorumlu teknisyenler, blokajın, siteyi devre dışı bırakmak için dakikada milyonlarca klik gönderildiği, içişleri bakanlığındaki bir İP adresinden kaynaklandığını saptadıklarını öne sürdüler" diye yazdı.

Financial Times gazetesi, Türkiye muhabiri Delphine Strauss imzalı haberinde, Türkiye'nin geçmişinin en hassas olaylarından birine ilişkin tutumlardaki değişikliğin bir işareti olarak Pazartesi günü bir grup aydın tarafından lanse edilen http://www.ozurdiliyoruz.com sitesine destek amacıyla 13 binden fazla kişinin adını yazdırdığını kaydetti. Gazete şöyle devam etti:

"Ancak Perşembe günü siteye yeni girenlerin imza atamadıklarını gördüler. Siteden sorumlu teknisyenler de, blokajın, siteyi devre dışı bırakmak için dakikada milyonlarca klik gönderildiği, içişleri bakanlığındaki bir İP adresinden kaynaklandığını saptadıklarını öne sürdüler."

Kampanya'nın milliyetçileri öfkelendirdiğini kaydeden gazete, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bildiriyi kınarken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eleştirilerden uzak kaldığını belirterek, Erdoğan ile Gül'ün açıklamaları arasındaki "farklılığa" ilişkin olarak şu yorumu yaptı:

"Aralarındaki ton farklılığı, Sayın Gül'ün Temmuz 2007'de cumhurbaşkanı seçilmesinden önce uzun bir süreden beri siyasi müttefik olan Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki ilişkilerin soğuduğu spekülasyonu körükleyebilir."

İngiliz gazetesi, Cumhurbaşkanı Gül'ün Eylül ayında Erivan'a yaptığı ziyaretin uluslararası alanda takdir ile karşılandığını belirtti.

Aydınlar tarafından yayınlanan bildiride, "soykırım" kelimesine yer verilmediğini ancak modern Türklerin Osmanlı dönemindeki eylemlerden sorumlu olduğunu ima edilmesinin öfkeli protestolara neden olduğunu vurgulanan haberde muhalefetin kampanyayı "ihanet" ve "yozlaşma" olarak nitelendirdiğine, emekli diplomatların da bir karşı deklarasyon yayınladığına dikkat çekildi.
Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.medyafaresi.com/index.php?hid=19336&cid=5

http://www.ft.com/cms/s/0/66b3c138-cd30-11dd-9905-000077b07658.html
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Özürlü Kampanya ve Tepkiler!

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x