Padişahım emir buyurdu!

Padişahım emir buyurdu!

İletigönderen umitdoganci » Pzt Oca 17, 2011 23:16

92, 91, 90, 89 ve 88 doğumlular, hatta ve hatta 87 doğumlu arkadaşlarım, Padişahım emir buyurdu ve sizlere bir yönetmelikle içki satışı yasaklandı!

Almanya’da Bira satış yaşı 16 iken, spirituöz olarak adlandırılan diger içkiler (Tequila, Wodka, Rum, Cachaça, Gin, Rakı, …) için satış yaşı 18. Ama benim ülkemde 24!

Yasalar geregi, 16 yaşını doldurmuşsanız, hakim kararıyla, 17 yaşınızı doldurduysanız ebeveynlerin kararıyla ve yasa geregi de 18 yaşında, evlenebilirsiniz. Ama sizlere içki satışı yasaklandı!

Çünkü çoluk çocukla evlenmek benim ülkemde „normal“ karşılanıyor! (Kendileri öyle yaptı ya!)

Çogunuz iş güc, belkide çoluk çocuk sahibiyken, oy kullanma hakkınız var, ama içki satın alma hakkınız yok! Çünkü rey hakkı onlar için herşeydan daha kutsaldır!

Sizler, 18 yaşını doldurup, yetişkin birer “insan“ statüsüne kavuştugunuz için 5 silah satın alıp 2‘sini yanınızda taşıyabilirsiniz!

Çünkü içki silaha göre daha tehlikelidir benim Ülkemde!

Resim

Eee bunun adına ileri demokrasi diyorlar! Geri demokrasiyi bilmediğimiz için, ilerisini anlayamıyoruz tabi!

Hani yasaklar çiğnenmek için mantığından yola çıkarsak, milleti zorla alkolik yapmak istiyorlar sanırım =)

Ne dersiniz, haksızmıyım?

Ümit DOĞANCI
18 Ocak 2011, Frankfurt
Kullanıcı küçük betizi
umitdoganci
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 46

Şu dizine dön: Ümit DOĞANCI

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x