RABİA İŞARETİ YASAKLANIYOR

RABİA İŞARETİ YASAKLANIYOR

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal May 04, 2021 15:10

ABD ya da Rusya Türkiye’nin içişlerine karışmaya kalkarsa kızarız, tepki veririz. Ama biz Mısır’ın içişlerine her türlü karışma hakkını kendimizde gördük, son sekiz yıldır.

“Ümmetin lideri” diye kendimize görev yükledik bir de… Osmanlı sultanları bile 400 yıl “Hilafet bizde, ümmetin lideri biziz” demesine rağmen Arap dünyasına kendini kabul ettirememiş. Osmanlı'nın yanında etin ne, budun ne?.. Biz kim oluyoruz ki?..

PKK ve PYD’yi terör örgütü olarak kabul etmeyen devletlere kızıyoruz, ağzımıza geleni söylüyoruz. Haklıyız da… Mısır’ın “Terör örgütü” gördüğü “İhvan-ı Müslim”e arka çıkıyoruz, militanlarına Türkiye’de oturum veriyoruz, aylık bağlıyoruz, İhvan simgesi olan Rabia işaretini ekranlarda, mitinglerde kullanıyoruz, Mursi için gıyabi cenaze namazları kılıyoruz… Kendimize yapılmasını istemediğimiz ne varsa biz Mısır’a yaptık.

Yunanistan ABD'yi arkasına alıp "Mavi Vatan"ı işgale kalkınca Mısır'ın önemini anladık... Ve şimdi Mısır ile ikili ilişkileri geliştirmek için görüşmeler başladı. Mısır’ın masaya koyduğu haklı şartlar:

1. İhvanı bir terör örgütü olarak kabul edip Türkiye’de oturum verdiğin İhvancıları bana iade edeceksin.

2. Cumhurbaşkanı ve Bahçeli Rabia işareti yaparak İhvan terörüne destek vermeye devam edecekse buyrun kapı açık, çıkabilirsiniz.

3. Türk Televizyonlarında İhvan propagandasını derhal durdurun ve içişlerimize asla karışmayınız.

4. Siz Mursi’ye gıyabi cenaze namazı kıldınız ama biz PKK’lı teröristlere bunu yapmadık. Aklınızı başınıza alın!..

Görüşmelerden sızan bilgilere göre 3. madde hemen kabul edilip “Ekranlarda İhvan propagandası yasağı” örtülü olarak başlatılmış. Göreceksiniz diğer 3 maddeyi de kabul edeceğiz. Ülke çıkarı için etmemiz de gerekir.

İmam-Hatip Ortaokulu ideolojisi ve seviyesi ile devlet yönetilemez. “Camdan köşkü olanlar başkasının penceresine taş atmasın” demiş atalarımız ama biz İhvan'a sahip çıkmak adına Mısır'a her türlü taşı attık.

“Demir tava geldi, kömür tükendi
Akıl başa geldi, ömür tükendi.”

Alper Aksoy
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1355
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x