Rum vahşeti tüyler ürpertti

Kıbrıs Meselesi

Rum vahşeti tüyler ürpertti

İletigönderen Ram » Cmt Ara 19, 2009 18:04

Rum vahşeti tüyler ürpertti

RUMLARIN 1963’te kaçırıp kafalarından vurarak öldürdüğü Kıbrıslı 3 Türk’ün naaşı, Lefkoşa’daki şehitliğe törenle defnedildi.

Rum vahşetinde sınır yok

23 Aralık 1963’te Rumlar tarafından kaçırılan ve şehit edilen Naim Hüseyin, Kemal Hüseyin ve Salih Mehmet’in kemikleri geçen yıl bulunmuştu.

Kıbrıs’ta kayıp arama çalışmaları sırasında, kalıntılarına ulaşılarak kimlik tespitleri yapılan 3 Kıbrıslı Türk şehit Mehmet Salih, Kemal Hüseyin ve Naim Hüseyin için Lefkoşa’da cenaze töreni düzenlendi. 23 Aralık 1963’te Rumlar tarafından kaçırılan ve şehit edilen Naim Hüseyin, Kemal Hüseyin ve Salih Mehmet’in kemikleri, düzenlen askeri törenle Lefkoşa Mezarlığındaki şehitliğe defnedildi. Törende konuşan Şehit Naim Hüseyin’in kardeşi Mehmet Ali Göçer, şehitlerin yoldan alınarak ve kafalarından darp edilerek öldürüldüklerini anlatarak, Kıbrıs Türklerinin bir kez daha bu acıları yaşamaması dileğinde bulundu. Göçer, suçluların bulunarak en kısa zamanda cezasının verilmesini istediklerini de belirtti. Cenaze namazının ardından şehitler kortej eşliğinde mezarların başlarına taşındı. Şehitlerin defni ve mezarlarına çiçeklerin konulmasından sonra dua okundu.

2008’de bulundu

Naim Hüseyin, Salih Mehmet ve Kemal Hüseyin 1963 yılında Aretyu köyünde Rum Polisleri ve EOKA terör örgütü üyeleri tarafından kaçırılıp katledilmişti. Şehitlerimiz, Lefkoşa’nın Tseri bölgesinde 2008 Ekim’de yapılan kazılarda bulunmuştu. Yapılan incelemede şehitlerin kimlikleri belirlenmişti.

Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=28188
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Kıbrıs Mücadelesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x