Saç Ekiminde Alınan Saç Köklerin Yerinde Iz Kalır mı?

Diğer kategorilere uymayan başlıkları burada paylaşabilirsiniz

Saç Ekiminde Alınan Saç Köklerin Yerinde Iz Kalır mı?

İletigönderen buyukoyun » Pzt May 14, 2018 18:38

KÖK ALINAN YERDE İZ KALIR MI?

Saç ekimi uygulamalarında genel olarak hep son halinize odaklanırsınız. Son haliniz derken, ekim yapılan alanlardan bahsediyoruz aslında. Danışanların ekim yapılan bölgeye odaklanması, kök alımı yapılan donör alanlardaki hatalı uygulamaları, işlem sırasında göz ardı etmesine sebep olmaktadır bazen. Ancak unutulmamalıdır ki, estetik görünüm bir bütündür.

Kök alımı yapılırken, alınan kök alımında iz kalma durumu, operasyonu yapan hekimin tecrübesi ile doğru orantılıdır. Kök alımı yapılırken, açıklık olan alan iyi bir şekilde tespit edilmelidir. İhtiyaç olan kök sayısı belirlenmeli ve o yönergede yeni saç kökü alımına başlanmalıdır. Belirlenen miktardaki saç kökünün hangi alanlardan alınacağı belirlendikten sonra, dengeli bir dağılım sağlanmalıdır. Aynı zamanda operasyon sırasında kullanılacak tekniğin de, iz kalma durumunu etkilediği bilinmelidir.

Kök Alımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Alım yapılırken, alınan köklerin dışında kalan diğer köklerin herhangi bir olumsuzluğa uğramaması önemlidir. Bu hem o alanda daha fazla açılma olmaması adına, hem de donör alanda sağlıklı saç kökü bırakmak açısından önemlidir. Bu nedenle de 1 mm nin altında, ince uçlar kullanılarak alım işlemi yapılmalıdır. Danışanların bu konudaki ısrarları ve ya kök sayısına göre ücret tarifesi uygulanıyor ise, ticari kaygı; uygun olmayan kök alımına sebebiyet vermemelidir. İşlem öncesi görüşmeler sırasında; yapılacak işlemler ile ilgili net doğrular ifade edilmelidir.

Ticari kaygılar çerçevesinde, boş vaatlerle, profesyonel olmayan tutumlar sergilemek; danışanları büyük hayal kırıklığına uğratmaktadır. Kök alımında iz kalma durumu kadar uygulama sonucundaki estetik görünümde oldukça büyük önem arzetmektedir. Örneğin seyrek bir donör alana sahip danışanınız var ise, ekim yaptığınız alana bu bölgeden transfer yaptığınızda, donör alan daha da seyrekleşecektir. Bu durum da danışan işlem sonucundan memnun olmayacaktır. Unutmayalım ki; saç ekim işlemi sadece boş alana kök ekimi yapmak değil, aynı zamanda estetik bir bütünlük kazandırma uygulamasıdır.

Çok Boyutlu Düşünme Önemlidir

Saç ekiminde uzun vadeli ve çok boyutlu düşünme önemlidir. Sadece anı kurtarma adına değil, ileri boyutlarıda hesaplayabilmeliyiz. Örneğin genetik olarak geniş alan dökülmelere sahip bireylerde, dökülmenin ileriki yaşlara kadar devam edeceği ön görülüyor ise; sık saç ekimi yapmak çok profesyonel bir çalışma olmayacaktır. Unutmayalım ki, vücutta bulunan saç ve kıl kökleri ne yazık ki, sonsuz değildir.

Bu nedenle alım yapılırken oldukça tasarruflu davranmalı, ileriki dönemlerde ihtiyaç halinde kullanmak üzere, saç kökü bırakmalıyız. Bu nedenle tercihimiz; sık ekim işleminden ziyade, daha seyrek ekim tercih edilmelidir. Kök alımında iz kalma durumundan ziyade tam anlamı ile estetik bütünlük sağlayarak, size sadece anın değil gelecekteki her dakikanın tadını çıkarabilmenin teminatını veriyoruz. Saç ekimi merkezi olarak bizim için esas kazanç, danışanlarımızın memnuniyetidir. Her uygulamamızı da, bu gerçeğin ışığında gerçekleştirmekteyiz.
Kullanıcı küçük betizi
buyukoyun
Üye
Üye
 
İletiler: 3
Kayıt: Sal Eki 20, 2015 1:36

Re: Saç Ekiminde Alınan Saç Köklerin Yerinde Iz Kalır mı?

İletigönderen estecenter » Prş May 17, 2018 16:24

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan saç ekim merkezi Estecenter, en güncel saç ekim yöntemleri ile Türkiye'nin en iyi saç ekim merkezleri arasındadır. Merkezimizde FUE, DHI, PRP, FOLD FUE, MEZOTERAPİ, CHOİ PEN ve daha birçok teknik uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin: https://estecenter.com
Kullanıcı küçük betizi
estecenter
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Prş May 17, 2018 16:17


Şu dizine dön: Diğer

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x