Saldırıyı yapan katil terörist Suriyeli çıktı. İsmi açıklandı

Genel & Güncel Konular

Re: Saldırıyı yapan katil terörist Suriyeli çıktı. İsmi açıklandı

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Sal Kas 29, 2022 20:22


NATO Müttefiki Türkiye'nin Doğu Suriye'deki ABD Kuvvetlerine Roket Atması ve Hava Saldırıları Yürütmesi Nasıl Mümkün Olabilir?

NATO müttefikimiz Türkiye'nin Suriye'nin doğusundaki Amerikan kuvvetlerine "tehlikeye yakın" roketler atması ve hava saldırıları düzenlemesi nasıl mümkün olabilir? Ve aynı zamanda İran, o ülkenin kuzeybatısındaki Kürt ayrılıkçılara mı saldırıyor? Neler oluyor?

Doğu Suriye'de neden hala askeri kuvvetlerimiz (ve bir ton CIA vb.) bulunduğuna dair bize yalnızca 1/4 gerçekler ve çoğunlukla yalanlar söyleniyor. Aşağıdaki üç harita, İran'ın Akdeniz'e bir kara koridoru kurmasını engelleyen gerçek durumu anlamamıza yardımcı olacaktır.Kaynak: Matthew BrackenKaynak: Matthew BrackenKaynak: Matthew Bracken

Rusya'nın Suriye'de köklü deniz üsleri var. Karadeniz'de coğrafi olarak kuşatılan Akdeniz'deki bu ileri üsler son derece kritik ve stratejik. Bu nedenle Rusya, Esad rejimine verdiği destekten hiçbir zaman geri adım atmadı.

İşte bu yüzden Amerika kasıtlı olarak Suriye'yi istikrarsızlaştırdı ve devam eden kanlı iç savaşa, onbinlerce ölüme, milyonlarca mültecinin Avrupa'ya kaçmasına ve şu anda Batı'nın dayattığı ekonomik yaptırımlar altında açlıktan ölen milyonlarca Suriyeliye vb. yol açtı. Hastaneler bile elektrik alamıyor. günde birkaç saatten fazla, çünkü jeneratör parçaları bile bloke edilmiş durumda. Tüm bu kargaşa ve sefalet, Amerika tarafından Obama/Biden/Hillary yönetimindeki başka bir "renkli devrim"de tetiklendi ve desteklendi.

ABD Yaptırımlardan Feragat Ülkeyi Bölmeyi Amaçladığından Suriye Petrolünü Çalmakla Suçlanıyor
(Özellikle, Suriye'nin doğusundaki petrol yatakları Amerikan askeri koruması altında hâlâ pompalanıyor, ancak üretim, insanların karanlıkta açlıktan kırıldığı Batı Suriye'den uzağa ve kontrolümüz altındaki Irak'a yönlendiriliyor.)

Devam eden iç savaşa yol açan bu “renkli devrim”, Suriye hükümetinin Ortadoğu standartlarına göre oldukça ılımlı olan Aleviler, Hristiyanlar, Şiiler ve Sünnilerden oluşan laik bir koalisyon olmasına rağmen yapıldı.

Ve Doğu Suriye'deki şu anki "müttefiklerimiz", şimdi yeniden eski Özgür Suriye Ordusu'ndan SDG'ye veya Suriye Demokratik Güçleri'ne yeniden isimlendirildiler, aynı eski El Kaide ve IŞİD teröristleri (artı Kürt PKK ve diğer çeşitli "özgürlük savaşçıları"). Türkiye tarafından terörist olarak kabul edilen), ama şimdi yüklüce yüklü CIA maaş çekleriyle.

Savaş ve politika garip yatak arkadaşları olur. Bu garip kokteylin içine, Kürt etnik gruplarını ve onların birçok ideolojik ve dini karışımdan oluşan kendi alt gruplarını bindirin ve harmanlayın.

Ama her şeyden önce, Amerikan bakış açısına göre, Akdeniz'den İran'a bir Şii “kara köprüsünü” engellemek birincil görevdir. Bizim neo-con'larımız, Suriye'de, doğuda veya batıda yaşayan insanları, Yemen veya Etiyopya'da devam eden kanlı iç savaşları ve insani felaketleri umursadıklarından daha az umursayabilir. Her şey İran'ın “Şii Hilali” kara köprüsünü kapatmakla ilgili.

Tüm bu kafa karıştırıcı balonu zirveye çıkaran şey, neredeyse kanunsuz bölgeyi kaplayan değişken "üçlü karışım":

1. Ulusal sınırlar ve kimlikler.

2. Kürtlerin içinde var olması gereken tüm mevcut ulus devletlere karşı Kürt kimliği.

3. Süregelen acımasız Sünni-Şii mücadelesi.

Doğu Suriye ve Kuzey Irak, büyük ölçüde “yönetimsiz bölgeler”, kim onun için savaşabilir ve onu elinde tutabilirse onu ele geçirebilir. “Müttefiklerimizden” bazıları, iki hafta önce İstanbul'da işlek bir alışveriş caddesinde bombayı patlatanlar gibi Kürt teröristler. Amerikan birlikleri hava saldırılarının önüne geçse bile Türkiye bu konuya çok karamsar bakıyor. Petrol üretimini kontrol etmek ve yönlendirmek ve İranlıların Akdeniz'e bağlanmasını engellemek için Doğu Suriye'deyiz, varlığımız düşmanlarının peşine düşmek isteyen Türkleri ciddi şekilde kızdırıyor. Sonuç olarak bu. GERÇEKTEN olan budur.

https://www.globalresearch.ca/how-possi ... ia/5800563


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 79
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Saldırıyı yapan katil terörist Suriyeli çıktı. İsmi açıklandı

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Sal Kas 29, 2022 20:26


“Pençe-Kılıç Harekatı”: Erdoğan'ın Suriye'deki Yeni Büyük Oyunu

Piyasada bir Özel Askeri Harekat daha var. Hayır, Ukrayna'yı “silahsızlaştıran” ve “silahsızlaştıran” Rusya değil – ve bu nedenle, bu diğer operasyonun kolektif Batı'da tüyleri diken diken etmemesine şaşmamalı.

Pençe-Kılıç Harekatı , Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından , Türk vatandaşlarına yönelik Kürt terör saldırılarının -son derece duygusal ve uyumlu- intikamı olarak başlatıldı . Ankara'nın bu hava harekatında fırlattığı füzelerin bir kısmı Türk kurbanların isimlerini taşıyordu.

Resmi Ankara söylemi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyinde ve Irak Kürdistanı'ndaki “hava harekatı hedeflerine” tam olarak ulaştığı ve İstanbul'un İstiklal yaya caddesinde sivillere yönelik terör saldırısının sorumlularına “kalabalık” bedel ödettiğidir.

Ve bunun sadece ilk aşama olması gerekiyor. Sultan Erdoğan, 2022'de üçüncü kez Suriye'de Kürtlerin elindeki bölgelere kara harekatı sözü veriyor.

Ancak, diplomatik kaynaklara göre bu gerçekleşmeyecek - çok sayıda Türk uzman işgalin er ya da geç gerekli olduğu konusunda kararlı olsa da.

Kurnaz Sultan, bir işgalden yana olan seçmenleri ile geniş bir jeopolitik ve jeoekonomik yayı kapsayan Rusya ile son derece incelikli ilişkileri arasında sıkışıp kalmıştır.

Moskova'nın kendisini caydırmak için her türlü baskı aracını uygulayabileceğini çok iyi biliyor. Örneğin, Rusya son dakikada Ayn el Arap'ta Pazartesi günleri gerçekleştirilen haftalık Rus-Türk ortak devriye sevkiyatını iptal etti.

Ain al Arab oldukça stratejik bir bölge: Fırat'ın doğusunda, İdlib ile Ras al Ayn arasında süreklilik sağlayabilen, Türkiye sınırına yakın tehlikeli Türk bağlantılı çeteler tarafından işgal edilen kayıp halka.

Erdoğan, Rusya karşıtı ambargo-yaptırımlar kombinasyonunu atlayarak maksimum kar elde ederken potansiyel AB-Rusya arabulucusu konumunu tehlikeye atamayacağını biliyor.

Birden fazla ciddi dosya arasında hokkabazlık yapan Sultan, Rusya ve NATO'yu müzakere masasına getirmek ve nihayetinde Ukrayna'daki savaşı sona erdirmek için gerekenlere sahip olduğuna derinden inanıyor.

Buna paralel olarak Türkiye-İsrail ilişkilerinde zirvede kalabileceğini düşünüyor; Şam ile yakınlaşma; İran'daki hassas iç durum; Türkiye-Azerbaycan ilişkileri; Akdeniz boyunca kesintisiz metamorfozlar; ve Avrasya entegrasyonuna doğru gidiş.

NATO ve Avrasya arasındaki tüm bahislerini hedge ediyor.

'Güney sınırlarımızın tamamını kapatın'
Pençe-Kılıç'a yeşil ışık, Bali'deki G20'den dönen cumhurbaşkanlığı uçağına binen Erdoğan'dan geldi. Bu , Başkan Erdoğan'ın açıklamasına göre konunun henüz gündeme gelmediği ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinden yalnızca bir gün sonra oldu .

Operasyonla ilgili olarak Bay Biden veya [Rusya Devlet Başkanı Vladimir] Putin ile görüşme yapmadık. Bu bölgede her an böyle şeyler yapabileceğimizi ikisi de zaten biliyor” denildi.

Washington'ın Pençe-Kılıç konusunda bilgilendirilmemesi, Erdoğan'ın G20 oturum aralarında Bali'de yapılacak olağanüstü bir G7-NATO toplantısına davet edilmemesinin bir yansımasıydı.

Bu toplantı, Beyaz Saray tarafından, Polonya topraklarına düşen Ukrayna'nın şimdiye kadar kötü şöhretli S-300 füzesi ile ilgilenmek için çağrıldı. O sırada masadaki hiç kimsenin ne olduğuna dair kesin bir kanıtı yoktu. Ve Türkiye'nin masaya davet edilmemesi padişahı derinden kızdırdı.

Bu nedenle Erdoğan'ın hafta ortasında Pençe-Kılıç'ın "sadece başlangıç" olduğunu söylemesine şaşmamalı. TBMM'de AKP milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin "ülkemize yönelik saldırı olasılığını önleyecek bir güvenlik koridoru ile ... tüm güney sınırlarımızı kapatmaya kararlı olduğunu" söyledi.

Kara işgali vaadi devam ediyor: "Bizim için en uygun zamanda" başlayacak ve Sultan'ın "bela kaynağı" dediği Tel Rıfat, Mambij ve Kobani bölgelerini hedef alacak.

Ankara, komutanlarının olası bir Türk kara harekâtının ana hedefinin Kobane olacağına inandığı ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri'nin ana karargahını insansız hava araçları kullanarak çoktan kasıp kavurdu.

Anlamlı bir şekilde, bu, ilk kez bir Türk insansız hava aracının bir ABD üssüne son derece yakın bir bölgeyi hedef almasıdır. Ve Kobani son derece sembolik: Amerikalıların -teoride- IŞİD'e karşı savaşmak için Suriyeli Kürtlerle işbirliğine imza attığı yer.

Bu da Suriyeli Kürtlerin ABD'nin Türk saldırılarına yanıt vermemesinden neden dehşete düştüğünü açıklıyor. Suçluyorlar - başka kimi? - Padişah, Türkiye ekonomisinin feci durumuna rağmen Erdoğan'ın artık büyük bir kazanma şansına sahip olduğu 2023 seçimleri öncesinde "milliyetçi duyguları" körüklediği için.

Halihazırda Kobani yakınlarında Türk askeri yığınağı yok, sadece hava saldırıları var. Bu da bizi çok önemli olan Rus faktörüne getiriyor.

Fırat'ın batısındaki Menbiç ve Tel Rıfat, Rusya için Kobani'den çok daha önemli çünkü her ikisi de Halep'in olası Selefi-cihat saldırılarına karşı savunması için hayati önem taşıyor.

Yakın gelecekte potansiyel olarak olabilecek şeyler, durumu daha da karanlık hale getiriyor. Ankara istihbaratı, Afrin'in bazı kısımlarını çoktan ele geçirmiş olan Heyet Tahrir el Şam cihatçılarını Suriye Kürt topraklarına yönelik bir kara işgalinde bir tür "öncü" olarak kullanabilir.

Çalıntı Suriye petrolünü Türkiye'ye satmak
Mevcut savaş sisi, Rusların Kürtleri Türk bombardımanına maruz bırakarak onları satmış olabileceği fikrini içeriyor. Bu geçerli değil – çünkü Rusya'nın Suriye Kürt bölgesi üzerindeki etkisi ABD'ninkiyle karşılaştırıldığında önemsiz. Sadece Amerikalılar Kürtleri “satabilir”.

Suriye'de her şey değiştikçe daha çok aynı kalıyor. Her şey anıtsal bir çıkmaz olarak özetlenebilir. Bu daha da sürrealist bir hal alıyor çünkü aslında Ankara ve Moskova Suriye trajedisinin çözümünü çoktan bulmuş durumda.

Sorun, esasen Suriye petrolünü çalan eski püskü konvoyları koruyan Amerikan kuvvetlerinin varlığı. Ruslar ve Suriyeliler bunu hep tartışıyorlar. Sonuç, Amerikalıların ataletle kaldıkları. Bunu yapabildikleri için yapıyorlar. Ve Şam onları kovmaya güçsüzdür.

Sultan, jeopolitikte ve jeoekonomide her şeyi mükemmel bir kinizmle oynuyor. Suriye'de çözülmemiş olanların çoğu, ABD tarafından korunan ve kendilerini Kürt olarak adlandıran fiili çetelerin işgal ettiği topraklar etrafında dönüyor. Suriye petrolünü çoğunlukla ... Türkiye'ye yeniden satmak için kaçırıyorlar.

Ve sonra, kendilerine Kürt diyen silahlı çeteler bir anda “terörle mücadele” mücadelelerini … yakaladıkları teröristleri serbest bırakarak bırakabilir ve böylece tüm kuzeydoğu Suriye'deki “terör tehdidini” artırabilirler. Suçluyorlar - başka kimi? - Türkiye. Buna paralel olarak Amerikalılar da “teröre karşı savaş” bahanesiyle bu silahlı çetelere yapılan mali yardımları artırıyor.

“Silahlı çeteler” ile “teröristler” arasındaki ayrım elbette çok incedir. Erdoğan için en önemli şey, Kürtleri Rusya karşıtı ambargo ve yaptırımları atlatmakla bağlantılı ticaret müzakerelerinde bir para birimi olarak kullanabilmesidir.

Bu da, Washington veya Moskova'nın tüm kınamalarına rağmen Sultan'ın neden uygun gördüğü zaman Suriye topraklarını bombalamaya karar verebileceğini açıklıyor. Ruslar, 2020'deki İdlib harekatı sırasında Selefi-cihatçılara “yardım” sağlayan Türk askeri güçlerini bombaladığında olduğu gibi, arada sırada sahada inisiyatifi yeniden ele alıyor.

Şimdi bir oyun değiştirici kartlarda olabilir. Türk Ordusu, Deyrizor'un kuzeyindeki El Ömer petrol sahasını bombaladı. Bunun pratikte anlamı, Ankara'nın şu anda çok övülen "Kürt özerkliğinin" petrol altyapısını yok ettiğidir.

Bu altyapı, Irak Kürdistanı'nda Irak sınırına ulaşan petrol söz konusu olduğunda ABD tarafından sinik bir şekilde istismar edilmiştir. Yani bir anlamda Ankara hem Suriyeli Kürtlere hem de Amerika'nın Suriye petrolünü gasp etmesine karşı saldırıyor.

Kesin oyun değiştirici yaklaşıyor olabilir. Bu, Erdoğan ile Beşar Esad arasındaki görüşme olacak (On yıllık “Esad gitmeli” nakaratını hatırlıyor musunuz?)

Yer: Rusya. Arabulucu: Vladimir Putin, şahsen. Bu toplantının, esasen Washington tarafından yararlı aptallar olarak oynanan silahlı Kürt çetelerinin Ankara tarafından büyük bir kısmının yok edilmesinin önünü açacağını düşünmek hiç de abartılı değil.

https://www.globalresearch.ca/operation ... ia/5800567


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 79
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x