Savaşa hazırlık

Genel & Güncel Konular

Savaşa hazırlık

İletigönderen Veled » Prş Mar 08, 2007 14:30

Savaşa hazırlık

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), 1 Mart’ta Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacını karşılamak üzere dört adet Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi tedarik edileceğini duyurdu. İlgili firmalardan idari, mali ve teknik bilgi alınması amacıyla Bilgi İstek Dokümanı (BİD) yayımlayan SSM, firmalardan, çağrıya 30 Mart 2007 tarihine kadar ilk yanıtı vermelerini istedi. BİD’e yanıt veren firmalar, konuya ilişkin ayrıntı dokümanları 1 Mayıs tarihine kadar SSM’ye bildirecek.

MENZİLİ 2000 KM

Türkiye’nin füze savunma sistemleri için ihale sürecini başlatması ve ABD’nin projeye destek vermesi, “İran hazırlığı yapılıyor” yorumlarına neden oldu. ABD istihbarat birimlerinin raporlarında, İran’ın, Şahap-3 füzelerinin menzilini bin 900 kilometreye kadar çıkardığı kaydediliyor. Bu menzilin, Yakın Doğu ve Balkanları kapsama alanına aldığını belirtilirken, İran’ın daha güçlü Şahap-5 füzelerini geliştirme çabalarının da devam ettiği vurgulanıyor. İran’ın, yeni geliştirdiği bin 500 kilometre menzilli Zelzal-3 ve 2 bin kilometre menzilli Şahap-4 füzeleriyle, İstanbul’dan uzağa dahi erişebileceği belirtiliyor.

Türkiye’nin ihale sürecini başlattığı Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemlerinin, 2’nci Ordu bölgesine kurulması öngörülüyor. Sistemlerin hangi ilde kurulacağı netleşmezken, Malatya, Erzurum, Diyarbakır, Muş ve Batman, öncelikli iller arasında yer alıyor. Türkiye, Irak savaşı öncesinde NATO’dan Patriot Hava Savunma Sistemi talep etmiş ve Hollanda’dan gelen Patriot füze sistemleri, Diyarbakır ve Batman’a yerleştirilmişti. 26 Şubat 2003 tarihinde Türkiye’ye gelen Patriotlar, Mayıs 2003 tarihinde geri çekilmişti.

BUSH AÇIKLAMIŞTI

ABD Başkanı George W. Bush, Yeni Irak Stratejisi Belgesi’ne ilişkin yaptığı açıklamada, bölge ülkelerine Patriot Hava Savunma Sistemleri konuşlandırılabileceğini ifade etmişti. Bush, “Dostlarımıza ve müttefiklerimize güven vermek için istihbarat paylaşımını artıracağız ve Patriot Hava Savunma Sistemleri yerleştireceğiz” demişti. Türkiye’nin bu adımıyla, ABD’nin yaklaşımının örtüştüğü değerlendirmeleri yapılıyor.

Akşam
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen |Kuralsız| » Prş Mar 08, 2007 15:16

İyi haber mi kötü haber mi karar veremedim... :roll:
haber için tşk.
En son |Kuralsız| tarafından Prş Mar 08, 2007 18:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Çetin Taş » Prş Mar 08, 2007 17:53

Efsane kardeşim,en azından Amerikan silah devleri için iyi haber.Tehtidi kendileri yaratıyor,İran'a nükleer silah yapma yeteneğini,uzun menzilli füze yapma yeteneğini kazandıran hep Şah zamanında,SSCB'ye karşı kendi füzesini yapsın diye Amerika tarafından aktarılan teknolojik bilgiler.Şimdi de oluşan İran tehtidine karşı Türkiye'ye silah satacaklar.Aynı anda da (ben inanmıyorum ama)İran'a saldırı senaryoları söz konusu.Amerika işte yahu!İki tarafı da tura olan bozuk para gibi,hep tura,hep tura.
Bizim içinse iyi değil tabi.TAI gibi ASELSAN gibi,son dönemlerde askeri amaçlı yaptığı projeler son derece dikkat çekici olan VESTEL gibi(bu da ZORLU'nun yahu)Türk kuruluşları dururken yani kendi silah sanayimizi geliştirmek için katkıda bulunmak dururken;bu parayı Amerikan şirketlerine aktaracaklar.Amerika'dan gelen hiçbir şeye güvenmiyorum Efsane kardeş.Kaynak kodlarını bizim yazmadığımız hiçbir elektronik-mekanik silah,taşıt,araç,gerece güvenmiyorum.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Hasta » Prş Mar 08, 2007 17:55

Çetin Taş yazdı:Kaynak kodlarını bizim yazmadığımız hiçbir elektronik-mekanik silah,taşıt,araç,gerece güvenmiyorum.
+nurdi
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Veled » Prş Mar 08, 2007 17:55

Çetin Taş, herşey doğru özellkle son cümlen çok çok doğru abi elektronik aletlere güvenmemek lazım kaynak kodlarını onlar yazdı ise sakatlık var demektir
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen |Kuralsız| » Prş Mar 08, 2007 18:01

Çetin Taş, İsraile modernize için gidip gelen uçaklar bir bir düşmeye , havada çarpışmaya başlamıştı , haftada 2 uçağın durduk yere düştüğünü hatırlıyorum...

ASELSAN buna karşı bi önlem alıyor. Ve savaş yazılımını kendisi yaptı.Lisansını almaya çalışıyor.

Yoksa bütün savaş yazılımlarımız , helikopterler , F-16lar , füzeler ... yabancı yazılımlar...

iyi ki ASELSAN var...

tabi onu da yıpratmaya çalışıyorlar...

ASELSAN'da üstüste iki intihar gerçekleşmişti bunları da unutmamak lazım...
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x