Selam Olsun Güncel Meydan!

Selam Olsun Güncel Meydan!

İletigönderen Deli Haydar » Çrş Eyl 21, 2011 22:17

Selam Olsun
Güncel Meydan!

Uzun zaman oldu...
Yine turp gibisin maşallah. Hamd edip sabrediyoruz işte biz de.
Hem bıraktığın gibi, hem de çok sular aktı aslında aslımızın altından...

Bak sana ne diyeceğim. Geçenlerde bir Mason-Yahudi ile tanıştım. Hayli geçkin, ağlamaklı...
Ağladığı dediğim de Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk dönemi: Gazi Mustafa Kemal Atatürk zamanı... Çok çekmişler, çok! Ayrıcalık haklarından mahrum kalmak çok zorlarına gitmiş. Hemen sonrasında patlattı ama asıl bombasını...

Gözündeki yaşları sildikten sonra manidar bir gülümseme ile, "İşe bak ki en güzel günleri AK Parti döneminde yaşadık" deyivermesin mi! Dedi vallahi. "İslam tırıvırıdır. Esas olan Yahudiliktir" diyene kadar da güzel güzel konuştuk ama...

Kendisi hem SODEP'in hem de SHP'nin kurucularından. "Derin Dünya Sosyetesi"nin en şeker sosyal demokratlarından...
1980'lerin sonlarına doğru DGM'de bile yargılanmış, yayıncı sıfatıyla: Konu, Amerikanca'dan çevirttiği bir ansiklopedi.
Neymiş efendim ansiklopedideki Kürdistan maddesi bizimkilerin zoruna gitmiş. Hiç ama! Osmanlı ne de güzeldi öyle...

Dur daha bitmedi...

Bir zamanda tuttum türkü tadında bir Bektaşi'yi ziyarete gitmiştim: Selamünaleyküm. Aleykümselam.
Adam tuttu bana Osmanlı'yı övmeye başladı. Atatürk de zaten çoğu yerde kritik hatalar yapmış falan...
Malını mülkünü anlatmasından kalan zamanlarda İllüminati'yi incelememi istedi ve ekledi:

"Sev Yeni Dünya'yı. Açılır her kapı. İşte Mason Sokağı!"

Amerikan kaynaklı "Yeniden Müdafaa Dernekleri" anılarına hiç girmeyeceğim merak etme.

Ama en azından "İlhan Selçuk'un Bektaşiliği" ile "Yunus Nadi'nin Masonluğu"nu unutma. Balım Sultanı'nın sultanı Bayezid'i hatırla.
Yeniçeriler meniçeriler... Çeri çeri leydiler... Acemice konuşan Oğul Yavuz Selim ile Türkçe konuşan Şah İsmail'i de atlama...

Alevilerin Hasan Sabbah aşkından da söz etmeyeceğim merak etme.
Hele o Masonik-Alevi/Bektaşi-Kürt yayınları ile tanınan Yurt Yayın Kitap konumuzun dışında...
Ama sen gel yine de duvar ustası şeytanların Hz. Süleyman ile ilgili uydurduklarına inanma. Haçlı/Tapınakçılar'ın Alamut sevdasına kayıtsız kalma...

Baksana son oyunda, kahramanımız Ezio -ki kendisi suikastçı ve hatta bir Haşhaşi olur- Konstantinopolis’te Tapınak Şövalyeleri’yle, Haşhaşiler arasındaki savaşa son verecek bir sırrı arıyor imiş. Ne mutlu!

Konumuz ile ilgili değil ama, "Konstantin" desen başmüşrik zaten! Polis de "bol"dan gelirmiş bu arada: İnsanın bol olduğu yer anlamında.
Öğrenmiş olduk. Hemen tümce içinde kullanalım:

Polis, Pontus Rum Rejimi'nin teminatıdır.

Selahaddin Eyyübi de Kürt'tü zaten! Kürtler en eski kavimdir hatta...
Muaviye, Yezid, Vahşi mahşi hepsi de hazret olur pekala...

Peki ya Hazarlar'a ne diyorsun... Sonra Sabetay Sevigenler... Gülen'in gömdüğü Kasım Gülekler...
Abdülhakim Arvasi'nin vasileri Pre-BOP'cu Kısakürek ile Hoca Hilmi'nin hocası Hüseyin Hilmi Işıklar...
Morton Abramowitzler... Çevik Birler... Çalışkan Mandaperver İnönüler... Olaylar olaylar...

Neyse...

Bir de şu bizim Baron Rudolf von Sebottendorf'u ihmal etme arada... Dr. Şefik Hüsnü Değmer'in hatrı kalır sonra...
Ve lütfen bil ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne İttihatçı, ne Mason, ne dönme ve ne de Bektaşi idi... Bence.

Benim naçizane bilebildiğim şimdilik bu...
Onun dışında konuşuruz yine inşallah...

Ha bir de Clintonların selamı var.
Efendihoca'ma iletirsin...

Dükkana da beklerim.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

Re: Selam Olsun Güncel Meydan!