Show TV'de yayınlanan ihanet dizisini şikayet ve protesto ed

Sitemiz hakkında duyurular buradan bildirilecektir..

Re: Show TV'de yayınlanan ihanet dizisini şikayet ve protesto ed

İletigönderen Ozer86 » Sal Kas 10, 2009 23:28

serhat81 yazdı:Dizi hakkında burada yorum yapan arkadaşların görüşlerine saygı duyarak benim dizi hakkında ki fikrim o kadar da olumsuz değil,her ne kadar yapımcılarının ne olduğunu bilsemde,nerelere hizmet ettiğini bilsem de dizide anlatılanların herkes tarafından bilinen yakın tarih gerçeklerini anlattığı için bu kadar korkulacak bir dizi olduğunu sanmıyorum.Tabi ki beni de rahatsız eden sahneler var,-örnekler verilmiş gereksiz yere saymayayım- ama düşününce 12 eylül ve kenan evren bu değilmiydi,benim okudugum kadarıyla buydu.

Dizi kendi basina alindiginda masum ve gerçekci olabilir. Burada belirleyici olan izlencenin zamanlamasi. Medya kuruluslarinin son yillardaki en büyük ugraslarindan biri askeri yipratmak olmustur. Avrupa Birligi de boyna askerin gücünü azaltin diyor. Dizinin tam bu esnada çikmasi gerçek emelini ortaya koymakta.

Baska önemli bir husus izlencenin formati, yani dizi olmasi. Malumunuz Türk halki okumuyor, sadece bos bos tv izliyor. Bu yüzden diziler son yillarda bukadar yayginlasti.
Popüler bir etki araci ile büyük kitlelere asker düsmanligi asilama hevesinden dolayi bu dizi ortaya çikti. Ayrica dizilerin (erkerklerde izleselerde) büyük ölcüde kadinlar tarafindan izlenmekte. Gelecek nesillerimize annelik yapacak kadinlar askere duyduklari en küçük süphe bile çocuklarimiza yansir ve gelecegimiz açisindan çok kötü sonuçlar dogurur...

Türk tarihi uzun bir tarihdir, ve dogal olarak ak ile kara sayfalari mevcuttur. Insanlar kara sayfalari dillendiremez deyi bir sey yok, dillendirilsin ve ders çikaralim. Ama su an bu kara sayfalarin kolay hazmedilebilir bir sekilde büyük kitlelere sunulmasi bilgilendirme amacini gütmedigi apacik ortadadir. Gerçek amaç politik emmellere halk arasinda zemin hazirlamaktir.
Kullanıcı küçük betizi
Ozer86
Üye
Üye

İletiler: 85

İletigönderen ilkkurşun » Cum Kas 13, 2009 21:12

“Bu kalp seni unutur mu?”
Show TV’de “Bu kalp seni unutur mu” adlı dizi var. 1980 sonrasını anlatıyor.
Kenan Evren’in yaptıklarını anlatması güzel. Ama işi “işkenceci asker” boyutuna getirmişler.
Hele bir film kahramanı var ki, “Bakalım arkasından ne çıkacak?” diye bekliyoruz!.. Adı geçen karakter “Kürt” , sürekli eziyet görüyor, Diyarbakır Cezaevi’ne gönderiliyor.
Biz bunları okuduk, izledik, biliyoruz.
Acaba bu “romantik Abdullah Öcalan mı?” dedirtiyorlar. Kürtler de dağa çıkmakta haklıymış, noktasına getiriyorlar.
Yani, gizli değil açıkça bir “PKK’yı romantik ve yasal gösterme” çabası seziliyor.
Ben bu kadar televizyonuyla ilgisiz bir işadamı (Karamehmet) görmedim. Madem ilgisi yok, niçin bu kadar masraf yapıyor?.. Para kazanmak için her şey mübah mı?..
Bakalım, bu GDO’dan sonra gündeme gelebilecek mi ve ne zaman fark edilecek?
Bu kalpler unutsa da, beyinler
unutmamalı.. HULKİ CEVİZOĞLU
http://www.cevizkabugu.com.tr/yazilar.asp?procid=200
Kullanıcı küçük betizi
ilkkurşun
Üye
Üye

İletiler: 99

İletigönderen arazi » Cmt Kas 14, 2009 1:32

yani herşeyimiz tam da bi şov tv deki bu dizi mi kaldı???

ne bu şiddet bu celal?

mecliste, üniversitede, tskda, poliste, yargıda, eğitim bakanlığında, diyanette, medyanın tamamında, belediyelerde, memleketin tüm kurum ve kuruluşlarında hainler dönekler hırsızlar aç gözlüler kan emiciler köpekler müritler vatan sevgisinden, milli bilinçten, milli şeref/onur/haysiyetten yoksun insancıklar mevcutken, şov teve deki bu dizi mi kaldı tepki göstericek allah aşkına?!?!

şov tevedeki diziyi kaldırtmakla neyi çözeriz bilmiyorum ki...

bu memleketin ihtiyacı olan tek şey devrimdir...
Kullanıcı küçük betizi
arazi
Üye
Üye

İletiler: 28

İletigönderen yigitler » Cmt Kas 14, 2009 21:54

Eger yurekleri varsa, bir ozel kanal Tayyip karsiti bir dizi yapsin bakalim. Cok egelnceli olur, ve de eminim cok izleyenler de olur. Ama yurekleri yetmez. Zaten RTUK sadece goruntude sigaralari kapatmak ve icki sahnelerinini kesiyorlar, gucleri ancak buna yeter.
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

İletigönderen Syriusien » Sal Ara 22, 2009 1:03

Evet aynen katılıyorum Tayyip ve hükümet karşıtı tek bir yayın dahi yapılmıyor.Pkk aleyhtarı,aynı zamanda ordu aleyhtarı olmayan yayınlar yapanları pkk'dan daha beter görüyorlar.Sonra hemen yapıştırıyorlar ergenekon diye.doğan grubunu ne hale getirdiler.Vaktinde kendileri az destek olmamıştı başlarda.Doğan veya bir başkası şu an muhalif olarak bir tek onlar var.Bu da gözden düşünce bu yayın grubunu da beyni sakallılar alacaktır.Artık açılımı çok zararsız olduğunu anlatan programlar yapan kanal sahibi, hükümet yalakası iş adamları olur.
Tuncay Özkan'a yaptıkları ortada.Yanılmıyorsam çalık grubu almıştı(başbakanın damadıydı) Kanaltürk'ü.
Trt deseniz tgrt olmuş.Yakında "voice of america" trt'den yayın yapmaya başlarsa şaşırmam.Samanyolunun da buna benzer yayınları var.Bu dinciler amerikan karşıtı gözüküp takiyye yapıyorlar.Çünkü tgrt'de kurtuluş savaşını bir kere görmüşlüğüm yok ama "pearl harbor" amerikanın vahşetleri ihtişamlı şeyler gibi izletiyorlar.
Zaten yine aynı zihniyetten çıkıyor bu saçma işler,"Kurtuluş Savaşı olmadı,o yaşananlar bir iç savaştı" diyenler.
Kullanıcı küçük betizi
Syriusien
Üye
Üye

İletiler: 23

İletigönderen memedguler » Sal Ara 22, 2009 5:01

Günümüz iktidanda ali kemal gibileri sayısız.Medya da reyting ve rantiye hesapları içinde olduğu için ,vatan millet teferruattır zihniyetindedirler.
Tarih ders alınsa idi tekerrür edermiydi hiç.Tarihte incelersek zaman ayırıp ne düzenbazlar ve işbirlikçiler yerlerini buldular.
Yakındır bazı tv kanalları ve sömürü uşaklarının saltanatlarının sonu.
Kullanıcı küçük betizi
memedguler
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen Comte » Sal Ara 22, 2009 11:15

Maalesef dizi manyagi olan halkimiz bu dizileri seyrettikce ve sirketler bu dizilere reklam verdikce, on bin mail atsakta birsey olmaz. Zaten bu kadar cok dizi seyreden bir insan bu dizidende fazla birsey anlamaz, iyice uyustu cünkü artik beyinler.
Kullanıcı küçük betizi
Comte
Dilmaç
Dilmaç

İletiler: 195

İletigönderen Türk-Kan » Cum Oca 01, 2010 22:23

Banu AVAR: "Bu Kalp Seni Unutur Mu? gibi dizilere, yazarlarına dikkat!"

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen sair » Cmt Oca 02, 2010 5:39

Ustume dusen gorevi hemen yaptim ve mesajimi yolladim
Kullanıcı küçük betizi
sair
Üye
Üye

İletiler: 104

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 06, 2010 1:44

Resim

Mümtazer Türköne’nin PKK’lı “hayranları”

Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne’nin, Fehmi Koru ile birlikte konsept danışmanlığı yaptığı ve hem Türk Milliyetçilerinden hem de Türk Solu’ndan tepki çeken “Bu kalp seni unutur mu” dizisine, PKK’lıların büyük hayranlık duyduğu ortaya çıktı. Sanal dünyanın en büyük paylaşım sitelerinden olan Facebook’ta dizi için oluşturulan sayfalardan biri PKK sempatizanlarının ağırlığı dikkat çekiyor. Haberin yazıldığı saate kadar 460 hayranın olduğu sitede bulunan üyelerin fotoğraflarında PKK’yı çağrıştıran simgelerin çokluğu dikkat çekiyor. Bu kişilerin isimleri de yine aynı intibayı kuvvetlendiriyor.

12 Eylül sonrası dönemi konu olarak ele alan “Bu kalp seni unutur mu” dizisinde diğer cezaevlerine hiç değinilmeden Diyarbakır Cezaevi ile ilgili söylemler sürekli ön plana çıkarılıyor. Uzmanlar, bu söylem ve konseptle adeta PKK’nın “Kürtlerin meşru müdafaa örgütü” olduğu mantığı işlendiği noktasında birleşiyor.

Resim

haberiniz.com, 5 Ocak 2009
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Comte » Çrş Oca 06, 2010 11:36

Anlasildi bu dizi cok tutar, sinema filmide cekmeden olmaz artik buna.
Kullanıcı küçük betizi
Comte
Dilmaç
Dilmaç

İletiler: 195

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Mar 06, 2010 19:49

BU DİZİ NİYE TUTMADI?

Dizinin adı "Bu Kalp Seni Unutur Mu?"
Show TV’de yayınlanıyordu.
İzlenmediği için yayından kaldırıldı.
Doğaldır; benzer örnekleri çok görüyoruz.
Ancak bu dizi diğer dizilerden farklıydı.
"Belgesel-dizi" formatındaydı; 12 Eylül 1980 askeri darbe dönemini anlatıyordu.
Dizinin senaryosuyla birlikte danışmanları da hayli ilgi görmüştü.
Danışmanları arasında kimler yoktu ki; Murat Belge, Mümtazer Türköne, Fehmi Koru, Ertuğrul Kürkçü, Yasin Aktay ve Tuğrul Eryılmaz.
Dizinin oyuncuları da güçlüydü: Melis Birkan, Bülent İnal, Okan Yalabık, Berrak Tüzünataç gibi isimler vardı. Hatta Murat Belge kontenjanından Hale Soygazi'ye bile yıllar sonra rol verilmişti.
Yönetmen başarılı bir isimdi, Aydın Bulut.
Yapımcı başarılı bir isimdi, Tomris Giritlioğlu.

Peki, senaryo olarak da ilgi çekecek bir dizi neden tutmadı?
Herhalde dizinin zamanlaması doğru olmamıştı.
Dizi danışmanları senaryoyu salt "darbe kötüdür"; "asker kötüdür" mesajına indirgemişlerdi.
Kuşkusuz...
12 Eylül askeri darbesinde yaşananları kimse unutamaz, unutmamalıdır.
Ama dönemi anlatırken, günümüz asimetrik psikolojik propagandaya uygun mesaj kaygıları taşıyan bir dizi yaparsanız inandırıcılığınızı kaybedersiniz.
Örneğin, dizi nedense 12 Eylül- CIA ilişkisi üzerinde hiç durmadı.
Gladio net olarak tanımlanamadı.
Darbenin dayattığı neo-liberal politikalar hiç ele alınmadı.
Dizi dünü anlatmaktan ziyade, bugün yaşanan siyasal tartışmalara mesajlar verme kaygısıyla yapılmıştı.
Danışmanları, Tomris Giritlioğlu'nun kafasını mı karıştırmıştı?
Yoksa Giritlioğlu da danışmanlarıyla aynı düşüncede miydi?
Bilmiyoruz.
Bildiğimiz; mesaj kaygılı dizilerin tutmadığıdır.
Hele bu mesajlar zorlama ise, diziler halka hiç geçmemektedir.
Ve ne yazık ki...
Özellikle genç kuşaklara, yaşanılan acıların anlatılacağı böylesine önemli bir proje, danışmanların mesaj kaygısı yüzünden başarılı olamadı.
Yazık oldu.

Odatv.com, 5 Mart 2010
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen yigitler » Cmt Mar 06, 2010 22:34

Boyle dizilerin Turk televizyonlarinda yeri yok. Mumtazer Turkone, Fehmi Koru, Murat Belge ve diger vatan haini serefsizlerinin senaryosunu yazdigi dizlerden hayir yok millete. Show TV'nin yoneticilerine de kiziyorum, neden buna musade ettiniz? Bu dizi STV, Kanal 7 ya da ATV'de yayinlansa "bosver, bunlar zaten iktidarin en buyuk yalakalari" diye gecerdim, ama tabi sonu husranla bitti. Insallah bu Show TV'ye bir ders olur. Hem neden 2002'de bitiyormus bu dizi? Turkiye son 8 yil cehennemde yasiyor gibi. Asil 2002 ve AKP'nin iktidardan gittigi gun onlarin aleyhine bir dizi yapilamli, vallahi ben ekrana kilitlenirdim! Yobazlarin, teroristlerin propagandasini yapan dizileri ekranlarimizda gormek istemiyoruz!
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

İletigönderen yonatlı » Çrş Eki 27, 2021 21:47

bende hiç izlememiştim uyarılarınız için teşekkürler!

https://anadolupaykasa.com/
Kullanıcı küçük betizi
yonatlı
Üye
Üye

İletiler: 0

Önceki

Şu dizine dön: Duyurular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x