Sinan Ateş soruşturması | MHP milletvekilinin olduğu eve giden polise tayin, savcının iznine uzatma; kilit isim Çep, arandığı

Genel & Güncel Konular

Sinan Ateş soruşturması | MHP milletvekilinin olduğu eve giden polise tayin, savcının iznine uzatma; kilit isim Çep, arandığı

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Oca 27, 2023 20:31

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin kilit isimlerinden Doğukan Çep, Hasan Gedik dosyasındaki 35 senelik cezası nedeniyle arandığı dönemde Çekmeköy’deki evindeymiş… Tolgahan Demirbaş’ı gözaltına almak için MHP’li Kılavuz’un bulunduğu eve giden polisin tayini çıktı… Soruşturmanın asıl savcısının izni uzatıldı
Resim

Tolga Şardan
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesinin kilit isimlerinden Doğukan Çep’in ifadesi kamuoyuna yansıdı.

Çukurambar cinayetinin tetikçisi olduğu iddiasıyla halen aranan Eray Özbağcı’nın iki özel harekât polisince Ankara’ya getirilmesini organize eden Çep’in Gürcistan’daki bağlantıları dikkat çekiyor.

Bir ayağı Gürcistan’da olan Çep, sıklıkla Batum’da buluyordu.

Çep’in, hakkındaki yakalama kararları sebebiyle uzun süredir arandığı için kimliğini gizlemek amacıyla Gürcistan’da bulunduğu sırada “Abdullah” kod adını kullandığını tespit ettim.

Ateş soruşturmasının önemli ismi Çep’in ifadesine bakıldığında; cinayetle ilgili soru işaretlerine yanıtlar bulmak, yanı sıra bazı ilginç ve önemli bilgileri görmek mümkün.

Çep’in ifadesinden bire bir aktarıyorum:

“(...) Hasan Gedik dosyasından 35 senelik cezamın olduğunu biliyorum. Ben bu suçtan dolayı kaçıyordum. Diğer aranmalarım konusunda bilgim yok. Firar olduğum zamanda hep İstanbul’daydım. Üzerimde kimliğim hiç olmadı. Herhangi bir düzenim de olmadı. Çekmeköy’deki polislerin bastığı ikametimde kalıyordum. Bu firar olduğu dönemde herhangi bir suç işlemedim. Suça da karışmadım.

Ailemle telefonla görüntülü görüşüyordum. Bu görüşmelerimi Gürcistan menşei bir WhatsApp numarası ile yapıyordum. Evimin kirası da dahil olmak üzere tüm masraflarımı ailem ve arkadaşlarım karşılıyordu. Benim uyuşturucu satıp, tezgah kurup akşamları hesap topladığım bir kardeşim olmadı. Ben sadece esrar kullanırım. Onun da beni sakinleştirdiğini düşündüğüm içiyorum. Uyuşturucu içiciliği suçundan eski kayıtlarım vardır. Ancak şu an adli sicil kaydında bulunmuyor. (...) ”
Resim
Söz konusu açıklamalardan hareketle şimdi bazı soruları peş peşe sıralamak gerekiyor:

Hakkında 35 yıl hapis cezası bulunan bir kişinin, hele ki Maltepe Gülsuyu’nda yaşanan olaylardan sonra polisin takibi altında olması gerekmez mi?
Namı neredeyse İstanbul’u sarmış bir firariden – üstelik teröristlerin, ayakkabı numaralarına kadar bilindiğini söyleyen bir İçişleri Bakanı görevdeyken - polisin bilgisinin olmaması mümkün mü?
Çekmeköy’de evinde yaşadığını itiraf eden Çep’in neden yakalanamadığını mantıklı bir izahı var mı?
Üzerinde hiç kimlik taşımadığını öne süren Çep, sık sık Batum’a nasıl çıkış yapıyordu?
Bu çıkışlara kim / kimler hangi koşullar altında göz yumdu?

Cinayet soruşturmasıyla birlikte aynı zamanda bu soruların yanıtlarının da aranması lazım kuşkusuz.

Savcının izni neden uzatıldı?

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili Ankara Adliyesi’nde kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor.

Bilindiği üzere, soruşturma savcısı dört günlük izine çıkartılmıştı. Bu süre içinde cinayetin diğer önemli ismi Tolgahan Demirbaş adliyeye getirilmiş ve ifade verdikten sonra adli kontrol şartıyla evine gönderilmişti.

Aldığım bilgiye göre, soruşturmanın asıl savcısının izni uzatıldı. Başsavcılığın talimatı sonrasında savcının 2 Şubat’a kadar iznine devam edeceği belirtiliyor.

Gariplik savcıyla sınırlı değil. Aynı savcının kâtibi de izine çıkarıldı!
Savcı, eski polis çıktı!

Bir ilginç bilgi daha vereyim.

Soruşturmanın yükü nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca dosyaya ikinci savcı atanmıştı geçen hafta.

Kıdemli savcı izine çıkartılırken, meslekte henüz üç yılı dolmamış kıdemsiz Savcı Durmuş Ali Kaya’nın mesleki kariyerini önceki Büyüteç’te duyurmuştum.

Yine aldığım bilgiye göre; Savcı Kaya, adalet teşkilatında savcılığa başlamadan önce Emniyet teşkilatı personeliydi.

Yani polisti!

Polislikten savcılığa geçen Kaya’nın Aydın’daki görevinden jet hızıyla Ankara Adliyesi’ne atanmasının bir anlamı olsa gerek.

Kaya’nın söz konusu atamasının arkasında kimler var acaba?

Bu arada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ankara Adliyesi’nde ağırlığının bulunduğunu deyim yerindeyse Bağdat’taki sağır sultan bile duydu.

Soylu’nun adliyedeki ağırlığı ile polis kökenli Savcı Kaya’nın Ankara’ya atanması arasında bir bağlantı olup olmadığı sorusunun yanıtı önemli.

Kılavuz’un evine giden polisin tayini çıktı

Ateş cinayetinden sonra yaşanan önemli bir gelişmenin bir yansıması oldu.

Hatırlanacağı üzere; üçüncü kez adliyeye getirilen ve tutuklanan zanlı Tolgahan Demirbaş, ilk kez MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yanında gözaltına alınmıştı.

Cinayetle bağlantısı olduğu iddiasıyla Demirbaş’ı gözaltına almak amacıyla görevlendirilen Ankara Emniyeti Asayiş Şubesi’nden polis ekibi, eve gittiğinde MHP’li Kılavuz’la karşılaşmıştı.

Bana ulaşan iddiaya göre; söz konusu polis ekibinde yer alan bir polis memurunun tayini çıkarıldı!

Soruşturmayı yürüten Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu personeli polis memuru, Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosuna atandı.

Atama sonrasında söz konusu polis memurunun emeklilik dilekçesi verdiği belirtiliyor.
Resim
Çukurambar cinayeti soruşturması, her geçen gün daha ilginç hale dönüşüyor.

Kamuoyu gelişmeleri merakla izliyor.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Re: Sinan Ateş soruşturması | MHP milletvekilinin olduğu eve giden polise tayin, savcının iznine uzatma; kilit isim Çep, aran

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Oca 27, 2023 20:40

Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında Tolgahan Demirbaş’ı gözaltına almak için MHP Mv. Olcay Kılavuz’un bulunduğu eve giden polis memuru Mamak'a tayin edildi.

Polis memuru tayin kararı sonrası emeklilik dilekçesi verdi.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

kendileri gibi yargıyı da güldür güldür şov,a çevirdiler.

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Şub 03, 2023 2:35

Sinan Ateş cinayeti nedeniyle gözaltına alınan MHP'li avukat Serdar Öktem'in, Covid-19 geçirdiği için hafıza kaybı yaşadığını ve incelemeye alınacak telefonunun açılış şifresini hatırlamadığını söylediği belirtildi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

Sinan Ateş'in dayısı MHP'den istifa etti: 11 Şubat'tan sonra...

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Şub 03, 2023 18:18

Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in dayısı ı Bursa Yıldırım Belediyesi MHP'li Meclis üyesi Mustafa Bozkurt partisinden istifa etti. Bozkurt, "Sinan evladımızın 40'ı mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız" dedi.
Resim
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin ardından MHP kanadında tepki istifaları sürerken, Bursa’dan da ilk istifa geldi. Sinan Ateş’in, dayısı Yıldırım Belediyesi MHP’li meclis üyesi Mustafa Bozkurt, partisinden istifa etti.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x