Şırnak’tan Bir Okur Mektubu

Şırnak’tan Bir Okur Mektubu

İletigönderen Balasagun » Cum Eki 09, 2015 11:50

ŞIRNAK’TAN BİR OKUR MEKTUBU

Resim
Merhaba, Banu Abla size Şırnak Silopi’den yazıyorum, yeni atanan bir öğretmenim. Güvenlik nedeniyle ismimi vermek istemiyorum...

Burada durum içler acısı daha dün Silopi’de güpegündüz 20’yi aşkın öğretmen 4-5 okul basılarak kaçırıldı ve öğretmenlere burayı terk edin biz kendi okulumuzu kuracağız burada batıdan kimseyi istemiyoruz dendi, korkudan ne yapacağımızı şaşırdık 420 bin atama bekleyen öğretmen var, zar zor 5-6 senede KPSS ile öğretmen olabildik şimdi üstüne terör tehdidi.

Şu an ise sokağa çıkma yasağı var, Silopi ilçe merkezinde %70 yollar hendekli ve mayınlı okula giderken bile korka korka gidiyoruz, her an çatışma arasında kalma korkusu var, her gün bombalar patlıyor çatışmalar yaşanıyor gündüz vakti de olabiliyor gece de... Silopli’de polisler hep zırhlı araçların içinde, ilçe emniyetin 25 metre karşısındaki markete bile zırhlı araçlarıyla gidip, silahlarıyla giriyorlar.

Yerel halk’ın büyük çoğunluğu öğretmeniz dediğimiz zaman yardımseverler, güleryüzlüler yardım ediyorlar ama bir kısım terör örgütünün ve HDP’nin aldattığı halk ise suratımıza bile bakmıyor içten içe nefret duyuyor...

Lütfen bizim sesimiz olun!

Banu AVAR, 8 Ekim 2015
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 3523

Re: Şırnak’tan Bir Okur Mektubu

İletigönderen okatur » Pzr Oca 03, 2016 22:57

işte eğitilmemişlerin ne durumda olacağı aşiret ve köy agalarının emrinde köle gibi yani anlıyorlarki bunlar okursa uyanırlar ne gerek var misali.....
Kullanıcı küçük betizi
okatur
Üye
Üye

İletiler: 6

Şu dizine dön: Okur Mektupları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x