Sivil Toplum Fonu (CSF) Programı 2009

ARI, TESEV, Açık Toplum Vakfı, HYD, Genç Siviller, GTP, SODEV, Bianet, STGM, TÜSEV, MAZLUMDER, STEP, LGBTT, Barış ve Kardeşlik Forumu, Türk Demokrasi Vakfı, LDP, Küresel BAK vesaire...

Sivil Toplum Fonu (CSF) Programı 2009

İletigönderen Ram » Sal Oca 13, 2009 1:22

Sivil Toplum Fonu (CSF — Civil Society Fund) Programı 2009

Malumları olduğu üzere, Dünya Bankası Türkiye Ülke Ofisi, merkezi Washington DC’de bulunan Kalkınma Hibesi Girişimi bünyesinden sağlanan kaynaklarla son sekiz yıldır (daha evvel Küçük Hibeler Programı olarak bilinen) Sivil Toplum Fonu Programı’nı uygulamaktadır.

Program 2009’daTürkiye’de 9. kez uygulanacak ve sosyal konularda aktif olan ve Kadın konusunda proje sunabilecek kapasitedeki Sivil Toplum Kuruluşlarına 5,000 Amerikan Dolarına varan miktarlarda hibe verilecektir.

Hibeler STK’ların yürüttüğü küçük ölçekli kadına yönelik tasarlanan projelerine verilecektir. Bu yılın teması: “Kadın Gruplarının ve Kadının Güçlendirilmesi için Vatandaş Katılımı” olarak belirlenmiştir. Amaç kadının ve/veya kadına yönelik çalışan grupların, kalkınma konusunu sahiplenmelerini sağlamak, bu amaçla projeleri vasıtasıyla kamu sektörü ile iletişime geçerek katılım ve sosyal sorumluluk mekanizmalarını güçlendirmeleridir.

Bu yılki Sivi Toplum Fonu Programına Kadın konusunda proje başvurusunda bulunmak isteyen STK’lar için başvuru klavuzu hazırladık. Ekte bulacağınız klavuz, etkinlik önerilerini ve başvuru metodu hakkında bilgi içermektedir. Klavuzu başvuruda bulunmak isteyen diğer STK’larla da paylaşmanızı rica ederiz.

Doldurulması gereken ve istenilen belgelerle birlikte aşağıda belirtilen adrese posta yoluyla gönderilecek (email ve faks kanalıyla gönderilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır) başvuru formunu ilginize sunuyoruz. Başvuru için son tarih, 27 Şubat 2009’dur.


Tanıtım ve Başvuru Klavuzu'nu İndir
Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://go.worldbank.org/CX8KVIN1K0
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Türkiye Ağı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x