Siyaset Meydanı (27.03.08) | Kapatma davasından Ergenekon'a

Ali KIRCA sunuyor, birbirinden önemli konuklar anlatıyor

Siyaset Meydanı (27.03.08) | Kapatma davasından Ergenekon'a

İletigönderen Türk-Kan » Sal Nis 01, 2008 3:29

ShowTV - Siyaset Meydanı

Ali Kırca'nın konukları:

Eski MSP ve ANAP Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı Korkut Özal,
Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz'er Türköne,
Bugün Gazetesi Yazarı Mehmet Metiner,
Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Deniz Som
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkel Minibaş
İstanbul Üniversitesi ve Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Manisalı

Kapatma davasından Ergenekon'a

Manisalı hocanın Fetullah'ın kalemlerine verdiği ders tavsiye olunur :)

Kapatma Davasindan Ergenekon'a | Manisalı: Fethullah ve BOP

Fethullah'ın kalemlerinden Mehmet Metiner bakın ABD emperyalizmin katlettiği
bir milyon müslüman Irak'lı kadın, erkek, çocuk, bebek için ne diyor?

"ajitasyon, ajitasyona gerek yok"
Sevgi kelebeklerine ithaf olunur!

İzle

Resim

Görüntü: XviD 29.00fps
Süre: 3 saat 08 dakika
Dosya Boyutu: 867 MB
Çözünürlük: 512x384

indirmek için tıkla:
:arrow:

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 1)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 2)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 3)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 4)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 5)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 6)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 7)

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 8 )

Siyaset Meydanı (27.03.08 ) | Kapatma davasından Ergenekon'a (Bölüm 9)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Sal Nis 01, 2008 4:08

Türk-Kan, eline sağlık mirim. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen İlteriş » Sal Nis 01, 2008 6:39

Tesekkurler, elinize saglik.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen tuba » Sal Nis 01, 2008 7:21

Yine sabahi bulduk ama degdi dogrusu......cok sagol Turk-Kan.
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye

İletiler: 1113

İletigönderen sessiz sedasız » Sal Nis 01, 2008 10:13

eline sağlık üstad
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye

İletiler: 988

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Nis 20, 2008 1:36

Izleme adresi yenilenmistir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen tek_yol_devrim » Pzr Nis 20, 2008 8:13

çok teşekkürler abla
Kullanıcı küçük betizi
tek_yol_devrim
Üye
Üye

İletiler: 6

İletigönderen kaye » Pzr Nis 20, 2008 10:31

Teşekkür ederim..
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen MansurSah » Pzt Nis 21, 2008 20:31

Teşekkürler!

Özal bile BOP'u ve BOP'un Türkiye'yi böleceğini açıkça söyledikten biraz sonra, 2.30'lu dakikalarda, Mümtazer Türköne'nin söyledikleriyle, dumur oldum doğrusu. Emperyalizmi, olmaan birşey ve yalnızca bir komplo teorisi olarak niteleyip "artık dünyada bunları telafüz eden bile kalmadı" dedi ya.. Ben artık ölsem de gam yemem.

Neyse şimdi ben bunları yazarken Erol Hoca söz aldı ve " .. konuşmasında iki kelime yoktu: BOP ve Fethullah Gülen .." diye başladı, keyifle devam ediyorum :)
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Nis 21, 2008 21:07

Rica ederim arkadaslar. :) Videolarimiz silindikce biz yeniden yüklemeye devam edecegiz, mücadelemizde yilmayacagiz. Duyurulur! :twisted:

MansurSah, iyi ki hatirlattin :? Youtube videolarini eklemeyi unutmustum. Ilk video tam da senin bahsettigin dumur sahnesi :) Ikinci videoda ise nutku tutuluyor müslümanim diyen insanin... :|

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen MansurSah » Prş Nis 24, 2008 9:28

Demokrasi tanımları yapılırken, mesela Erol Hocadan şu sözleri de beklerdim: Aşiretlerin, köy ağalarının, tarikatlerin ve cemaatlerin olduğu yerde demokrasiden söz edilemez. Öncelikle toprak devrimi yapılarak köylü ağadan kurtulacak ve marabadan birey haline gelecek; aşiretler kesin ve net şekilde dağıtılacak, cemaatler ve tarikatler kapatılıp mallarına şirketlerine el koyulacak. Fikri hür, vicdanı hür birey yetiştirilecek.

Yani olay yalnızca "kömür dağıttı, aha demokrasi değil" meselesinden ibaret değil. Ve tüm yukardaki koşullar sağlanıp, o hür birey oluşturulana dek, şu anki halkın verdiği oylara bakıp "demokrasi" demek, kanımca, kötü niyetli bir aldatmacadan başka birşey değildir.

Bunları söyleyince de elitist-baasçı vs. diyecek oluyorlar da, kimse demiyor ki "ben okudum yetiştim süperim ben oy kullanayım iktidar olayım, halkı sallamayın"; tam tersi, Nihat Genç'in ünlü konuşmasında dediği gibi, verdiği oyunun gerçekten kıymeti, manası ve geçerliliği olan bir halk yetiştirmek kastediliyor, halkın kendisini elit hale getirmek amaçlanıyor.

Cumhuriyet demek de bu zaten. Korkut Özal, cehaletinden mi yoksa art niyetinden mi bilemiyorum, "cumhuriyet" ve "demokrasi" kelimelerinin aynı şey olduğunu söyledi. Kimse de demedi ki "Dünyada, en başta ABD'de, birbirine karşı iki büyük taraf cumhuriyetçiler ve demokratlardır." Dolayısıyla en baştan, ikisi aynı şey değildir. Aslında, cumhuriyet (ve onun yetiştirdiği hür birey) olmadan, gerçek manada demokrasinin mümkün olmadığı kanısındayım, ancak dünyadaki eğilim aslında biraz da, cumhuriyet ve demokrasi arasında bir tercih olarak boy göstermekte. Burada da demokrasinin nimetlerinden faydalanıp iktidar-medya-sermaye-cemaat-mafya işbirliğini devam ettirmek ve güçlendirmek üzere, cumhuriyet yerine demokratlık seçiliyormuş gibi.

Oysa ben Cumhuriyetçiyim. Ve cumhuriyet, büyük ölçüde tesis edilene dek demokrasinin de maya tutmayacağı görüşüyle, cumhuriyetin de eli mahkum devrim ile geleceği ve yerleşeceği gerçeğini birleştirince, ortaya şöyle bir tablo çıkıyor: Devrim yapıp cumhuriyeti kurduk, ve devrim birkaç yıllık birşey değil bazen asırlarla ifade edilen bir süreçtir, dolayısıyla durmak yol, yola devam! Bu çerçevede, parti kapatmadan tutun da F tipi kolej kapatmaya (ah nerde o günler) birçok meselede şahsen demokrasi değil cumhuriyetten yanayım.

Özal'a taktım gibi biraz ama, cemaat-tarikat olan yerde demokrasi de olmayacağını söyleyip, "Korkut Bey, sizin nakşibendiliğiniz, bunla çelişmiyor mu?" diye sorsalardı keşke. Yada takiye gereği Atatürkçü takılıp, o devri şimdikinden çok daha demokrat göstermeye çalıştığı an, Mustafa Kemal'in

"Efendiler ve ey Millet! İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat (yol) uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın buyurduğu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat başkanları bu dediğim gerçeği bütün açıklığı ile algılayacak ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin bundan böyle olgunluğa eriştiklerini kabul edeceklerdir."

sözlerini zikredip, "Korkut Bey, siz de Turgut kardeşiniz de Nakşibendi tarikatindensiniz ve lakin biriniz Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı, diğeriniz İçişleri Bakanlığı yaptınız. Bu ne yaman çelişki, bizi Korkutuyorsunuz!" diyebilirdi.

Pardon yani, "ajitasyon" yapabilirdi :)

Mehmet Metiner, Nazlı Ilıcak'ın Doğu Perinçek'li programında da bu tarz takılıyordu ve bu programdaki gibi RTE, Gül ve genel olarak Milli Görüşçüler için "değişim" sözünü ısrarla vurguluyordu. Neymiş efendim eskiden laikliği yanlış yorumluyorlarmış da, son yıllarda değişmişler, artık laikliği içlerine sindirmişler de vs. vs. Herşeyden önce, AKP Kapatma Davası İddianamesinde de yer aldığı üzere (12-b maddesi), Tayyip Erdoğan TRT 1'de 21.06.2006 tarihinde yayınlanan “Enine Boyuna” programında ''Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem,
bugün de oyum, değişemem, değişmedim'' demişken, Mehmet Metiner gibi insanların bu çabalarını çok zavallı buluyorum doğrusu.

"Ajitasyon" meselesine, söyleyecek söz bulamıyorum. E gerek de yok zaten, kendi kendilerini açıkça dürüstçe belli ediyorlar. Ama Erol Hoca "birgün ABD geldiğinde sizin de başınızı yiyecek" mealinde konuştu ya, olur da birgün ben gelip içerden başlarını yersem, "N'apıyorsun, şirketime-gazeteme-kolejime-dersaneme vs. nasıl el koyuyorsun, beni ne hakla yurtdışına sürüyorsun vs. " dediklerinde, ben de "Yahu gençler, bi ajitasyon yapmayın iki dakka, Allah'ın adını verdim bak" diye bu günleri hatırlatmasını bilirim. El mi yaman, bey mi yaman. Hadi bakalım. Mert dayanır, namert kaçar. Genellikle de ABD'ye :) Ve ne Metiner'in ne Türköne'nin, bizlerden daha mert olduğunu sanmıyorum.
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen receylan » Pzr May 18, 2008 2:32

sağolun genç kardeşlerim...arşivim için çok faydalı oldunuz...emeklerinize saygılarım ve sonsuz teşekkürlerimle...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletiler: 398

İletigönderen BARHANN » Sal Ağu 05, 2008 1:29

teşekkürler....
Kullanıcı küçük betizi
BARHANN
Üye
Üye

İletiler: 497

İletigönderen steg » Çrş Eki 01, 2008 20:54

tesekkürler..birde daha sonra yine deniz som ,süheyl batum ,mehmet metinerin katıldığı bir program vardı onuda koyarsanız memnun olurz..
Kullanıcı küçük betizi
steg
Üye
Üye

İletiler: 10

siyaset meydani deyil aksam keyfi...

İletigönderen mustafakara » Pzr Şub 08, 2009 11:54

oncelikle paylasim icin tesekkurler.

Programa gelince bayat bir program olmus... sadece konusulan bir program. izleyenler ne demek istedigimi anlarlar..

Programin yaklasik 1 saak 50 dakikasina kadar izledim.. sonrasini bilmiyorum... bu dakikaya kadar zaten boyle giden programin gerisinde ne olabilirki.. ... gerisini merak etmiyorm. merak eden varsa yaninda bir bardak su ve asprin bulundursun cunki sadece kafa sisiriyor...

tek guzel olan sey emek verip arkadasimizin bizimle programi paylasmis olmasi... bence tekrar tesekkurler...
Kullanıcı küçük betizi
mustafakara
Üye
Üye

İletiler: 12

Şu dizine dön: Siyaset Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x