Siyaset Meydanı - 9 Ekim 08 / Erdal SARIZEYBEK

Ali KIRCA sunuyor, birbirinden önemli konuklar anlatıyor

Siyaset Meydanı - 9 Ekim 08 / Erdal SARIZEYBEK

İletigönderen Ram » Pzr Eki 12, 2008 0:55

Ali KIRCA (Çömelek) sunuyor, konuklar cevaplıyor, tartışıyor...

Konuk: Emekli Jandarma Albay - Yazar - TUSAM İç Güvenlik ve Terör Uzmanı / Erdal SARIZEYBEK

Resim

Bölüm - I

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=1926236

Bölüm - II

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=1938199

Şifre
guncelmeydan

İndir

Bölüm - I

İlişimler
Parça I
Parça II
Parça II
Parça IV

Bölüm - II

İlişimler
Parça I
Parça II
Parça II
Parça IV
Parça V
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Eki 12, 2008 1:07

Ram, eline saglik (ve bilgisayarina elbette). :)
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen kaye » Pzr Eki 12, 2008 2:17

Çok teşekkürler yaa..
Herkes te bu programı sorup duruyordu zaten, indirebilirler artık :)

...
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen thamos » Pzr Eki 12, 2008 9:57

sağolasın sevgili Ram.
Birde aynı akşamki 32 gün deki Osman Pamukoğlu'nu eklesen.
Yolun cennettir.
Bilgelerin dudakları,anlamayan kulaklara kapalıdır.
Kullanıcı küçük betizi
thamos
Üye
Üye

İletiler: 152

İletigönderen kurtulus » Pzr Eki 12, 2008 12:42

cok teşekür ederim gecenakşam izliyordum ama cok gec başlayınca yarıda bıraktım
Kullanıcı küçük betizi
kurtulus
Üye
Üye

İletiler: 248

İletigönderen İlteriş » Pzr Eki 12, 2008 19:39

thamos arkadasim, Osman Pamukoglunun 32 gun programini ayni kanalin sitesinden izleyebilirsiniz. yanliz ufak bir kullanici adi-sifre olusturma sureci vardi sanirim.

Paylasim icin cok tesekkurler Ram.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen AlpereN » Pzr Eki 12, 2008 21:37

Sayın Sarızeybeğin anılarını anlatırken gözlerinin dolması benide etkiledi,gözlerim doldu gerçekten ve Komutanımızın olaya gerçekten çok hakim olması bu konudaki bilgileri gerçekten şapka çıkartçak derecede,anılarını anlatırken o içindeki şehitlerin acısı,vatan sevgisi o kadar dışa vuruyor ki anlattıkları gözlerimin önünden bi hayal gibi geçiyo.Ve Allah razı olsun böyle Komutanlarımızdan,böyle vatanseverleri görmek benim içimdeki Milliyetçi duyguları dahada ateşliyo..

Ayrıca benim dikkatimi çeken bir nokta var.1992 yılında 2 tane efsane komutanımız var;
1-Osman Pamukoğlu
2-Erdal Sarızeybek

Osman Pamukoğlu Tespitleri;
1-Karakolların kaldırılmasının gerektiğini söylüyor.Çünkü Karakollar açık hedef,
2-Eşkiya ile Ordu mücadele etmez.Eşkiya ile Jandarma,Polis mücadele eder.Bunların gücü yetmezse Ordu müdahele eder.

Erdal Sarızeybek ise;
1-Karakollar kalkmamalıdır.Çünkü Karakollar Devlet demektir.Köylünün sığınması vs...
2-Jandarma Teröristle mücadele etmemelidir.Mücadele direk Orduya verilmelidir.

Aynı tarihte ve aynı görevde mücadele vermiş 2 Komutanımız çelişiyor mu? yoksa anlatmak istediklerini farklı noktalardan mı belirtiyorlar? :?
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen Ram » Pzr Eki 12, 2008 22:05

thamos, ne yazık ki o izlenceyi kaydedemedim.

AlpereN, karakollar kaldırılmamalıdır. Fakat karakollar sabit olduğu için, oradaki askerler savunmadadır. Savunmayla terörle mücadele yapılamaz. Karakollar kaldırılmamalıdır, buradaki askerlerimize kaçakçılıkla mücadele için tam yetki verilmelidir.

İkinci maddelerdeki görüşler şu yöndedir:

PAMUKOĞLU :arrow: Dağdaki teröristin kökünü kazımak için bir öneri sunmuştur
SARIZEYBEK :arrow: Barzani'nin kökünü kazımak için bir öneri sunmuştur.

Biri dağları temizlemeye yarar, öteki Irak'ın kuzeyinden gelecek tehditleri yok eder -ki buna pekaka eşkıya terör örgütü de dahildir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen fatihgsen » Pzt Eki 13, 2008 0:50

ellerinize saglik arkadaslar.

Ben iki konusmayi da izledim ve cikardigim sonuc : devleti yonetenler ve cikar cevreleri teroru bitirmek istemiyor. Bu sadece bu hukumet icin gecerli degil, ozal ile birlikte gelen tum hukumetler. Bu konusmalar, medyadaki teknik analizler, onerilen yontemlerin hepsi de teferruat. Ortada niyet ve irade olmadiktan sonra hepsi bos.
Kullanıcı küçük betizi
fatihgsen
Üye
Üye

İletiler: 52

İletigönderen İlteriş » Pzt Eki 13, 2008 7:46

Degerli komutanimiz fazlasiyla aydinlatici olmus. Umarim gercekleri bakar-korler de gorurler artik. Kendi oylariyla kendini olduruyor halkimiz. Komur ve Makarnaya karsilik cocuklarini veriyorlar. Yaptiklari anlasmanin adil olmadigi cok acik, umarim onumuzdeki secimde kalanlarin cocuklari gozlerine gorunur de bu ulkenin dusmanlarina oy vermezler.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen baysungur » Sal Eki 14, 2008 22:28

paylaşım için teşekkürler,güzel program olmuş
Kullanıcı küçük betizi
baysungur
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen kush » Çrş Eki 15, 2008 12:56

ellerinize saglik arkadaslar.
Kullanıcı küçük betizi
kush
Üye
Üye

İletiler: 905

İletigönderen Elveda » Cum Eki 17, 2008 17:54

Çok teşekkür ederiz herkesi bilinçlendirecek konuşmalar bunlar. 16 Ekimde yayınlanan siyaset meydanı yani bunun devamı onu kaydeden var mı acaba. Arşivimize izlesek bizler kaçırdık. Çok saolsun
Kullanıcı küçük betizi
Elveda
Uzaklaştırıldı

İletiler: 55

İletigönderen taironas » Cum Eki 24, 2008 15:37

RAM ,

Eline sağlık bu 2 program hani derler ya evladiyelik olmuş vallahi,

Sarı Zeybek ve Pamukoğlu değerli insanlardır evet ama şuanki Malum Yönetim hangi değerli insanların fikirlerini dikkate alıyorki ? Bush Amcası ile Barzani dayısına havale ettiler bizim ulusal güvenliğimizi Milliyetçilik te terör suçuna eklendi (İçişleri Bakanlığı genelgesiyle ) oh ne güzel yakında TÜRKÜm demek te mümkün olmayacak ..

Amerikada ne diyorlar AMERİKALIYIM , Fransada Ermeni yazar banu Avar'ı nasıl azarlamıştı Siz ermeni asıllı bir yazarsınız objektif olamazsınız bu 1915 konusunda diyince Yazar :".BANA ETNİK KÖKENİMİ YÜZÜME VURUP KONUŞAMAZSINIZ ..ben FRANSIZIM" ....alın size hain bir adamın bile fransya sahiplenmesine ..

Bizde ise alt üst kimlik dayatıldı malum kişi tarafından hamdolsun ..'!!!!!' diyen şahıs tarafından hani ananıda al git diyen kişi tarafından veya TÜRK ULUSUYUZ etnik farklar anayasada da yasaklanmıştır vatandaşlık tanımımız TÜRK lüktür diyip kesip atamadık hemen çanak tutan bir kaç bin yalaka bunu yaydı yazdı çizdi ..farkında olanlara ne mutlu ama olmayanlar da gözünü açsın bizzat bu ALT ve ÜST kimlik tanımlaması yapan şahıs toplumun dibine dinamit değil ataom bombası koymuş ve DTP PKK başlamıştır Kürtçe eğitim Türk Ve Kürt kurmustur maddesini anayasaya ekleme talabi resmi dil Türkçe ve Kürtçe olsun vs...vs..ha birde yerel yönetimler kendi bayraklarını assın vs...vs..

Bir fıkra bu durumu özetleyebilir belki .

Yahudi Moşeye , Ali efendinin borcu varmış
30 gün mühdet vermiş borcu ödemesi için Moşe,
Ali Efendi hergece oflayıp puflayıp uyuyamazmış ,
3 gün eşi sormuş - ne var bey neden uyuyamıyorsun diye ?
Ali Efendi- Moşeye borcum var 27 gün sürem var demiş
Hanımı- Dur sen ben çözdüm bu işi demiş

Açmış camı gece vakti başlamış seslenmeye "Moşe , moşe " adam cama çıkmış "Buyur Hatice hanım" demiş..

Benim beyin sana borcu var ya " demiş
Evet demiş Moşe
Onu sana ödeyemeyecek hadi iyi geceler demiş ...

Ali efendi demiş "ne yaptın yahu sen hanım"
Hanımı cevaben " Şimdi o 27 gün uyuyamıyacak sen uyuyacaksın ve düşüneceksin ateş topu şimdi onun kucağında o kan tükürürken sen çözüm bulacaksın "

İŞTE şuanda biz hep susan uyuyamayan Ali efendiyiz AB ABD PKK ve K.IRAKTAKI ŞEREFSİZ ise MOŞE efendi ,

Bizde

MUSUL ve KERKÜK durumunu hukukçu ve siyasetçilerimiz inceliyor gerekirse haklarımızı savunup topraklarımızı geri alacağız
12 ada konusunda da aynı ekip çalışıyor İtalya oyunu elden çıkan bu adaları geri almak için adımlarımız olacak
Kürtçe dil eğitimi Felan Yok kardeşim
Fransa Ermeni soykırımı yoktur diyene hapis veren yasayı iptal etmezse bende fransız Reno, Banka ve şirketlerini kapatıp Fransızları ve diplomatları sınır dışı edeceğim size 1 ay süre
Ruhban Okulu açılamaz tüh be belediye bakanlığımıza sormadan yıkmıs büyük ada ruhban okulunu diyip yıktırmak
Rum patriğini EKÜMENlik istemek suçtur diyip 24 saate Patriği sınırdışı edip patrikhaneyi yıkmak

İşte ozaman AB ABD ve PKK uyuyamayan MOŞE olacak onlar bunlarla uğraşırken biz iç ve dış pislikleri atacağız hayatımızdan sağlıklı düşünüp oyun planı kuracağız.

vs...vs.. gibi CESUR ve ONURLU adımlar atarsak Batı ve diğer tüm hainler atalarının yaşadığı o acı hezimeti hatırlayıp geri adım atacaklardır atmazlarsa savaşırız zaten ne sanıyor bu uyuyan %80-85 lik kesimdeki halkımız ? böyle kedi gibi korkakça oturursak bu ülke elimizdemi kalacak

alın bunları yaparsak Demokrasi olmaz kaybederiz diyen körlere IRAK örneği:

IRAK'ı 3 e böldüler 1.200.000 ölü 150.000 tecavüz 80.000 kayıp çocuk (israil ve rus organ mafyası kaçırmış deniliyor )
Eğer bu AB ve ABD bize hazırlıksız saldırırsa sanıyormusunuz biz bukadar kolay atlatırız bunun 10 katı ölüm ve tecavüz ve işkence bize yapacaklar sadece bir avuç ermeni iti 525.000 türkü katletti 1915-1917 de açın genelkurmay sitesine bakın ..Ondan sonra hepimiz Hırantız diye utanmadan bağırın AB ye girelim diye ülkeyi satanlara alkış tutun ..

Onurluca uyanmaz ve tek vucut olmazsak bu AB ve ABD ci özenti ler yüzünden bizi 5-6 ya böldüklerinde acı acı bağırsanızda fayda etmeyecek ..

Saygılar ,
TÜRKİ CUMHURİYETLERİ DEMEYELİM : TÜRK CUMHURİYETLERİ DİYELİM

ORTA ASYA DEMEYELİM : TÜRKİSTAN DİYELİM
Kullanıcı küçük betizi
taironas
Üye
Üye

İletiler: 142

İletigönderen tunaboylu59 » Cum Eki 24, 2008 20:14

Arkadaşım helal olsun hemde helalin bir 1000 küpü. hakkın nasıl ödenir bilemem
Kullanıcı küçük betizi
tunaboylu59