Sömürgecinin Başı Yeni "Valisi"ni Atadı

Sivil örümcekler ile ilgili gelişmeler, yazılar ve değerlendirmeler

Sömürgecinin Başı Yeni "Valisi"ni Atadı

İletigönderen Ram » Cum Ara 31, 2010 23:46

Başkan Obama Önemli İdari Pozisyonlara Atamalar Yaptı

Beyaz Saray
Basın Ofisi
29 Aralık 2010

WASHINGTON – Başkan Obama bugün yaptığı açıklamasında uzun süredir açıkta kalan önemli idari makamlara altı atama yapacağını bildirdi.

Başkan altta yer alan adayları atamayı düşündüğünü açıkladı:


ABD Dışişleri Bakanlığı, Francis J. Ricciardone, Jr., Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Adayı

ABD Dışişleri Bakanlığı kariyer diplomatlarından olan Francis J. Ricciardone, Jr., son olarak ABD’nin Kabil Büyükelçiliği Başmüsteşarı ve Maslahatgüzarı olarak görev yapmıştır. 2008 yılına kadar Mısır Büyükelçisi olan Ricciardone, Filipin ve Palau’da da büyükelçilik yapmıştır. Büyükelçi Ricciardone kariyerine Ankara ve Adana’da başlamıştır. Türkiye’de iki defa daha görev yapan Ricciardone bunların ilkinde İncirlik Hava Üssü’nde ‘Huzur Harekatı’nın (Operation Provide Comfort) Amerikalı ve Türk komutanlarına siyasi danışmanlık yapmış, diğerinde ise Ankara Büyükelçiliği’nin Başmüsteşarı ve Maslahatgüzarı görevini üstlenmiştir. 2004 yılında ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’nin kuruluş hazırlıklarını yöneten Ricciardone, 11 Eylül saldırıları sebebiyle ABD Dışişleri Bakanlığı’nda oluşturulan Görev Gücü’nü sevk ve idare etmiştir. 1999-2001 yılları arasında Irak’ın geçiş döneminde Dışişleri Bakanı Albright’ın Irak özel temsilcisi olarak görev yapmıştır. Büyükelçi Ricciardone 1973 yılında Dartmouth College’dan iftiharla mezun olmuştur.

Beyaz Saray Basın Açıklaması Tam Metni (İngilizce):
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2010/12/29/president-obama-announces-recess-appointments-key-administration-posts


İm (Kod): Tümünü seç
http://turkish.turkey.usembassy.gov/pr_122910.html
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Bağlantılı Gelişmeler ve Değerlendirmeler | S. Ö.

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x