Sonunda ispatlandı: ATATÜRK de Ergenekoncu çıktı!!!

Genel & Güncel Konular

Re: Sonunda ispatlandı: ATATÜRK de Ergenekoncu çıktı!!!

İletigönderen İlteriş » Cum Eyl 25, 2009 23:54

sessiz sedasız yazdı:tabi heralde daha öncesinden adalet bakanı görevden alınmalı...yalnış bilmiyorsam savcılar hakkında birçok suç duyurusuna adalet bakanı soruşturma izni vermiyor...


Haklisin, ama hakkinda Ataturk'e hakaretten de bir dosya bulunmali. Isterse adalet bakanligi, omr-u iktidarlari boyunca sumen alti etmeye calissin, bizler ve bizim gibi dusunenler, bu adamin Ataturk'e hakaret suphelisi oldugunu duyurmaliyiz, ve o sumen alti olayi da Adalet bakanliginin alninda leke olarak kalmali! Leke, bu olay karsisinda harekete gecmemeleriyle ulkemin Cumhuriyet Savcilarinin uzerinde kalmamali.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

Re: Sonunda ispatlandı: ATATÜRK de Ergenekoncu çıktı!!!

İletigönderen Urunguj » Sal Mar 23, 2010 2:15

Ergenekoncu Atatürk

Avukat İsmail Sami Çakmak, savcıların bildik davanın ilk iddianamesinde “Atatürk’ün dahi Ergenekon’un tarikatvari yapısı içerisinde olduğu, ancak henüz açıklanma zamanı gelmediği” savlarına yer vererek, Atatürk’e hakaret ettikleri ve görevi, görevde yetkiyi kötüye kullandıkları gerekçesiyle yargılanmaları gerektiğini dile getirmişti.

Adalet Bakanlığı, Atatürk’ün Ergenekoncu, dolayısıyla “terörist” olduğunu ima eden savcılar hakkında soruşturma izni vermedi.

Bunun üzerine Çakmak, dilekçeyi “siyasi olur” ile işleme koymamanın hukuksal ve yasal bir uygulama olmadığı gerekçesiyle idare mahkemesine başvurdu.

İşte tam bu noktada, İstanbul’da kurulu Boğaziçi Avukatlar Derneği adı altındaki bir örgüt devreye girdi.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halk önderini “terörist” gibi görmeye çalışan “cumhuriyet” savcılarının var olduğu bir ülkede hukuktan, akıldan ve mantıktan söz etmek biraz zor ama... İzleyip görelim bakalım; Atatürk’e hakaret davası nereye varacak?

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=12543
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye
 
İletiler: 222
Kayıt: Cmt Ara 05, 2009 0:44

Re: Sonunda ispatlandı: ATATÜRK de Ergenekoncu çıktı!!!

İletigönderen Urunguj » Sal Mar 23, 2010 2:20

Bu başlığı sürekli gündemde tutacağım!
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye
 
İletiler: 222
Kayıt: Cmt Ara 05, 2009 0:44

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

cron

x