Soykırım yalanına karşı ne yapabiliriz?

Ermenilerin soykırım iddialarını çürüten ve asıl katliam sahiplerinin onlar olduğunu gösteren bölüm.

öffff

İletigönderen gökalp » Çrş Kas 19, 2008 19:32

öffff. kardesim.

öff canim kardesim... öfff ki öffff...

ööööfffffff....
-------------------------------------------------------

http://armenians-1915.blogspot.com/
Kullanıcı küçük betizi
gökalp
Üye
Üye
 
İletiler: 23
Kayıt: Pzt Eki 01, 2007 1:22

Re: öffff

İletigönderen Ram » Çrş Kas 19, 2008 19:48

gökalp yazdı:öffff. kardesim.

öff canim kardesim... öfff ki öffff...

ööööfffffff....


Burası sohbet bölümü değildir. "Öflemek" yerine lütfen konuyla ilgili yazılarınıza devam ediniz.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen maydonos » Çrş Kas 19, 2008 20:05

gokalp halk ne kadar cikartirsa ses cikartsin ki buna en guzel ornek cumhuriyet mitingleridir hukumet halki onemsemiyor, dinlemiyor.ses cikaran konusan bir kisim kemalistte su uyduruk bir davadan malesef iceride.simdi hukumet ve devletin basi bu isbirlikcilerin cikarina dokunulmazsa ne ermenisi ne kurdu ve hatta nede turku umurlarinda degil.devlet olarak ses cikarmazsan milleti ipleyen yok.kabaca soyledim.ayrica bu yilki kadar kendimi kufurbaz yapmamistim resmen agzim bozuldu.kusura bakmayin.bak benim bir onerim chp ve mhpnin tum milletvekilleri istifa etsinler boyle bir kampanya baslatin baskaturlu ne bu hukumetin nede devletin bizi duyacagi yok.yoksa zaten vatan elden gitti (birak ermeni meselesini).mhp ve chp milletvekilleri acil istifa etsin bu akp baska turlu gitmeyecek basimizdan.yani diplomatik ataklar lazim yurt disinda kulis lobi faaliyetleri gibi.bunu yapabilmek icin bu iktidarin basimizdan bertaraf edilmesi gerekiyor.eger secimi beklersek yine agzimi bozacaktim.bittik biz.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Kas 19, 2008 20:26

Arkadaşlar.Gelin ben orta yolu bulayım.
Aslında ben de RAM kardeşim gibi düşünüyorum.YOUTUBE'daki bu filmlere karşı daha önce de benzer ortak faaliyetler yaptık.Ama bunlar inanın bir işe yaramıyor.Aksine RAM'ın dediği gibi daha da çoğalmasına yol açıyor bu türden videoların.
Ama gökalp'te haklı çünkü bir şeyler yapıp sesimizi hem dünyaya ve hem de halkımıza duyurmak lazım.YOUTUBE erişime kapalı ama eminim onbinlerce vatandaşımız erişime kapalı YOUTUBE'a erişmenin yolunu çoktan bulmuştur.

Gelin biz de kendi tanıtım filmlerimizi,slaytlarımızı hem de onlarcasını,yüzlercesini yağdıralım.
Mesela Gökalp kardeşim,sizin şu siteye eklediğiniz gazete küpürleri muhteşem.Bunları uygun bir müzik eşliğinde ve hem de 4-5 bölüm halinde orijinal halleriyle klip olarak YOUTUBE'a yapıştırmak bence çok güzel bir çalışma olur.

Ya da ben de ve pek çok arkadaşlarda bulunan gerçek soykırım fotoğraflarını yani Ermenilerin yaptıkları soykırım fotoğraflarını klipleştirip YOUTUBE'a yağdırırsak çok daha etkili olur.Çünkü o zaman Ermeniler,PKKlılar-Faşist Yunanlılar-vs. gibi biz de savunan değil saldıran taraf olacağız ve her zaman en iyi savunma saldırıdır.

Ben bu klip hazırlama işlerini çok beceremiyorum.Geçenler de Kaye kardeşimin tavsiye ettiği bir program indirdim Windows moviemaker'mıydı neydi?Ama hata veriyor sürekli.Öğrenip bir şeyler hazırlayayım demiştim ama beceremedim.Fakat eminim bu işleri çok iyi bilenleriniz var.Bir işbölümü yaparak bu kliplerin üretilmesine hepimizin katkısı olabilir.Mesela kendi adıma belge-bilgi toplarım,senaryo konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Sözün özü,bir şeyler yapmak gerektiği doğru.Ama bu mevcut haksız ve iğrenç filmleri yasaklatma çabasından ziyade(koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti YOUTUBE'a bu filmleri yasaklatamadı,gerçi devletin ne hale getirildiğinin de kanıtı bu ya neyse?)bizler kendi propagandamızı yapalım.

Sevgiler hepinize.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen İlteriş » Çrş Kas 19, 2008 21:05

Gokalp kardesim,

Bu konuda senin fikrini destekliyorum, ufak, gereksiz gorunen, ve fakat olumlu oldugunu dusundugumuz ve hatta inandigimiz seyleri yapmaya her zaman varim. Senin actigin site cok buyuk bir istir, gelistirilmesi icin herkes birseyler yapmali. RAM'i da anliyorum, buyuk dusunen biri oldugunu dusunuyorum, daha buyuk isler yapmak istiyor ve yapiyor da (bu siteyle). Sanirim ben orta yolcuyum, :-) kim elinden ne geliyorsa yapsin arkadas, hepsine destek olurum. Herkesin cok slkl calisabilecegi donemleri vardir, yeterince mucadeleye zamani kalmadigi donemleri vardir, herkesi saygiyla karsiliyorum. Benim acimdan cok slkl calisabilecegim donem 1 sene sonrasidir ornegin, (memlekete donecegim). O zamana kadar da iste burdan fikren, ufak katkilarda buluncam nacizane.

Hepimizin tek derdi var, memleketi, milleti guclendirmek. Boyle tatrismalarda yapici olmaya bakalim.

Saygilarimla
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen erenus » Prş Kas 20, 2008 1:40

YouTube (ve de benzeri) platformlar, sunulan videoları şikayet sayısıyla orantılı olarak kaldırılmasını sağlamaktadırlar.


Bu bir rivayettir, tevatürdür. Tevatür, kulaktan kulağa oyununun toplumca oynanmasının tanımlanmasında kullanılır. Bilgi çağındaki en tehlikeli hastalıktır. Mesela bazı yalan yanlış bilgiler e-posta aracılığı ile insandan insana sebebsiz yere dağıtılır. Ayrıca wikipedi gibi bir yer kurulur bazı gerçekler oylamaya açılır,...bu mantiğa göre dünyayı zaten tamamına internet erişimi sağlandığı zaman bilinçli(!) Çinliler yönetecektir. (Çin'de internet her yerde serbest değildir.)

Unutulmaması gereken en önemli gerçek, tüm video paylaşım siteleri bir derecelendirme sistemi kullanır. Eğer derseniz ki ben ve videolarım,.... rating alırım... başka bir deyişle bu sitenin gözüne girerim, o zaman belki başkalarının videolarını işaretlemek bir anlam ifade edebilir. Aslında, bu konuda çok dikkat etmek lazım; kaş yapayım derken göz çıkarmayalım. Bir video'nun kaldırılması için (işaretlemek için) milyonlarca kişiyi davet etmek ilk etapta sadece o videonun rating almasını sağlar. Daha sonra şikayetler değerlendirilir.

Yani YouTube ve benzeri platformlarda platform etiğinde belirtilen ırkçı, nefret vs içeren videoları rapor ettiğiniz zaman bunların oradan kaldırılması gerçekleşebiliyor.


Evet, o video rating alsa bile...bazı konularda mualif ise ; bazı ülkelerin güvenliği ile ilgili ise,.....


..... başarılamayacak olgu yoktur


İntenet gibi bir ortamda yapabileceklerle ilgili olarak hayal kurmanın sonu yoktur. İnternet bilgi üreticisinin hayal teknesidir.

Fakat malesef, günümüzde sahte iş yeri kurma, sahte kurum kurma, güvensiz bilgi üretme İnternetin zararları arasında yerini almaktadır. Ayrıca tek tuşla olmayan paranın bir yere transferi, sahte kimlikler, bilimsel makale hırsızlıkları da İnternet sayesinde semirmiştir. İnternette, doğru bilgiye ulaşmak da çok zordur. Dünya tarihinde hiç bir zaman doğrunun yalanla aynı kefeye girdiği bu kadar başarılı başka bir ortam kurgulanamamıştır.


Yani onlar "kaka" deyince, biz -"a olur mu o kaka değil" demek çok geç kalınmış olarak algılanmalıdır. O yapışan çamuru bir taraftan temizlemeye çalışmanın yanısıra en az on misli oranda da pozitif imaj oluşturacak eylemler yapmak lazım derim.


İşin gerçeği, bu körebe oyununda hep ebe olmaya benzer, bu işin benim görebildiğim bir sonu yoktur....varsa siz gösteriniz....


Yazdıklarımı lütfen şevk kırıcı olarak görmeyin, amacım eleştirmek değil düşünce paylaşımıdır...

Fakat, bilgi teknolojileri konusunda düşüncelerinizi geliştirmeden de başarıya ulaşabileceğinizi düşünmüyorum.

Bu konularda kısa öz anlamlı okunaklı yazılı ve görsel medya hazırlanabilir. Bu bilgiler insanlarla paylaşılabilir. Bu konularda; üç beş kişinin attığı çamurla uğraşmak yerine toplulukları bilinçli hale getirecek çalışmalar yapılabilir.


"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı
 
İletiler: 423
Kayıt: Prş Eki 18, 2007 6:07

İletigönderen maydonos » Prş Kas 20, 2008 2:28

akp yi iktidardan indirecek ve yerine milli bir hukumet kurmak hayalleri bana daha gercekci geliyor.bence bizim sadece yurekli ve haklarimizi ve ozgurluklerimizi savunacak devlet adamlarina gereksinimimiz var.turk halki olarak bununla ilgili bir calisma inanin daha cok ses getirir.biz bu meclis ve cbaskanindan kurtulmazsak surec cok hizlandirildi.birileri dur demeli bu mhp ve chp vekilleri 10bin ytl maaslarindan vazgecmedikleri ve gecemedikleri icin bu haldeyiz.paraciklar onlar icin onemli hele devlet memuru gibi 2 kurus kazansinlar bakin o zaman nasil halka hizmet ederler ve makamlarindan vazgecerler.yoksa sanal adi uzerinde bu ortamlardaki bilgilerin resmiyeti tartisilir cikan seslerde bir tusla durdurulur.erenusa katiliyorum.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen gökalp » Prş Kas 20, 2008 4:57

Cevap yazan herkese tesekkürler. Tartisma aslinda güzel gidiyor. Izninizle kisa bi düzeltme yapayim; adi gecen siteyi ben kurmadim ben yönetmiyorum. ilk actigim baslikta belirttigim gibi sadece mütevazi katkida bulunuyorum.

ilk sordugum soruda(göbegini kasiyan adamlari nasil kullanabiliriz?) bir ilerleme olmayacagi anlasildi . O nedenle simdi izninizle cok samimi olarak kendi deneyimlerimi yazicam ve konuyu kapaticam. Yazilanlari sakin olaki bir övünme olarak almayin. Tam tersine bir dövünmedir cünkü.

Ermeni konusuyla yaklasik 3,5 sene önce aktif olarak ilgilenmeye basladim. Baslama hikayem de trajiktir aslinda... Justin Mc Carty adli profesör bir Türk toplulugu tarafindan bulundugum sehre cagrilmisti. AKP ile iliskili olan bu kerkenezler güya Türkiye adina lobi yapmak üzere toplanmis capsizlardi elbette. Nitekim Mc Carty ile dogu düzgün ingilizce konusacak adamlari olmadigindan Üniversite vasitasi ile tanidigim ve o gruba dahil olan biri benden kalis süresince profesörle ilgilenmemi rica etti, bende kabul ettim. Adamin kaldigi süre boyunca hic bir halt organize edememelerinin yani sira (AKPnin o sirada söz konusu yabanci devletle kendince anlasma yaptigini anliyoruz) adamin yüzüne bile bakmadilar. Kisacasi Mc Carty buraya geldigiyle kaldi. Dönüs ucaginin da yanlis güne ayarlanarak adamin ortada birakilmasi cabasi.

Iste o gün ülkenin ve ülke onurunun kimlere kaldigini tokat gibi yasayinca kendim konuya aktif olarak daldim. Cok sosyal, organizasyoncu biri olmadim icin daha ziyade okuma ve arastimaya giristim. Acikca söylüyorum Ermeni konusundaki bizim belge ve bilgilerin durumu icler acisiydi (hala da öyle sayilir)! Sizler bizim tezimizin ayan beyar, kabak gibi ortada oldugunu düsünebilirsiniz! Öyle degildir. Yani tarih elbette öyledir ama yabanci bir Tarihci, ögrenci, vatandas icin ulasilabiecek tüm kaynaklar Ermeni tezini isler vaziyettedir. Yabanci dile cevrilmis akademik yayin yok denecek kadar azdir yada ortalarda yoktur. Ayrica Türkiyede yayinlanan kitaplar bilimsel standartlarin cok altindadir. Pek azi düzgün atif verir ve hemen hic biri orjinal belge göstermez. Acikcasi Bilal Simsir´in, Ataöv´ün, ve az sayida birkac kisinin kitaplari haric gerisi cöptür ve siz kendiniz yabanci dillere cevirmeye kalksaniz bile ise yaramaz. Türk tarihcilerinin dünya capinda bilimsel literature giren makalelerinin sayisi kahredecek kadar azdir! Burdan su sonuca variyoruz. Türkiye de üniversite yoktur! (sebepleri ayri konu)

Bu durumda internette bu konuda calisan bir avuc insana ulastim. Onlarin dedigi suydu "Kimse yok! Ne yapilacaksa SEN yapacaksin" (holdwater´in sözü). Bu söze inatla inanmak istemesemde yasadiklarimla dogrulugunu sarsilmaz bir sekilde ögrendim. Bunun üzerine kendi arastirmami kendim yaptim. Bu güne kadar 100 kadar kayda deger orjinal belge, bilgiye ulastim. Internet yada kütüphanelerden… Ermenilerin kullandiklari kimi fotograflarin orijinallerini buldum yada sahteliklerini dolayli olarak kanitladim. En son Ermenilerin Türkiyeden bes kurus alamayacaklarini kesin olarak saptayan belgeyi Amerikan kütüphanelerinden bulup cikardim. Arkadaslar Amerikan yardim kurulusu belgelerinden 1 milyondan fazla Türk Ermenisinin hayatta oldugunu gösterir belgeyi buldular (dis isleri habersiz hala). Ben Tarihci falan degilim. Alakasiz bir konudayim. Eee.. Ben bunlari buluyorsam, gayet agir olan isimden arta kalan zamanimda bulabiliyorsam, daha bu kadar ulasilabilir kaynaklar bile aciga cikmadiysa... "Nerede bu devlet Nerede bu millet?”

Buradan ikinci önermemize ulasiyoruz. Türkiyede Devlet yoktur! (Yalcin kücük vari keskin önermeler. Tartisirsiniz ama nüvesi dogrudur!)

Her ne zaman bir organizasyon (konu ne hakkinda olursa olsun, büyük yada kücük, önemli yada degil, zekice yada naifce) yapilmaya calisilsa bizim toplumumuzda bulunan ve olayi baltalayan cesitli tipler vardir. Degismez! Nihat Genc gibi bagirarak söylüyorum DEGISMEZ KARDESIM!!!

1. Ilgisiz, gamsiz, capsiz tip: ne kokar ne bulasir.
2. "Bundan bi sey olmaz. Bir ise yaramaz. Önünüzü keserler. Sunla papaz oluruz, bunla papaz oluruz" diyenler.
3. “Tamam abi yapalim” deyip kaybolanlar.
4. “Tamam abi yapalim” deyip, görev verilince kaybolanlar, kisisel egosu nedeniyle ariza cikaranlar.
2 ve 4 en büyük tahribi yapar.
Kirk kere internet sitesi yapilmaya calisildi, is yapan olmadi. Kendi cebimden para verip poster yaptirdim, kicini kaldirip asan olmadi. Kendi icimizden bizim insanlarimiza küfür edildi, ne diyorsun diyen olmadi. Kitap yapildi, basan olmadi. Belge bulundu, ceviren olmadi. Washingtonda Ermeni yasa tasarisi tartismasina sadece 5 Türk ögrenci katildi gözlemci olarak. Sokak gösterisine sadece 500 küsür kisi geldi.

Burdan diger sonuca ulasiyoruz.
Feodal kültürden siyrilamamis kitleler, birey olamayanlar, birey olmadan tüketim maymununa evrilenler organize olamaz. Her kesin gündüz gece "bi sey yapmali" sarkisini söyleyip hic bir halt yapamamasinin ana sebeplerinden biri budur. Tek istisnasi nefret ile birlesenlerdir. örn: Diaspora Ermenileri

BU gün itibariyle T.C, Devletinde görevli kimseler Ermeni iddialarina etkin bir tutum icinde degillerdir. Ülkenin paralarini yahudi lobilerine verip bir halt yaptiklarini sanmakta ve karsiliginda aldiklari sadece ve sadece mevzi kaybidir. Bu is Arjantinin "soykirim"i tanimasiyla basladi ve bu günlere geldi. Kimse arkasinda komplo teorisi aramasin! O gün Arjantine yekpare ve güclü bir sekilde dur denseydi diger devletler bu isi taniyamazdi! Simdi Isvicre soykirimi sorgulamayi suc haline getirdi. Bu ikinci kirilma noktasidir! CIT YOK! Bunun gerisini kimse durduramaz artik. Obama soykirimi taniyacak. Bu is TAKSIME ANIT DIKMEYE VARIR! Akliniz yatmadiysa memlekette bu gün konusulanlara bakin. 10 sene önce akliniza gelirmiydi bunlarin bu derece acik ve pervasizca konusulacagi?

Basa dönüyorum. Üniversite yoksa, Devlet yoksa, organizasyon yoksa ve cabalayan bir avuc insanin üretebildikleri önemli olsa da karsidaki dev organizasyon ve bütünlük karsisinda eziliyorsa ne yapmak gerekir? Bir sekilde atil kitleyi egitmek gerekir degil mi? Egitmek bizim imkanimizi asiyorsa? Fiilen su anki aciliyetle bagdasmiyorsa "egitme" secenegi. Ne yapicaz?

Ben bir fikir cimnastigi önerdim. Internette bos islerle ugrasan göbegini kasiyan adamlari nasil kullanabiliriz. Bana fikir verin diye rica ettim. You tube vs. yi fikir biraz somutlassin diye mecburiyetten örnek olarak sundum sadece. “Olay budur” deseydim organizasyon yapmaya calisirdim fikir sormaya degil. Bakin ilk yazida ne demisim “Benim aklimda bir kac fikir var ama internet ve bilgisayar konusunda daha bilgili arkadaslarin cok daha iyi fikirlerle gelecegini tahmin ediyorum?“. Ama daha tartisma olmadan ve benim ne dedigimi inatla es gecerek beni "youtube salaklari" seklinde algilayan bir takim yanitlar aldim. Bos tartismalarda herkes yazdikca yaziyor. Herkes kanserin caresini bulmus anlatiyor; “kanserli hücrelerin cogalmasini durdurmak gerek”. Eee güzel de nasil? Nasil? mesele orda! Mesele teshis meselesi degil tedavi meselesi!

O zaman hodri meydan. Elimde tonla belge var. Üstelik Haham Güneyin ki gibi kolpa degil! :) ; Bunlarin cevirilmesi ve Türk halkina anlatilmasinda, ulastirilmasinda fayda var. (özellikle bizim kolejli genclige. Kolejli ve üniversiteli gencligin bir kismi tamamen gidik. Onlar bir tek yabanci belgeden anlar) Var mi bunlari cevirip yayacak baba yigit aranizda? Yada en azindan Cetin abinin önerisini…?
-------------------------------------------------------

http://armenians-1915.blogspot.com/
Kullanıcı küçük betizi
gökalp
Üye
Üye
 
İletiler: 23
Kayıt: Pzt Eki 01, 2007 1:22

İletigönderen Ram » Prş Kas 20, 2008 6:48

gökalp yazdı:Cevap yazan herkese tesekkürler. Tartisma aslinda güzel gidiyor. Izninizle kisa bi düzeltme yapayim; adi gecen siteyi ben kurmadim ben yönetmiyorum. ilk actigim baslikta belirttigim gibi sadece mütevazi katkida bulunuyorum.


Evet, yanlış anlaşılma olmasın ben de düzelteyim; "senin siten" derken "senin önerdiğin site" demek istemiştim.

ilk sordugum soruda(göbegini kasiyan adamlari nasil kullanabiliriz?) bir ilerleme olmayacagi anlasildi . O nedenle simdi izninizle cok samimi olarak kendi deneyimlerimi yazicam ve konuyu kapaticam. Yazilanlari sakin olaki bir övünme olarak almayin. Tam tersine bir dövünmedir cünkü.

Her ne zaman bir organizasyon (konu ne hakkinda olursa olsun, büyük yada kücük, önemli yada degil, zekice yada naifce) yapilmaya calisilsa bizim toplumumuzda bulunan ve olayi baltalayan cesitli tipler vardir. Degismez! Nihat Genc gibi bagirarak söylüyorum DEGISMEZ KARDESIM!!!

1. Ilgisiz, gamsiz, capsiz tip: ne kokar ne bulasir.
2. "Bundan bi sey olmaz. Bir ise yaramaz. Önünüzü keserler. Sunla papaz oluruz, bunla papaz oluruz" diyenler.
3. “Tamam abi yapalim” deyip kaybolanlar.
4. “Tamam abi yapalim” deyip, görev verilince kaybolanlar, kisisel egosu nedeniyle ariza cikaranlar.
2 ve 4 en büyük tahribi yapar.


İlerleme olmaması doğaldır. Nedenlerini madde madde sen sıralamışsın, aslında biraz eksik sıralamışsın. Fakat görüyorum ki, sıraladığın ikinci maddeye "inatla" beni dahil etmeye (imâ) çalışmışsın. Tekrar ediyorum, kimsenin şevkini kırmak istemem, nasıl biliyorsanız öyle yapın. Ben herkese yalnızca, daha gerçekçi ve ciddi olmayı önerdim -ki ciddilikten kastıma örnek olarak, övünmediğin-dövündüğün fakat kesinlikle takdir edilecek işleri verebilirim.

Kirk kere internet sitesi yapilmaya calisildi, is yapan olmadi. Kendi cebimden para verip poster yaptirdim, kicini kaldirip asan olmadi. Kendi icimizden bizim insanlarimiza küfür edildi, ne diyorsun diyen olmadi. Kitap yapildi, basan olmadi. Belge bulundu, ceviren olmadi. Washingtonda Ermeni yasa tasarisi tartismasina sadece 5 Türk ögrenci katildi gözlemci olarak. Sokak gösterisine sadece 500 küsür kisi geldi.


Ne olacaktı¿? Düşman engeller, bu doğanın kanunu. Mühim olan yılmamak. Gördüğüm kadarıyla yılmamışsın, ama biraz sıkkınlık var. Bu da doğaldır, insanoğlunun her dönemi bir değildir. Bizim de canımız sıkkın.

Her kesin gündüz gece "bi sey yapmali" sarkisini söyleyip hic bir halt yapamamasinin ana sebeplerinden biri budur. Tek istisnasi nefret ile birlesenlerdir. örn: Diaspora Ermenileri


Gece-gündüz çalışanlar vardır, burada bir haksızlık var. Bu yüzden bir istisna daha olarak "sevgi ile birleşenleri" öneriyorum.

Basa dönüyorum. Üniversite yoksa, Devlet yoksa, organizasyon yoksa ve cabalayan bir avuc insanin üretebildikleri önemli olsa da karsidaki dev organizasyon ve bütünlük karsisinda eziliyorsa ne yapmak gerekir? Bir sekilde atil kitleyi egitmek gerekir degil mi? Egitmek bizim imkanimizi asiyorsa?


Ben, bu sitenin bu eğitimde bir parça olduğuna inanıyorum. En azından, çoğunlukla temeli aynı görüşte olan insanları tek bir noktaya getirmeye çalışmakta eğitim sağladığı düşüncesindeyim.

Fiilen su anki aciliyetle bagdasmiyorsa "egitme" secenegi. Ne yapicaz?

Ben bir fikir cimnastigi önerdim. Internette bos islerle ugrasan göbegini kasiyan adamlari nasil kullanabiliriz. Bana fikir verin diye rica ettim. You tube vs. yi fikir biraz somutlassin diye mecburiyetten örnek olarak sundum sadece. “Olay budur” deseydim organizasyon yapmaya calisirdim fikir sormaya degil. Bakin ilk yazida ne demisim “Benim aklimda bir kac fikir var ama internet ve bilgisayar konusunda daha bilgili arkadaslarin cok daha iyi fikirlerle gelecegini tahmin ediyorum?“. Ama daha tartisma olmadan ve benim ne dedigimi inatla es gecerek beni "youtube salaklari" seklinde algilayan bir takim yanitlar aldim. Bos tartismalarda herkes yazdikca yaziyor. Herkes kanserin caresini bulmus anlatiyor; “kanserli hücrelerin cogalmasini durdurmak gerek”. Eee güzel de nasil? Nasil? mesele orda! Mesele teshis meselesi degil tedavi meselesi!


Bu tezdeki mantığa bakarsak, bizim acilen "en az" dört devlete savaş ilân etmemiz gerekmektedir. Sonuçları¿? Yine bu -basite indirgersek- "boş durmayalım, olağan gücümüzle saldıralım" önerisi, ilk başta hoş karşılanabilir. Sonuçları¿? Bilişim dünyasından bahsediyoruz. Tüm haklayıcıları (hacker) bir araya toplasak¿? Sonuç¿? "Göbeği kaşınanlar" deyip en azından küçük katkılar istemişsin. "Sonuç¿?" yazardım ama, kendin yazmışsın esasen, bir de nedenlerini açsan tam olacak. Zira eğitim, her daim aciliyetini korur. Bir görüntü bayraklamak, bir işe yaramaz diyoruz. Lâkin küçük sayıları da es geçmiyoruz. Bir bireyi bilgilendirmek, bir bireyi bilgilendirmektir. Öyle tepeden bakan entellektüel görünümlü çok bilmişlerden değiliz.

Kendi fikrini ikinci iletinde açıyorsun, bu görülüyor ve basit fikirler istediğini de ekliyorsun, olabilir. Alıntılayıp da cevap verdiğim yerler de açıktır, bir daha bakmanı tavsiye ederim. Fakat fikir, fikir diyorsun, lâkin bu fikre karşı düşünceler belirtilince de, ilgiliyi ikinci maddeye ekliyorsun. Yani senin dediğin gibi 'ne dediğini tam olarak anlayamadığımdan' değil, ikinci iletindeki bazı düşüncelerinin olmazlığını gösterdiğim için -ki bunu tartışmanın açıldığı başlangıç noktası olarak ele almak gerekir- 'seni "yutup salakları" şeklinde algılayan' bir kümeye dahil oluyorum. Sabahın bu saatinde, -kendi yapıma aykırı olarak- bunun hakkında bir yorum yapmıyor, vicdanına bırakıyorum.

O zaman hodri meydan. Elimde tonla belge var. Üstelik Haham Güneyin ki gibi kolpa degil! :) ; Bunlarin cevirilmesi ve Türk halkina anlatilmasinda, ulastirilmasinda fayda var. (özellikle bizim kolejli genclige. Kolejli ve üniversiteli gencligin bir kismi tamamen gidik. Onlar bir tek yabanci belgeden anlar) Var mi bunlari cevirip yayacak baba yigit aranizda? Yada en azindan Cetin abinin önerisini…?


Bu sitenin kapıları, bu tür mühim bilinçlendirmeye her daim açıktır. İngilizcem olsaydı, (amiyane tabirle) gaza gelmek değil de, sırf aklında oluşan bir kalıbı kırmak adına teker teker o mühim belgeleri çevirir ve üniversitelere -en azından genel ağ yoluyla- ulaşmasını sağlardım. Sadec üniversitelere de değil, birçok yere. Ayrıca şu an uğraştığımız daha mühim konular da vardır. Aslında buraya çoğunlukla 'karşı cevap' yazdım. Ermeni meselesinde yaptığın(ız) işlere pek değinemedim. Bir başka sefere inşallah...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen gökalp » Prş Kas 20, 2008 8:21

Ram

Cevabina tesekkürler.

Durumu dogru tahlil etmissin, sikinti var diyerek. O da laf mi! Sinirlerimiz lacka vaziyette. Bu konuda ugrasan herkesin... Her gün ruh hastalariyla (diaspora manyaklari) ugrasip onlarin lagimlarinda gezmekten bizde akil sagligi bozuldu. Ciddi söylüyorum. Bu heriflerle ugrasmak insani mahfediyor. Hangi birine cevap yazacaksin. Hangi yabanci gazeteye mektup yetistireceksin. Sen bir göndersen onlar 15 gönderiyor. Iste bunlara karsi kitleyi harekete gecirmek lazim. Ama kitle bunu yapacak donanima yada motivasyona sahip degil. Diyelim 7 milyon Türk internette. Ama bir gazeteye 10 mail ya gider ya gitmez. Gitse ne olur deme! Etki ediyor. Su siralarda Avustralyada cok büyük lobi yapiyorlar. Anzaklardan kalan büyük Türk saygisina ragmen cok yol kat ettiler. 10 günde bir bir kanal, bir gazete soykirim belgeseli veriyor. 5-10 kisi gazetelere Tvlere bi ses duyurmaya calisiyor. Tabi Türk halki bunlarin hepsinden habersiz 40 kanalda Evlilik programi izlettiriliyor.

Dahasi gidisat felaket. Göz göre göre. Elden bir sey gelmiyor. Halacoglu atilidi, Ermeni acilimi geldi, Cumhurbaskani basrolde. Gelecek cok rezilliklere gebe.

(Az önce Hasan Cemal denen adamin yazisini okudum. Ciddi ciddi Milliyeti arayip agiz dolusu sövmeyi planliyorum. Bi sabah olsunda)

Evet seni ikinci maddeye dahil eder sekilde yazdim. Dogrudur. haksizlik olmustur kusura bakma. Ama senin cevaplarinda biraz fazla kestirip atmaci idi. Alinganlik bu sebepledir.

Ha yaptiklarina laf edersek carpiliriz. Yurt disinda yasadigimdan, eli yüzü düzgün tartismalara tek ulasma sansim bu siteden.

Hala o dürtü kafamda zonklayip duruyor. "Bir sey yap" "harekete gecir". Ama nasil...
-------------------------------------------------------

http://armenians-1915.blogspot.com/
Kullanıcı küçük betizi
gökalp
Üye
Üye
 
İletiler: 23
Kayıt: Pzt Eki 01, 2007 1:22

İletigönderen İlteriş » Prş Kas 20, 2008 9:00

Ha yaptiklarina laf edersek carpiliriz. Yurt disinda yasadigimdan, eli yüzü düzgün tartismalara tek ulasma sansim bu siteden.


Bu vesileyle bir kez daha guncelmeydan'i yaratan herkese tesekkur ve saygilarimi sunuyorum. Yurtdisindan yurekleri ulke icin carpan pek cok kisinin birinci ugrak yeri oldunuz. Emegi gecen arkadaslarla memlekete varinca bir tanismak, sohbet etmek isterim. Zira doner donmez sahaya inmeyi planliyorum.

gokalp arkadasim, Turkceden Ingilizceye cevrilmesi gereken belgelerin linklerini alt alta yazip yeni bir konu basliginda acar misin, elinden geleni yapmak isteyenlerin elinin altinda bulunsun.

Saglicakla
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen Çetin Taş » Cum Kas 21, 2008 10:43

Arkadaşlar.Görünen odur ki hemen hepimiz pek çok konuda olduğu gibi Ermeni yalanları konusunda bir şeyler yapılması gerektiği konusunda hemfikiriz.

Ben buradan açıkça söylüyorum.Gökalp veya başka herhangi bir arkadaş.Ellerinde İngilizce(başka dili çeviri yapabilecek kadar iyi bilmiyorum)belgeler varsa bunları diğer İngilizceyi çeviri yapabilecek kadar bilen arkadaşlarla birlikte çevirmeye hazırım.

Ama ben ve diğer arkadaşlar bunları çevirdikten sonra bunların hepsini toplayıp bir senaryo oluşturmamız lazım.Yani bir belgesel ciddiyetinde bir senaryomuz olmalı.Öyle bir senaryo ki bu çevirdiklerimzin bir kısmını belki bu eleyebileceğimiz bir senaryo.Ondan sonra da klip hazırlamak konusunda tecrübeli arkadaşlarımız bu belgeleri film haline getirdikten sonra, başta YOUTUBE olmak üzere pek çok video paylaşım sitesine hap birlikte yağdıralım.

Ayrıca tüm gazete ve dergilerin genel yayın yönetmenlerine,belli başlı köşe yazarlarına,televizyon programlarına hazırladığımız belgeleri dosya haline getirip postalayabiliriz.Bu görevi de birkaç arkadaşımla birlikte üstlenebilirim.

Birlikte bir şeyler,İÇİMİZİ SOĞUTACAK bir şeyler yapmanın-yapabilmenin bir yolunu bulmalıyız.MUTLAKA!
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

MSNBC nin Ermeni soykırımı.

İletigönderen antalyalim » Çrş Ara 16, 2009 20:11

Amerika da MSNBC nin Ermeni soykırımı: Kabul edilmeli mi?. Edilmemeli mi ?. Diye bir oylaması var...

Lütfen 'No' yu isaretleyin ve vote yazan kismada basarak işlemi tamamlayin ve acilen tüm tanıdıklariniza iletin. Oylama oranını da hemen gösteriyor.


http://www.msnbc.msn.com/id/21253084
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı
 
İletiler: 522
Kayıt: Sal Ara 16, 2008 21:39
Konum: Evden

Önceki

Şu dizine dön: Ermeni Meselesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x