Soylu'nun 'Cumhuriyet tarihindeki en büyük operasyon' dediği davada tutuklu sanık kalmadı

Genel & Güncel Konular

Soylu'nun 'Cumhuriyet tarihindeki en büyük operasyon' dediği davada tutuklu sanık kalmadı

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Eyl 09, 2022 13:18

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun uyuşturucu ve suç gelirlerine yönelik "cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu" diye duyurduğu "Bataklık" dosyası soruşturmasında 8 tutuklu sanığın tahliyesine karar verildi.

Hakkında tahliye kararı verilenler arasında uyuşturucu baronu Nejat Daş ve Çetin Gören de var.

Şüphelilere "silahlı suç örgütü kurma veya yönetme, örgüte üye olma, suçtan elde edilen mal varlığını aklama, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a aykırılık, resmi belgede sahtecilik, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun'a aykırılık" suçlamaları yöneltilmişti.

Soruşturma 2020 yılının Temmuz ayında gerçekleştirilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 73 kişiden 34'ü tutuklanmıştı.

"Bataklık" dosyasından Soylu’nun ekibinden de iki isim çıkmıştı.

Soylu'nun İstanbul Emniyeti’ndeki A takımından iki emniyet müdür yardımcısının para transferleri MASAK raporlarında yer almıştı.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1563
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x