Çift koltuklu başkan: İki toplantı için 4 bin 500 TL alıyor

Genel & Güncel Konular

Çift koltuklu başkan: İki toplantı için 4 bin 500 TL alıyor

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Kas 14, 2020 17:57

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” temsilcisi olarak ÇAYKUR Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor. Yüce, ayda iki kez toplantıya katılıp 4 bin 500 lira alıyor.
Resim
Geçen yıl 733 milyon lira zarar eden ÇAYKUR'da çifte koltuk saltanatı yaşanıyor. 31 Mart seçimlerinde AKP'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem Yüce'nin, ÇAYKUR'da halen Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapması tartışma yarattı.
Resim
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak maaş alan Yüce, ÇAYKUR Yönetim Kurulu üyesi olarak da ayda 2 kez Rize'de yapılan toplantıya katılıyor. Bu toplantılar için de 4 bin 500 lira ücret alıyor.

Belediye Başkanı olmadan önce de ÇAYKUR'da Genel Müdürlük yapan Ekrem Yüce, şimdi de aynı kurumda “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” temsilcisi olarak Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor.

Beş kişiden oluşan ÇAYKUR Yönetim Kurulu'nun bir önceki üyeleri arasında yer alan İsmail Hakkı Soba da AKP'li çıkmıştı. AKP'de İl Başkan Yardımcılığı yapan Soba, daha sonra da AKP'li Rize Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Görev süresi dolan Soba, ÇAYKUR'dan ayrıldı.

YOL PARALARINI ÇAYKUR ÖDÜYOR
Ekrem Yüce ayda iki kez Sakarya'dan Rize'deki toplantılara gidiyor. Rize'ye gidiş geliş yol masrafları ile konaklama giderleri de ÇAYKUR tarafından karşılanıyor. 27 Ocak 2020'de bu göreve atanan Yüce, 26 Ocak 2023'e kadar koltuğunu koruyacak.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 654
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 8 konuk

cron

x