Suç Patlaması Yaşıyoruz, Geleceğimizden Emin Değiliz… ALİ ERALP

Suç Patlaması Yaşıyoruz, Geleceğimizden Emin Değiliz… ALİ ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Çrş Şub 17, 2021 15:40

“Suç Patlaması Yaşıyoruz, Geleceğimizden Emin Değiliz…”

Şimdiye dek hiç görmediklerimizi görüyor, yaşamadıklarımızı yaşıyoruz.

Kin ve nefret sözcüklerinin havada uçuştuğu, insanların birbirine düşmanca davrandığı; bencillik üstüne kurulmuş, karışık bir dönemden geçiyoruz.

Kimin eli kimin cebinde belli değil…

Hak – hukuk, adalet ortalarda görünmüyor, sadece adı var… Arayasın ki bulasın.

Çalan çalana, çırpan çırpana; vuran vurana, kıran kırana…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye'de Hırsızlık 7 kat, kaçakçılık 9 kat, cinayet 6 kat, cinsel suçlar 10 kat artmış.

Şiddet, taciz, tecavüz, kadın cinayetleri o kadar çoğaldı ki kanıksadık artık…

Adamlar, bir süre önce, aracına binmek üzere olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ellerinde sopalarla, silahlarla saldırdılar. Öldüresiye dövdüler.

Parti yöneticisinin yüzü, gözü, başı kanlar içinde kaldı… Hastaneye zor yetiştirildi…

Kaçan saldırganlar sonra yakalandılar. Kameralar görüntüyü kaydetmişti. Suçları sabit olduğundan cezaevine atıldılar.

Ama ne var ki 20 gün sonra serbest bırakıldılar.

Kararı veren ağır ceza mahkemesi, “Asliye ceza mahkemesiyle yaşanması muhtemel görev uyuşmazlığı nedeniyle sanıkların mağduriyetine neden olabileceğini” gerekçe gösterdi.

Suç işlemek, yalan söylemek, adam dövmek artık ülkemizde sıradan, günlük olaylardan sayılıyor…

Bir zamanlar sinemalarda Teksas, kovboy filmleri izlerdik. Herifin başında şapka, belinde çift tabanca, canının istediğini yaralar, canının istediğini döver, canının istediğini kurşuna dizer, sonra da elini kolunu sallayarak çeker giderdi…

Teksas’a döndük…

Adam yüzümüze baka baka, açık açık suç işliyor… Sopalarla, silahlarla saldırıyor. Vatandaşın yüzünü gözünü kanlar içinde bırakıyor ve 20 gün dört duvar arasında kaldıktan sonra “Mağdur” olmaması için çıkarılıyor.

Ne güzel, ne sevecen ne düşünceli bir adalet… Ortalık dikensiz gül bahçesi gibi…

Çekinmeden, korkmadan, pervasızca suç işliyorlar…

Önderlerimizi, Kurtuluş Savaşımızı ve kurtuluş savaşı kahramanlarımızı küçümsüyorlar, önemsemiyorlar… Sövüp, sayıyorlar onlara…

Kurtuluş Savaşında milletimizi, halkımızı sırtından bıçaklayan, “Yunanla savaşmayın, Mustafa Kemal’i öldürün” bildirileri dağıtan, Teali İslam Cemiyetinin Başkanı, Kuvayi Milliye düşmanı İskilipli Atıf’ı, geçenlerde mezarının başında andılar…

Nereden nereye geldik…

Bu kadar kargaşanın, düzensizliğin, yoksulluğun, suç patlamasının ortasında sanki hiç derdimiz, sıkıntımız yokmuş gibi AKP – MHP politikacıları şimdi bir de reformdan söz ediyorlar.

“Yenilik” yapacaklarmış… Reform yenilik demektir.

Kuruluş – Diriliş Anayasası hazırlayacaklarmış…

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Yüzyıllık serüvenin (maceranın) ardından, İstiklal mücadelemizin hedefine ulaşmasının neticesinden ‘Kuruluş Anayasası’ olarak, sivil, demokratik bir anlayışla hazırlanmış anayasayı inşallah gerçekleştirmiş olacağız.” Diyor.

Kurtuluş savaşının ardından gelen dönemi “Yüzyıllık serüven, yani macera olarak” nitelendiriyor! Daha önce de Balıkesir milletvekili Tülay Babuşçu Atatürk ve İnönü’nün oluşturduğu Cumhuriyet dönemi için “90 yıllık reklam arası” demişti…

Senin yüzyıllık serüven, 90 yıllık reklam arası dediğin dönemde her alanda “Kurtuluş Savaşı” yapıldı, kan döküldü, can verildi, yeni bir devlet kuruldu.

Yüzlerce fabrika üretime geçti. Tarım modernleştirildi. Osmanlının borcu bile o kanlı savaştan sonra iş başına gelen yönetim tarafından ödendi.

1938’de Atatürk’ün vefat ettiği yıl, 1 dolar neredeyse, 1 TL idi. 1946’da İnönü zamanında 1,38 TL civarındaydı ve 1958’de 12 liraya yükseldi.

Peki, sormazlar mı adama? Sen neyi kuruyorsun, neyi değiştiriyorsun? Bu iş bu kadar kolay mı? Çocuk oyuncağı mı?

Tamı tamamına Anayasamızı tam 19 kez değiştirmişsiniz, yine de istediğiniz sonuca ulaşamamışsınız.
Her isteyen, her istediğinde Anayasa yazabilir mi?

Yani, yeni bir anayasa yapmak için yeni bir kurucu meclis gereklidir. Yeni bir iktidar kurulmalı ya da köklü bir değişim yapılmalıdır.

Ama siz anayasadan önce hele işsizlere iş, aşsızlara aş bulun. Milletin karnını doyurun.

Yoksulluk, çaresizlik nedeniyle intihar edenleri yaşama bağlayın. Kadın cinayetlerini, hırsızlıkları, tacizleri, tecavüzleri önleyin…

Bakın, TÜİK’in, Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine suçlar 8 – 9 kat artmış.

Zaman anayasa, baba yasa yapma zamanı değil şimdi, ülkeyi bataklıktan çekip, çıkarma zamanıdır…

(ali-eralp37@gmail.com)
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye

İletiler: 466

Re: Suç Patlaması Yaşıyoruz, Geleceğimizden Emin Değiliz… ALİ ERALP

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Şub 27, 2021 22:53

Zaman, ÜLKEYİ BATAKLIKTAN ÇEKİP ÇIKARMA ZAMANIDIR diyen sevgili Ali'ye en içten selamlar ve sevgiler, yeni başarılar ve mutluluklar.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Şub 27, 2021 22:58

ZAMAN, ANAYASA BABAYASA YAPMA ZAMANI DEĞİL, ÜLKEYİ BATAKLIKTAN ÇEKİP ÇIKARMA ZAMANIDIR diyen sevgili Ali'ye en içten selamlar ve sevgiler, yeni başarılar ve mutluluklar.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzr Şub 28, 2021 0:48

:) Ben Ataturkcuyum. Vatani siz kurtarin. Ben kitap yazacagim. :)
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletiler: 299

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzr Şub 28, 2021 1:04

:) kusura bakmayin elimi kirletemem, politik guc ve gercek guc olmadan hic bir sey degistiremiyorum ama, yazar olarak keyfim iyi, elimi kirletemem politikaya atilip, tek cozum darbe yapmak, onu da cia kullaniyor kendi cikari icin ama,.........siz yapin, ben Ataturkcuyum, vatani siz kurtarin, ben akil verecegim sizlere, politikaya girersem cok risk var, oldurebilirler, ailesini kayiriyor diyebilirler, zenginlesiyor diyebilirler, ......................vb............................Ben Ataturkcuyum, vatani siz kurtarin, ben kitap yazacagim, gercekten de Ataturkcuyuk, yoga da yapiyorum, sehit olanlar cahil, gercek Ataturkcu benim, gercekten de, niye inanmiyorsunuz ama, gercek Ataturkcu benim, sen kurtar yooooooooook, o kurtarsin yooooooooooooook, biz kurtaralim yoooooooook, ben kurtarayim yooooooooooook, kimm kurtaracak? yooooooooook, o yok, bu yok, su yok, naasil kurtarilacak, hepimiz Ataturk olacagiz, herkez yolsuzlasmis nasil Ataturk olacaklar? gucu , kontrolu eline gecirme isteg sergilemeden, ben yapacagim demeden, nasil Ataturkcu olunur ? bir yerden baslayin, ilk adimlari atin, karakterli insanlar kadrolar kurun, torpil, kayirma yapmak zorunda degilsiniz. Ataturkcu olun, bakalim e oluyor, bir oy alamazsaniz da helal olsun, ne diye ortaligi tayyyooya birakiyorsunuz, kast sistemleri kurmussunuz partilerinizde, ataturk gibi genclere neden yollar kapali? siz adam misiniz? kimi kandiriyorsunuz? ...............SIKILDIM, bukadar simdilik, herseyi burada aciklamak icin zaman ve enerji yok :)
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzr Şub 28, 2021 1:12

Gelin "4 MArt Ankara Yasamken" kongresi ile baslayalim vatani kurtarmaya. HAdi gelin. inin mersedeslerinizden, gelin. vatan icin sehit olmaya hazir insanlar ile bile araniza sosyal statu duvarlari oruyorsaniz, sizler Ataturkcu degilsiniz.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzr Şub 28, 2021 1:29

"4 Mart Ankara Yasamkent Ata Bilge Karsisi Buyuk Koro Sitesi Cardagi Kongresi" 4 Mart saat 14te yapilacaktir. Cay ve Kahve ikrami yaninda, cerez ve benzeri atistirmaliklar da verilecektir. Vatani kurtarmak icin baslattigimiz bu girisime herkesi bekleriz. wi-fi da mevcuttur cardagimizda. Bir araya gelelim, tek tek hackleniyoruz cunku, telefon ve bilgisayarlar bile duzgun calismayabiliyor. Evet bu isin sakasi yok, bakalim kac kisi gelicek. Tahminimi soylemiyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzr Şub 28, 2021 2:03

Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletigönderen Ali Eralp » Çrş Mar 03, 2021 16:25

Teşekkürler Gönül. Yorumların karşısında çok mutlu oldum. Senin de yurtsever yüreğine sağlık. Sağolasın. En içten selam ve sevgilerimle.
Kullanıcı küçük betizi
Ali Eralp
Üye
Üye

İletiler: 313

Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x