Suriye'deki Olayların Ardında İsrail Var, İşte Kanıtı! / Erdal SARIZEYBEK

Emekli Jandarma Albay - Yazar

Suriye'deki Olayların Ardında İsrail Var, İşte Kanıtı! / Erdal SARIZEYBEK

İletigönderen KOLBAŞI » Prş Şub 23, 2012 16:18

SURIYE'DEKİ OLAYLARIN ARDINDA İSRAİL VAR. İŞTE KANITI!

Suriye üzerindeki bu siyonist plan her cephesi ile açık ve net iken, Türkiye'nin bu plana göz yumması düşünülemez....

İsrail, Müslüman coğrafyada yaşayan tek Yahudi devlet olarak, bölgede varlığını sürdürebilmek için Siyonist bir plan geliştirmiş ve bu planı Dünya Siyonist Dergisi Kivunim’de yayınlamıştır. 1982 yılında, siyonizmin önde gelen liderlerinden İsrael Shahak ve Oded Yınon tarafından kaleme alınan bu stratejik plan, Müslüman coğrafyayı etnik ve dinsel temelde ayrıştırıp parçalamayı ve parçalanan ülkeler içerisinde İsrail’e müttefik devletler kurmayı amaçlamaktadır. Fas’tan Mısır’a, Ürdün’den İran’a ve Afganistan-Pakistan’a kadar Orta Doğu coğrafyasındaki tüm ülkeler bu planın hedefi durumundadır.

Günümüzde “Arap Baharı” olarak kamuoyuna duyurulan ve “Müslüman ülkelere demokrasi geliyor” şeklinde bir propaganda ile dikkatlerden kaçırılan bu plan, bölgemizdeki iç karışıklıklarının temelindeki stratejiyi ortaya koymaktadır. Yani mesele “demokrasi ve insan hakları” talebi ile sokağa dökülen insanlar değil, İsrail’in siyonist planına göre bu ülkelerin ayrıştırılması meselesidir ve bu olayların altında Israil’in parmağını aramak en akılcı yaklaşım olacaktır.

Siyonist plan çerçevesinde bugün Suriye’de gelişen olaylara baktığımızda, Suriye bir iç savaşın tam eşiğindedir. Siyonist medya Suriye’deki olayları, olduğunun çok ötesinde göstererek bir insanlık dramı görüntüsü yansıtmakta ve Suriye’deki hükümetin devrilerek, yerine ABD yani İsrail yanlısı bir hükümetin geçmesi için büyük çaba harcamaktadır. Bundaki amaç İran’ın yalnızlaştırılmasıdır, İsrail’in en büyük korkusu olan nükleer güce sahip olduğu düşünülen İran’ın… Siyonist planın Suriye için ortaya koyduğu strateji şudur;

“…Lübnan’ın beş bölgeye bölünmesi Mısır, Suriye ve Irak da dahil olmak üzere tüm Arap dünyası için bir başlangıçtır ve aslında Arap yarımadası şimdiden bu yolda ilerlemektedir. Suriye ve daha sonra Irak’ın feshi ve Lübnan’da olduğu gibi etnik ve dini bölgelere ayrılması İsrail’in uzun vadede Doğu cephesindeki bir numaralı hedefidir ve bunun için kısa vadede bu devletlerin askeri gücünün feshi ana hedeftir…”

Ve bu strateji Suriye’ye demokrasi ve insan hakları getirmek düşüncesinden oldukça uzaktır. Plan Suriye’yi parçalamayı hedeflemiştir;

“…Suriye etnik ve dini yapısına istinaden tıpkı bugün Lübnan’da olduğu gibi birkaç eyalete bölünecek ve kıyıda Şii-Alevi bir eyalet, Halep bölgesinde Sünni bir eyalet, Şam’da Kuzey komşusuna düşman olan bir diğer Sünni eyalet olacak ve Dürziler de belki bize ait olan Golan’da, mutlaka Havran’da Kuzey Ürdün’de başka eyaletler kuracaklardır. Bu gelişmeler uzun vadede barış ve güvenlik için garantör olacaktır ve bu hedef bugün bile erişebileceğimiz bir noktadadır…”

Yayınlanmasından bu yana geçen otuz yıla rağmen bu siyonist planın Türkiye’de gündeme alınmamış olması oldukça ürkütücüdür. Her gün televizyonlarda boy gösteren strateji uzmanlarının ve akademisyenlerin, başa Libya, Mısır ve Suriye’de yaşanan iç karışıklıkları, gerçeğin aksine bir Arap Baharı gibi algılamaya yol açan analizler yapmaları ise daha da ürkütücüdür. Çünkü bu plan, bölge coğrafyasındaki ülkeleri etnik ve dinsel temelde ayrıştırma, çatıştırma ve parçalamayı hedefleyen bir plandır. Türkiye’de her gün “Alevi-Sünni”, Kürt-Türk” kavram ve tanımlarının insan aklına yerleştirildiği bu süreçte, bu planı görmezden gelmek demek, kamuoyunun dikkatlerini başka yöne çekmeye çalışmakla eş anlamlıdır, yani gerçeği gizlemek. Gerçek bu iken, bunu görmezden gelen bir anlayış nedendir, diye sorulduğunda, verilecek cevap hep aynıdır; aydın ihaneti!

Türkiye Suriye’deki olayları yakından izlemektedir. Suriye üzerindeki bu siyonist plan her cephesi ile açık ve net iken, Türkiye’nin bu plana göz yumması düşünülemez. Aksi halde Türkiye, bugün Suriye üzerinde oynanan oyunlardan nasibini almakta gecikmeyecektir ve bunun bedeli diğer Müslüman ülkelere göre çok ağır olacaktır.

Erdal SARIZEYBEK, 23 Şubat 2012
"Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet, vatana ihanettir!" Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı küçük betizi
KOLBAŞI
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 41
Kayıt: Cum Eyl 18, 2009 22:49

Re: Suriye'deki Olayların Ardında İsrail Var, İşte Kanıtı! / Erdal SARIZEYBEK

İletigönderen Deli Haydar » Prş Şub 23, 2012 20:51


Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi dahilinde Suriye'de gerçekleştirilen devrimin simge kişilerinden Hamalı Selefi Alim Şeyh Adnan Arur, son gösterileri yaşadığı Suudi Arabistan'dan şöyle yorumlamış:
Biz, Muaviye'ye (ra.) tabii olan kişileriz. Bununla da gurur duyuyoruz.
Evet! Nasıl ki Homs ehli, Halid Bin Velid'in torunlarıdır... Şam ehli de Muaviye'nin (r.a) torunlarıdır. Başımız dik!
Kuran ve Nebevi Sünnet'in emrettiği üzere biz Muaviye'ye tabii olanlarız. Bununla da gurur duyuyoruz!

Hangi Kuran ve hangi nebinin sünneti bu kişinin dayanağıdır, kendisine sormak gerekir...
Esad'ı savunacak değilim. Nusayrilerin Hz. Ali'ye Allah demelerine "tevbe" derim!

Ancak şunu da yeri gelmiş iken belirtmek isterim:
Yukarıda, Arur'un ardında İsrail olduğunu okuduk...
Kadere bakın ki dedesi müfsit Muaviye'nin ardında da kitabı bozan Yahudiler vardı!


Son peygamber, nebiler nebisi Hz. Muhammed Mustafa'nın ailesinin katline aracı olan o Muaviye, inananları birbirine kırdırmak için mızraklarının ucuna paraladığı Kuran sayfaları taktırmıştı. Bu amca Kuran'dan, peygamberin sünnetinden söz eder iken içi hiç mi titremez, sormak gerekir!

Proje büyük! Proje kadim!
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21


Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x