Tarihin Arka Odası - 28 Mart 09 / İlber ORTAYLI

Tarihî belgeler, resimler, belgeseller, sesli ve görüntülü içerikleri, bu bölümde paylaşabilirsiniz.

İletigönderen Ram » Pzr Nis 05, 2009 1:59

Sunucu: Murat Bardakçı
Konuklar: İlber Ortaylı, Erhan Afyoncu, Pelin Batu
Ses Sanatçısı: Yaprak Sayar

İZLE

Kısım I

Kısım II

Şifre
guncelmeydan

• Şifreyi girerken, kopyalayapıştır yapmadan elden giriniz.
  • Görüntü, şifreyi girdikten sonra çalışmıyorsa, sayfayı yenileyiniz.

GÖRÜNTÜYÜ İNDİR

İlişimler

Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV
Parça V
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen receylan » Pzr Nis 05, 2009 5:24

[align=justify]
sağol kardeşim...çok makbule geçti...emeklerine alkış...saygı ve sevgiyle...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletiler: 398

İletigönderen Otopsi » Pzt Nis 06, 2009 21:09

Teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
Otopsi
Üye
Üye

İletiler: 251

İletigönderen sevdayelleri » Pzt Nis 06, 2009 22:13

Cok tesekkür ederim, gercekten cok makbule gecti, herkesin izlemesini tavsiye ederim.
Ne günlere kaldik ey gazi hünkar... Esek vezir oldu, katir mühürdar...
Kullanıcı küçük betizi
sevdayelleri
Üye
Üye

İletiler: 100

İletigönderen gokdeniz » Pzt Nis 06, 2009 23:59

programi yayinlandigi saatte seyretmistim ama birkez daha zevk icin izleyecegim
ellerinize saglik ..

ilber hoca thy nin azizligine ugramayip programin basindan itibaren olsaydi cok daha iyi olacakti ..

bu arada bardakcinin bahsettigi tarih programinin adini ve yayinlandigi kanali bilen varsa yazsin lutfen

son olarak dun gece teke tek programinda prof dr gonul tekinin konuk oldugu bolumu mutlaka ve mutlaka seyredin derim ( fatih altaylinin web sayfasinda bir ay icinde yuklenir umarim )hocanin yurt disina gitmesine neden olan rezilligin eger biraz arastirirsaniz bugun geldigi noktayi da goreceksiniz .. bana cok ilginc geldi ..
Kullanıcı küçük betizi
gokdeniz
Üye
Üye

İletiler: 202

İletigönderen Ram » Sal Nis 07, 2009 0:16

gokdeniz, Abdülkadir Karahan ismine ulaştım ben. Doğru mu bulmuşum¿? İlgili izlence bu hafta içinde buraya da yüklenecek.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen gokdeniz » Sal Nis 07, 2009 0:22

ram benim buldugum isimde o ..adamin gecmisine baktin mi ? akrabalarinin bugun nerede oldugunu ,, bunlar haci hoca takimi ...nasil verecekler bunlarin hesaplarini ?

bu arada sitenin basina bela olmasin bu yazdiklarimiz ..gonul hanim adam olmus olmasina ragmen aciklamadi ismi
Kullanıcı küçük betizi
gokdeniz
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Nis 07, 2009 0:31

gokdeniz yazdı:ram benim buldugum isimde o ..adamin gecmisine baktin mi ? akrabalarinin bugun nerede oldugunu ,, bunlar haci hoca takimi ...nasil verecekler bunlarin hesaplarini ?

h bu arada sitenin basina bela olmasin bu yazdiklarimiz ..gonul hanim adam olmus olmasina ragmen aciklamadi ismi

Bakmaz mıyım, baktım. Çok güzel isimlere rastladım. Bir tecüvüzü ancak bu zihniyette olanlar görmezden gelebilirdi. Hesabı bunların takipçileri verecek kuvvetle muhtemel. Bunların hesabı artık Allahlık.

Hiçbir şey olmaz, olursa da olsun. Gönül TEKİN artık ilgili kimse öldüğü için konuşmadı kanısındayım. Fakat bazı konularda da (İslâm dini-Sümer'den gelenler) bazı korkuları vardı ve abarttı bence.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen gokdeniz » Sal Nis 07, 2009 0:41

alayi serefsiz ...

sayemizde teke tek en cok tiklanan program olacak 8)
Kullanıcı küçük betizi
gokdeniz
Üye
Üye

İletigönderen sevdayelleri » Sal Nis 07, 2009 3:51

Ram yazdı: Fakat bazı konularda da (İslâm dini-Sümerden gelenler) bazı korkuları vardı ve abarttı bence.

Gercekten mükemmel bir programdi.. Sitemize yüklenince tekrar izleyecegim...

Islam konusunda gercekten büyük korkulari oldugundan konusmadilar. Murat Bardakci da bu konuyu cok iyi biliyor. O da sustu. Aslinda bu konu hiristiyanlarin Islam ile ilgili olarak iddia ettikleri (kendilerini ilahi kabul edip) ve cogunlukla Hz. Ebu Bekir'e dayandirdiklari kismen felsefi tezlerine de dayanak olusturuyor.

Tabii ki bizleri baglamaz onlarin görüsü. Bir yerden herseyi Sümerlere, hükema felsefesine vs. baglayanlar var.

Ama bizim acimizdan adamlarin karsi tezlerini cürütmek icin ne düsündüklerini de ögrenmemiz yararli olabilirdi...
Ne günlere kaldik ey gazi hünkar... Esek vezir oldu, katir mühürdar...
Kullanıcı küçük betizi
sevdayelleri
Üye
Üye

İletiler: 100

İletigönderen Eyşan » Pzr May 10, 2009 22:02

çok teşekkürler Ram :)
"Hürriyet ve İstiklâl benim karakterimdir".
Kullanıcı küçük betizi
Eyşan
Üye
Üye

İletiler: 38

Re: Tarihin Arka Odası - 28 Mart 09 / İlber ORTAYLI

İletigönderen mecmail_ist » Çrş Ağu 26, 2009 21:29

Teşekkür ederiz.
Devamını bekliyoruz.
saygılarımla
Kullanıcı küçük betizi
mecmail_ist
Üye
Üye

İletiler: 6

Re: Tarihin Arka Odası - 28 Mart 09 / İlber ORTAYLI

İletigönderen ALPTOGAN » Pzt Şub 01, 2010 10:50

ALLAH(c.c) razı olsun..Çok makbule geçti efendim.Emek verip, bu programın görüntülerini buraya taşıyan arkadaşa ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim..Bu program sürekli arşivlenirse ayrıca memnun olurum. Çok değerli bir program.
Kullanıcı küçük betizi
ALPTOGAN
Üye
Üye

İletiler: 2

Şu dizine dön: Çokluortam Paylaşımları - Tarih

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x