Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI

Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek

Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI

İletigönderen Türk-Kan » Prş Ara 04, 2008 8:20

.
.

Fatih ALTAYLI'nın konukları Prof. Dr. A. M. Celâl ŞENGÖR ve Murat BARDAKÇI

İzle

Görüntü: XviD 29.00 fps
Süre: 2 saat 53 dakika
Dosya Boyutu: 919 MB
Çözünürlük: 512x384

Resim

İndir
:arrow:

Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI (Kısım 1)

Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI (Kısım 2)

Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI (Kısım 3)

Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI (Kısım 4)

Teke Tek 30.11.08 | Celâl ŞENGÖR - Murat BARDAKÇI (Kısım 5)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen İlteriş » Prş Ara 04, 2008 11:41

Cok tesekkurler Turk-Kan, emegine saglik.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen schertzo » Prş Ara 04, 2008 19:23

Cok tesekkurler.
Kullanıcı küçük betizi
schertzo
Üye
Üye

İletiler: 10

İletigönderen BARHANN » Prş Ara 04, 2008 22:43

teşekkürler...
Kullanıcı küçük betizi
BARHANN
Üye
Üye

İletiler: 497

İletigönderen patriot100 » Cum Ara 05, 2008 0:05

cok tesekkürler. yusuf halacoglu'nun katilacagi programi da (eger davet ederlerse) burada paylasabilirseniz cok sevinirim.
Kullanıcı küçük betizi
patriot100
Üye
Üye

İletiler: 36

İletigönderen receylan » Pzr Ara 07, 2008 3:53

teşekkürler...saygılar...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletiler: 398

İletigönderen gökalp » Pzr Ara 07, 2008 6:30

Yükleme icin cok tesekkürler!

Ah Celal hocam ah. Keske dediginin yarisi kadar ögrencilerine özen göstersen... O kütüphanen de, Gemide amelelik yapanlarin önünü ne kadar actin acaba? Kriterlerin fazla yüksek! Züppelik diyecegim neredeyse. Ekmegin fiyatini bilmezsin, fakir ögrencinin halini anlamazsin. Maassiz doktora bitirenlere hic girmiyorum (28-30 yasina kadar baba parasi! Vay anam vay)... Her sey 3.dünya isi olacak, maas yok, kütüphane yok, güncel yayin yok, bilimsel ortam yok ama ögrenci senin kriterlerine ulasamazsa DÖKÜNTÜ.

"Döküntü" lafida cok agir kacmis dogrusu. Döküntüyle döküntülestirilmis ayrimini iyi yapmak lazim...
-------------------------------------------------------

http://armenians-1915.blogspot.com/
Kullanıcı küçük betizi
gökalp
Üye
Üye

İletiler: 23

İletigönderen İlteriş » Pzr Ara 07, 2008 7:16

gokalp,
Celal hocanin yuksek olmasin da kimin kriterleri yuksek olsun Allah askina, adam Turkiyenin en cok yayin yapan bilim insani yahu. Paraya getirmissin meseleyi de, adam zengin oldugunu saklamiyor ki, babadan zengin zaten, ama Allah var dogru yere harciyor. Adamda kafa var, IQ felaket, elbette kendine de harcayacak ki uretebilsin.

Yatmadan once madagaskardaki bir cokel tabakasinin yapisi uzerine dusuncelere daldigi, o gecenin sabahi madagaskar'a ozel ucagi ile gidip tabakayi yerinde inceledigi soylenir bizim camiada (jeoloji camiasi), ama bu kadar zengin olup sagda solda gereksiz islere harcayan da var, adam en azindan bilgi uretiyor.

Bir ufak hatirlatma yapayim, uzerinde yasadigimiz Anadolu'nun nasil guncel durumuna evrildiginin jeolojik tarihcesini yazan bir adam, (Tetis okyanusunun kapanmasi) yani mutevazi olamayacak derecede iyi. Hem boylelerinin mutevazi olmasi da sakincalidir, kim kimin ne oldugunu bilmez oyle bir durumda, onune gelen de bilim adami kesilir (Yusuf Ziya Ozcan) gibileri.
Yani karsilastirma yapabilesin diye iki link gonderecegim;

Celal Sengor'un yayinlari

Yok baskaninin yayinlari

Ogrencisine ilgi gostermiyor diyorsun, ama programin onemli bir kisminda ogrencileri ile nasil ilgilendigini anlatiyor. Cok sicak bir insandir, gercekten calismak isteyene destek olur.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletigönderen gökalp » Pzr Ara 07, 2008 9:36

Göktürk Mehmet

Yök baskani denen keresteyi karsilastirma olarak vererek Celal hocaya asil sen haksizlik yapmissin simdi :) benim yayin sayim bile o heriften fazla.

Celal Hocanin bilimsel ve entellektüel düzeyine laf edenin alnini karislarim! Orasi ayri, tartismaya bile gerek yok. Tartisan kendi komik duruma düser. Böyle hocalarin etrafinda olmasi bile insani aska getirir yahu...

Ben kendisini dolayli olarak taniyorum. Iki cift laf etmisligimde var. Bir kac ögrencisi de cok yakin arkadasim. Ne yazik ki kendisi söyle bir tavirda: Evinden okula gelecek parayi denk getirmekte zorlanan ögrenciden Yale de doktora yapan tuzu kuru adamin performansini bekliyor. Yok böyle bir sey!!! Adamda paranin insanlari ne derece kisitladigina dair bir kavrayis olmadigi icin herkesi öyle saniyor adeta. 27-28 yasinda babandan harclik almak nasil bir duygu bundan haberi yok. Cok zenginsen bi vakif kur 1-2 doktora ögrencisini destekle, elini ayagini öpeyim. O zaman sabah aksam yetersiz ögrenciye söv hakkindir! Tamam kriterleri elbette yüksek olacak ama biraz insaf!

Döküntü lafi cok kirici! Arkadaslarim adina alindim yani... Üzülerek söylüyorum arada birde "Türkleri assagilayan" sömürge aydini tipi laflar da eder malesef. Örnek vermeyeyim ama bu dedigime inan...

Sen bizzat ders aldin mi Celal Sengörden?
-------------------------------------------------------

http://armenians-1915.blogspot.com/
Kullanıcı küçük betizi
gökalp
Üye
Üye

İletiler: 23

İletigönderen İlteriş » Pzr Ara 07, 2008 15:32

Yok ders almadim ama tanisiyorum, danismanimin danismani ITU'den. Birkac konferansini dinledim, ama halka acik salonlarda degil, hocalara veriyor, birkacda doktora ogrencisi geliyor. Celal Hocanin butun fikirlerine katilmiyorum elbette, ama bana biraz da hirs yaptirmak icin bu ifadeleri kullaniyor gibi geldi. Durumu olmayan birkac hakeden ogrenciyi desteklemeli ben de katilliyorum.
Saygilar

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletigönderen puluton » Pzr Oca 04, 2009 15:12

ellerinize sağlık
Kullanıcı küçük betizi
puluton
Üye
Üye

İletiler: 6

İletigönderen furqan » Çrş May 06, 2009 4:33

Klasik beyin göçü vakaası. Bu tip zeki adamlar neden Türkiye'de barınsın ki? İstediğin kadar vatanperver ol, bir yere kadar...
Kullanıcı küçük betizi
furqan
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen formulaX » Çrş May 06, 2009 9:43

eline sağlık çok teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
formulaX
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen sataer58 » Çrş May 06, 2009 12:29

Teşekkürler...
Çin Seddi'nde bir gün sabah namazı, kılmadan ölürsem ona yanarım !...
Kullanıcı küçük betizi
sataer58
Üye
Üye

İletiler: 18

İletigönderen kIbIL » Çrş May 06, 2009 16:05

Eski Istanbul'daki depremlerin aktarildigi kisim cok güzel olmus, sayelerinde bayagi bir sey ögrendik, depremin tarihiyle ilgili...
Kullanıcı küçük betizi
kIbIL
Üye
Üye

İletiler: 19

Sonraki

Şu dizine dön: Teke Tek

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x