Terörist Vesayetinin de Hesabı Sorulacaktır / Ali İhsan Gürcihan

Terörist Vesayetinin de Hesabı Sorulacaktır / Ali İhsan Gürcihan

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Pzt Nis 29, 2013 23:34

Terörist Vesayetinin de Hesabı Sorulacaktır
Resim

Birçoğu terörle mücadelede görev almış askerler şu an neden sorgulanıp cezaevlerinde tutuluyor?

Sözüm ona milli İrade üzerindeki asker vesayetine son vermek.

Cezaevlerine tutsak edilen askerler dahil bu çağda “asker vesayetini” savunan var mı?

Elbette yok ama, bunu kullanmadan ve abartmadan “Cumhuriyetle hesaplaşmak” amacını nasıl gerçekleştireceksin!...

Cumhuriyetle hesaplaşmak için yemin eden ve ileri demokrasi söylemlerini kendine maske edinen bu zihniyet; seçim yasası gibi demokrasi önündeki esas büyük engelleri kaldırmak ve düzeltmek yerine, bu ülkenin önünde en ciddi engel ASKER VESAYETİ diye gerekçe göstererek son on yıldır asker üzerinde yapmadığını bırakmadı.

Yandaş basın organları sayesinde yargısız infazlarla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yıpratılmasına çalışıldı.

Birçoğu masum onurlu askerler cezaevlerinde tutsak edildi.

Kara propaganda ile küçük ve bireysel yanlışlar üzerinden özel senaryolar yaratarak asker vesayeti konusunda kamuoyu ikna edilmeye çalışıldı.

Ne yazık ki belli ölçüde amaca da ulaşıldı.

Bu yöntemle esas olarak geçmişin öcünün alınması ve amaçlarına uygun olarak Cumhuriyet değerlerinin yıpratılması hedef alındı.

Bu zihniyet sahibi siyasetçi, aydın, bürokrat ve basın mensubu sözde demokratlara şimdi sormak lazım; milli irade üzerindeki asker vesayetine "hayır" da; terörist başından, Kandil’deki teröristlerden gelen giden talimatlara ve bu şekilde yapılan yönlendirmelere ne diyorsunuz?

Askerin her düşünce ve yaklaşımından ön yargı ve abartılarla "vesayet" diye rahatsız oluyorsunuz da, bebek katili terörist başının fikir ve yönlendirmeleri üzerinden kamuoyu oluşturmaya ve bunu da milli iradeye yansıtmaya çalışan TERÖRİST VESAYETİ’ne niye ses çıkarmıyorsunuz?

Akan kanın durması yolundaki hepimizin ortak arzusunu teröristi meşrulaştırmadan neden milli İrade adına mecliste çözmüyorsunuz?

Terörist başını ve teröristleri muhatap alarak ve propagandasını yapmayı da sözüm ona akil dediğiniz insanlara havale ederek neden bu milletin onuru ile oynuyorsunuz?

Utanmadan bir de demokrat olduğunuzu iddia ediyorsunuz.

Eğer teröristlerin bu söylem ve yaklaşımlarını samimi buluyorsanız o takdirde de bilin ki söylediklerinin arka planını göremiyor ve aldanıyorsunuz ya da siz biliyor bizi aldatmaya çalışıyorsunuz.

Bu zihniyet mensupları; eğer siz demokrat ve akil olduğunuzu sanıyorsanız, şunu iddia ediyorum ki darbeci ve Ergenekoncu diye birçoğu haksız yere cezaevlerinde tuttuğunuz askerlerin nerede ise tamamı sizlerden çok daha demokrat ve de akildir.

Bu haksızlıklar ve çifte standart karşısında son olarak diyeceğimiz şudur ki;

Eğer bu ülkede demokrasi ve hukuk var ise ve de bu millet gerçekten demokrasiye inanıyor, hukuka güveniyorsa, gün gelecek, gerçekler anlaşılacak ve terörist vesayetinin de hesabı sorulacaktır.

Ali İhsan GÜRCİHAN, 24 Nisan 2013
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 142
Kayıt: Cmt Şub 19, 2011 21:34

Şu dizine dön: Açık İstihbarat

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x