Tespih...

Genel & Güncel Konular

Tespih...

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 24, 2007 20:10

Tespih...

Türkiye'nin en zengin insanı kim?
Satan.

Evet, Türkiye'nin en zengin insanı, malını mülkünü yabancıya satan bir işadamı.

Halbuki, dünyanın hangi gelişmiş ülkesine giderseniz gidin, o ülkenin en zengin insanı, mutlaka "üreten" işadamıdır.
Bizde, satan.

O yüzden, kamuya ait arazi elin Arap'ına satılınca bütün gazetelerimize mutluluk verici, müjde dolu kelimelerle manşet oldu...
"Türkiye kazandı..."
"Burma bilezik..."
"Şeyh bereketi..."

Neden mutluyuz? Sattık çünkü.

Milletin malını mülkünü sattıkları zaman, seviniyor bu ülkenin basını... Hele yabancıya satıldıysa, ayakta alkışlıyor. Alkışlamayana da kızıyorlar... İlla sevineceksin.

Hatırlarsınız... Bizim şakşakçı gazeteciler, Türk Bankası'nı satın alan Yunan Bankası'nı gezmeye gitmişlerdi... Adamlar da, duvarlarındaki "Türk kafasını ezen Yunanlı" tablolarını göstermişti bunlara... Gık dememişlerdi... Ben de "aferin" demiştim.
Kızdılar... Ahlaksız falan dediler bana.
Meslekten atılmamı isteyen bile oldu.

Şimdi aynı tayfanın yeni bir marifeti ortaya çıktı... Gene "tablo" ile alakalı.

Bizim Merkez Bankası'nın kasasında 800 adet tablo var. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir sergi açıldı. Bu tablolar sergileniyor.
E gazeteciler gitmiş tabii.
Bakmışlar bakmışlar tablolara... Sonra da, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'a ne demişler biliyor musunuz?
"Bunları satsak, kaç dolar eder?"

Basına bak!
Gezdir Topkapı'yı...
Kaşıkçı'ya müşteri getirsinler.

Ama böyle bitmiyor hadise...
Gazeteciler pişmiş kelle gibi sırıtırken, Merkez Bankası Başkanı lafı ağızlarına sokmuş... Demiş ki:
"Sanatın değeri, parayla ölçülmez. Üstelik, bu tablolar çocuklarımıza kalacak. Babadan kalma tespihi sat, döner ye, olmaz! Çalış, kazan, öyle ye."

Tekrar yazayım...
"Sanatın değeri, parayla ölçülmez. Üstelik, bu tablolar çocuklarımıza kalacak. Babadan kalma tespihi sat, döner ye, olmaz! Çalış, kazan, öyle ye."

Kendisine teşekkür ediyorum.
Ve...
Gazete yöneticilerine bir önerim var. Merkez Bankası Başkanı'nın bu lafını alın, çerçeveletip, ekonomi servislerine asın!
Memleketin içine düştüğü "tablo" yu anlamıyorlar... Belki bu lafı göre göre, ne demek istediğini anlarlar.

Yilmaz Özdil, 24.03.2007
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen cafersadık » Cmt Mar 24, 2007 20:40

kalemine sağlık Özdil'in.Kimbilir o arabın arkasında hangi yahudi var.Olmasa bile satış satıştır da ....Bide arkasından yahudi çıkarsa hiç şaşırmam.Nasıl cüret ederler bu ülkenin toprağını satmaya.artık adım kadar eminim ki bunlar ASLA VA ASLA TÜRK DEĞİL.OLAMAZ-YAPAMAZ .atası kan dökmedi ki bundan ne hayır beklicen.Türk-Kan, paylaşımın için teş.Artık tansiyonum çıkıyo,sinir katsayım artıyo bunlarla uğraşmaktan.Bu ülkede VATAN HAİNİ ENFLASYONU yaşanıyor.
Kullanıcı küçük betizi
cafersadık
Üye
Üye

İletiler: 198

İletigönderen Ram » Cmt Mar 24, 2007 20:52

Türk-Kan, mirim ne zaman buraya koyacaksın diye soruyordum kendi kendime. :artis:

Satan satana...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x