TILKININ Ziyafeti Alev İnan

Kitapları bu bölümde tanıtabilirsiniz.

TILKININ Ziyafeti Alev İnan

İletigönderen Perapalas » Sal Oca 09, 2018 2:11

TİLKİNİN ZİYAFETİ/ALEV İNAN
Resim

[BBvideo 425,350]https://m.youtube.com/watch?v=r7bdjez41P8[/BBvideo]

Bir kadın ne zaman tilkileşir?
İçinizdeki tilkileşmiş kadının ruhu, keşfedilmek üzere orada bekliyor!

 

Daha önce mitolojik karakterleri ve öykülerini günümüze uyarlayan, bazen de kendi mitolojisini yaratan tarzı ile farklı bir kulvarda ön plana çıkan yazar Alev İnan, bu defa Japon mitolojisinin en ilginç karakterlerinden biri olan Tilki Ninko’yu tilkileşen bir kadının hikayesinde başkahraman olarak günümüze farklı bir şekilde, geleneksek kalıplardan uzak bir şekilde uyarlıyor.

           

Tilkinin Ziyafetiadlı romanında Alev İnan, bir kadının kayıplar yaşadığı hayatının travmatik bir döneminde, duygularını, özel hayatını, geçmişini, her şeyi ve herkesi sorguladığı karanlık bir yolculuğa adım atışını anlatıyor. Bu engebeli yolun rehberi, ölen annesinin dolabında keşfettiği müstesna birTilki. Yolculuğun finali ve öykünün doruk noktası ise bir arkadaş toplantısı…

 

Yazar kitabında “güya” dostlukları yakın mercek altına alırken, “görünürdeki” samimiyetlerin ve toplumun bireyden beklentilerinin başkahramanı nasıl bir varoluş mücadelesi içine sürüklediğini, bunun sonucundaki dönüşümünü ve değişimini kendine özgü sıra dışı bir anlatımla dile getiriyor.

 

Kitabın kahramanı Karmen, hayatla olan kavgasında benliğinin iyileşmemiş yaralarına son bir kez tuz basarken, ‘başkalarını’ da kendi gerçekleriyle yüzleştiriyor.

 
Kullanıcı küçük betizi
Perapalas
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Sal Oca 09, 2018 1:58

Şu dizine dön: Kitap Tanıtımları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x