Topuz'un Transferinde Klüpler değil 'Ülkücüler' anlaşmış(!)..

Futbol ile ilgili hersey burada.

Topuz'un Transferinde Klüpler değil 'Ülkücüler' anlaşmış(!).

İletigönderen |Kuralsız| » Cmt Haz 20, 2009 10:30

Mehmet Topuz transferinde büyük sır

[img]http://kralspor.ensonhaber.com/images/news/13023.jpg[/img]Kulüpler değil ülkücüler anlaşmış


[img]http://kralspor.ensonhaber.com/images/news/12842.jpg[/img]


Fenerbahçe ile Beşiktaş takımları arasında büyük bir krize neden olan Mehmet Topuz transferinin “ülkücü” hiyerarşi içinde çözüldüğü ortaya çıktı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Topuz'u korumaya alan Beşiktaşlı ülkücü grubu aşamayınca yardım istediği MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Cingi, Mehmet Topuz'un Başkan Aziz Yıldırım'la görüşmesinin engellenmesi üzerine devreye girdiğini belirtti.

Kaçırma veya zorlama yok


Milliyet'in haberine göre; Ergenekon, Danıştay baskını soruşturmaları ile Hrant Dink cinayeti şemasında adı geçen Cingi, “Mehmet Topuz'un Başkan'la görüşmemesini sağlayan çevreye ulaştık. Başkan'ın Topuz'la görüştürülmesini sağladık ve transfer bitti. Kaçırma veya zorlama yok. Ortada ancak manevi bir güç kullanma olabilir” dedi.Manevi güç kullandık


“Başkan, Mehmet Topuz'a ulaşamıyordu, ulaştırılmıyordu. Biz de Mehmet Topuz'un Başkan'la görüşmemesini sağlayan çevreye ulaştık. Sevgiyle hallettik olayı. Kaçırma veya zorlama yok. Ortada ancak manevi bir güç kullanma olabilir. Ben Fenerbahçe kongre üyesiyim. Orada, Mehmet Topuz'un yanında olan da BJK Başkanı'nın (Yıldırım Demirören) gönderdiği BJK kongre üyesi İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Yüksel Kaleci'ydi.”

Topuz sürekli Yıldırım'ı arıyordu

Fenerbahçe'nin 3 yıl önce Mehmet Topuz'la anlaştığını ancak Kayserispor'un transfere onay vermediğini savunan Cingi, şöyle devam etti: “Lig sona erince Topuz menajerler vasıtasıyla ısrarla Aziz Başkan'a 'Beni alın' diye telefon ediyordu. Ama Aziz Başkan, 'Senin Kayserispor'la sözleşmen devam ediyor. Kayserispor Başkanı'nı küstürmek istemeyiz, onunla anlaşmadan seninle anlaşamayız' diyor. Ondan sonra transfer için sürekli aramaya başlıyor Mehmet Topuz.

Yıldırım sonunda dayanamadı

Başkan da bunun üzerine kızıyor ve 'Daha anlaşamadım Kayserispor'la, beni sürekli arama' diyor. Ondan sonra da Mehmet Topuz buna kızıyor ve Fenerbahçe defterini kapatıyor. Menajerleri vasıtasıyla Beşiktaş'a gidiyor ve Beşiktaş'la yaptığı görüşmenin ardından tatile çıkıyor.

Mehmet'i Beşiktaş'a verin

Beşiktaş da Topuz'la birlikte BJK kongre üyesi bazı arkadaşları da Antalya'ya gönderiyor. Sonra Kayseri'ye dönüyorlar, araya insanlar giriyor ve 'Mehmet'i Beşiktaş'a verin' diye Kayseri Başkanı Recep Mamur'u arıyorlar. Kayseri'nin ileri gelenlerinin yanı sıra eski başkan Mete Eke de Topuz'un Beşiktaş'a verilmesini istiyor.

Çevresini ülkücüler sarmış
Aziz Başkan'dan ricacı olmak için beni de aradılar. Aziz Yıldırım'la görüştük. 'Ülkücüler sarmışlar çevresini, bizle görüştürmüyorlar' ifadeleri olunca ben de devreye girdim. Başkan, Recep Başkan'ı arıyor, o da görüşemediğini, ulaşamadığını söylüyor. Biz de oradaki arkadaşlarımızla görüştük. Başkan'ın Topuz'a ulaşmasını sağladık.”

Fenerbahçe'ye hayırlı olsun
Beşiktaş adına Topuz'a bir süre refakat eden Yüksel Kaleci ise, “Bizim konuyla alakalı anlatacağımız bir şey yok, İbrahim Bey anlatmışsa... Fenerbahçe bir transfer yapmıştır, hayırlı olsun, bunun dışında olayın perde arkası, gizlisi, saklısı yok. Açıklama yapmam doğru olmaz, sonuçlanmış bir konudur” dedi.


ensonhaber
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Şu dizine dön: Futbol

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x