Türk kayağı için büyük gelişme!

Diğer spor dalları

Türk kayağı için büyük gelişme!

İletigönderen Ayberk » Çrş Haz 13, 2007 13:31

[img]http://www.ajanspor.com/resim/kayaklaatlama01.jpg[/img]


Türk kayağı için büyük gelişme!

Kış sezonunda bir çok yeniliğe imza atan Kayak Federasyonu, Türkiye'de 1970'li yıllarda Erzurum'da yapılan, ancak daha sonra çeşitli nedenlerle ilgi görmeyerek yapılmayan kayakla atlama branşına yeniden start veriyor..


Türk kayağı, bu sporun en önemli branşlarından biri olan kayakla atlama ile tanışacak.

Uluslararası kayak müsabakalarında çok önemli bir yeri bulunan kayakla atlama branşının dünyadaki en önemli iki antrenöründen biri olan Sloven Bajc Vasja ile anlaşan ve kadrosuna katan Kayak Federasyonu, ünlü antrenörle birlikte bu branş için çalışmalara başladı.

İlk etapta Erzurum'da yapımına başlanan atlama kulesinin inşaatının tamamlanması çalışmalarına başlayan federasyon, bu branşta Türkiye'yi temsil edebilecek sporcuları ortaya çıkarmak için de kolları sıvadı. Bu amaçla 16-17 Haziran tarihlerinde Erzurum'da 8-10 yaş grubu erkek çocuklar arasından seçme yapacak olan Kayak Federasyonu, antrenör Vasja'nın raporu doğrultusunda belirlenen sporculara özel eğitimler vermeye başlayacak. Federasyon ayrıca, 11-14 yaş grubu arasından da seçme yapacak.

Kayakla atlama branşının 1970'li yıllardan bu yana Türkiye'de yapılmadığını, federasyon bünyesinde yer alan branşlar arasında bunun önemli bir eksiklik olduğunun altını çizen Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, ''Eksik olan tüm branşlarımızı birer birer tamamlıyoruz. Bu branştaki eksikliğimizi dünyanın en önemli iki antrenöründen birini ülkemize getirerek gideriyoruz. Türkiye, yakın bir gelecekte kayakla atlama branşında da önemli başarılara imza atacak. Eksikliğini gördüğümüz diğer branşlar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.

-MİLLİ TAKIMLAR ŞIK GİYİNECEK-
Öte yandan, Kayak Federasyonu ile Slovenya'nın dünyaca ünlü kayak kıyafeti üreticisi NES firması arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Sloven firması böylece Türkiye kayak milli takımlarının resmi tedarikçisi ve sponsoru oldu.

Slovenya'da, firma sahibi Neli Zivko ile imzalanan sözleşme törenine federasyon yönetim kurulu üyeleri Ali Oto ve Bora Turalıoğlu ile birlikte katılan Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, milli takımların en şık giyinen takımlar arasında yer alacağını söyledi.
Kullanıcı küçük betizi
Ayberk
Üye
Üye
 
İletiler: 1400
Kayıt: Prş Mar 01, 2007 21:04

Şu dizine dön: Diğer Spor Dalları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x