TÜRK SAĞINA YUTTURULAN ABDÜLHAMİT YALANLARI

Devlet-i Aliyye-i Osmaniye

TÜRK SAĞINA YUTTURULAN ABDÜLHAMİT YALANLARI

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Kas 24, 2022 13:41

"Ulu Hakan Abdülhamit Han" kitabının yazarı Necip Fazıl, İslami hassasiyetleri istismar ederken Abdülhamit'in şu yönlerini görmezden gelmiştir:

1. Osmanlı’nın en büyük toprak kaybı Abdülhamit dönemindedir. Türk sağı ise "Abdülhamit 30 yıl bir karış toprak kaybetmedi" yalanını dolma gibi yutmuştur.
2. İstanbul'da ilk genelev Abdülhamit döneminde açılmıştır.

3. İlk rakı, bira, viski fabrikası Abdülhamit döneminde kurulmuştur.

4. İngiliz paşaları ve onların destekçilerini devlete atayarak Osmanlı yönetimi İngiliz derin devletinin eline terk edilmiştir.

5. Payitaht dizisinde Abdülhamit yemek salonuna girerken mehter marşları çalınır ama işin gerçeğinde ise mehteran bölüğü dağıtılıp mehter musikisi yasaklanmıştır. Yemek salonunda ise Batı klasik müziği çaldırmıştır.

6. Tıpkı "Toprak kaybı yok" yalanı gibi Yahudi bankerlerin Osmanlıdan büyük topraklar satın alma kararnamesi Abdülhamit döneminde çıkartıldığı gizlenerek "Abdülhamit Yahudilere bir karış toprak satmadı" yalanı servis edilmiştir. Yani bugünkü İsrail'in toprakları onun döneminde Yahudiler tarafından satın alınmaya başlanmıştır. Tehlikeyi gören İttihat Terakki bu kararnameyi Abdülhamiti düşürdükten sonra iptal etmiştir. Türk sağı ise Necip Fazıl'ın yalanlarına inanarak "Abdülhamit Yahudilere toprak satmadı" dolmasını afiyetle yutmuştur.

Tarih konusunda doğru bilgi sahibi olmak için "Payitaht" dizisinden, Necip Fazıl ve Kadir Mısıroğlu'ndan aman ha uzak durun. Yoksa keklenirsiniz.

- Alper Aksoy
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1857
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: TÜRK SAĞINA YUTTURULAN ABDÜLHAMİT YALANLARI

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Prş Kas 24, 2022 18:55

Tamamen BELGESEL, HAKLI VE TEMELLİ, ÖNEMLİ VE DEĞERLİ, MUHTEŞEM VE MÜKEMMEL bir teşhir ve tel'in. Özel tebrikler, derin saygılar, en iyi dilekler, yeni başarılar size sayın AKSOY.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1260
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Osmanlı İmparatorluğu

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x