Turkcell Yönetim Kurulu'nun Aylık Maaşları: 100-250 Bin Euro

Genel & Güncel Konular

Turkcell Yönetim Kurulu'nun Aylık Maaşları: 100-250 Bin Euro

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Nis 03, 2021 16:22

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Genel Kurul tutanaklarını kaynak göstererek yönetim başkan ve üyelerinin maaşlarının ne kadar olduğunu açıkladı. Yavuzyılmaz, Yönetim Kurulu başkanının 250 bin, üyelerin ise 100 bin Euro huzur hakkı aldıklarını açıkladı. Yavuzyılmaz, "2010'da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam" dedi.
Resim
CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından Turkcell Yönetim Kurulu tutanaklarını paylaştı. Yavuzyılmaz, yönetim kurulu başkanının 250 bin, üyelerin ise 100 bin Euro maaş aldıklarını açıklarken, “2010 yılında belirlenen bu tutarlar bugüne kadar hiç değişmedi” diyerek 2020 yılına kadar olan tutanakları paylaştı.

Yavuzyılmaz’ın açıkladığı belgelerdeki AKP’li isimler ve mevkileri şöyle:

-Atilla Koç: 59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı.
-Hilmi Güler: 58-59 ve 60. Hükümet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve halen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı.
-Bekir Pakdemirli: 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi.
-Bülent Aksu: Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
-Hüseyin Aydın: 26 Mart tarihinde görevinden ayrılan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü"
Resim
Maaş tutarları aynen devam..
2020 Yılı Turkcell Faaliyet Raporuna göre:
YK Başkanı
Aşağı doğru
Bülent Aksu
YK Üyeleri
Aşağı doğru

Hüseyin Aydın
Afif Demirkıran
Resim
Resim
Turkcell Yönetim Kurulundaki (YK) AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık
YK Başkanı yıllık net maaşı 250.000 Avro, YK Üyelerinin yıllık net maaşları 100.000 Avro!.
2010'da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam
⬇Kaynak: Turkcell Genel Kurul Tutanakları
Resim
Resim

2019 Yılı Turkcell Genel Kurul Tutanağı: YK Başkanı ve YK Üyelerinin maaşları aynı kalıyor. YK Üyeleri Atilla Koç Mehmet Hilmi Güler Bülent Aksu Hüseyin Aydın
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Re: Turkcell Yönetim Kurulu'nun Aylık Maaşları: 100-250 Bin Euro

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Nis 03, 2021 17:23

HARİKA bir teşhir. Teşekkürler sevgili İltetiş. Ulu bir ozanın - yanılmıyorsam Tevfik FİKRET'in - söylemiş ve yazmış olduğu üzere TAM BİR HAN-I YAĞMA, YE MEMET YE, SADECE BİR SAĞOL DE, YETER HATTA ARTAR BİLE.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 8 konuk

x