Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Kas 11, 2023 21:31

“Gazzelileri de getirebilirler!” başlıklı 10 Ekim 2023 tarihli yazımda “Şimdi Gazze de boşaltılacak. ABD, Gazzelilerin deniz koridoru ile Türkiye’ye taşınmasını isteyebilir! Milleti adım adım çeşitlendirmeleri gerekiyor ki Türk’ün hakkından gelebilsinler ve son olarak Bernard Lewis’in Baba Bush döneminde şekil verdiği Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...” uyarısında bulunmuştum ya işte o aşamaya gelindi...
Resim

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşmesinden sonra, Orta Doğu temasları hakkında bilgi verirken “Gazze’den sivillerin çıkarılması konusunda da önemli adımlar ve önemli görüşmeler yaptık.” dedi.

***

Prof. Dr. Kemal Üçüncü, bu gidişat konusunda, “Sert tokalaşma sonrası sert bir nara atılacak İsrail’e... Gaz bulutları yaratarak ümmet tahliye edilecek. Şiirleri bile hazır. Türkler mi? Onlar hala Haymana’nın ötesindeki köylerde. Okumuşların ise ‘aman ha saramam’ diye çıtı çıkmıyor. Sanırım Mısır, Ürdün, Lübnan ve Türkiye Gazze nüfusunu alacak. Böyle bir ima var uluslararası alanda. Her anlamda felaket olur. Doğu Akdeniz dinamikleri değişir. Milli devlete kalıcı olarak elveda deriz.” diye mesaj paylaştı.

Emekli Büyükelçi Namık Tan da “Türkiye, son yıllarda, Afganistan, Suriye ve çeşitli Afrika ülkelerinden kaçan insanların mülteci deposu olmuşken, şimdi de Gazze’den 750 bin kişinin Türkiye’ye gelme ihtimali konuşulmaktadır. Bu durumun uzun vadede Türkiye’nin güvenlik, demografik yapı ve sosyal barış konusunda sorunlar yaşamasına neden olacağı açıktır. Yanlış dış politika nedeniyle Ortadoğu’da meydana gelen çatışmaların tarafı olan iktidar, bu çatışmalar sonucunda ortaya çıkan insani krizden etkilenen kişileri kısa vadeli hesaplarla Türkiye’ye kabul etmesi halinde yeni ve çok büyük bir hata yapmış olacaktır.

Bu yanlış politikalardan acilen geri dönülmeli, Türkiye krizin çözümü konusunda etkin rol oynamalı, İsrail-Hamas savaşı nedeniyle ortaya çıkabilecek bu yeni mülteci krizini yerinde çözmek için çaba sarf etmeli, ABD ve İsrail arasındaki muhtemel bir mülteci anlaşmasının parçası olmamalıdır. Gazze'ye sahip çıktığını iddia eden Erdoğan'ın, Gazze halkını insanlığın vicdanına aykırı şekilde vatanından sürecek bir planın parçası olması, bu planı uygulayacaklar arasında adının zikredilmesi de ibretliktir.” dedi.

***

Oda tv’nin “CIA gölgesi yazdı. 750 bin Gazzeli Türkiye’ye…” başlığıyla duyurduğu habere göre ABD ve İsrail, Gazze halkının tahliyesi ve karşılığında çatışmaların durdurulması için Körfez ülkeleri, Mısır ve Türkiye ile görüşmeler yürütüyor. İddiaya göre, tahliye edilen Gazzeliler bu ülkelere dağıtılacak. Mısır'ın IMF'ye olan borcu ödenecek, Türkiye'nin ihtiyacı olan döviz sağlanacak.

Mısır'a 950 bin kişi, Türkiye'ye 750 bin kişi, S. Arabistan’a 400 bin kişi, Körfez ülkelerine 100 bin kişi, Batı Şeria’ya 50 bin kişi, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'ya 50 bin kişi, çeşitli Arap ülkelerine 400.000 kişi gönderilecek.

Bu süreç ve sonrası için en az 30 milyar dolarlık bir fon hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi ise sosyal medyada yayılan “1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı olacağı” iddiasıyla ilgili bütün haberleri yalanladı.

Bu arada Ürdün Ürdün Başbakanı Bişr el-Hasavne, Filistinlileri tehcir etme girişiminin “kırmızı çizgileri” olduğunu belirterek “Ürdün bunu savaş ilanı olarak değerlendirecektir” dedi.

***

Hakan Fidan, tokalaşma sırasında, bilek ve dirsek hareketiyle uzak tutarak Blinken’in sarılması ve öpmesini engelledi ama Gazzelilerin bir kısmı Türkiye’ye sürülürse, ABD ve İsrail Türkiye’yi bir defa daha öpmüş olacak...

ABD Dışişleri heyetinin görüşmeye geldiği araçlardan birinin “BOP” plakası taşıması öpmenin ne zaman başladığını da hatırlatıyor... Hani Tayyip Erdoğan, 2004 yılında, “Bizim Büyük Orta Doğu Projesi eş bakanlığı görevimiz var” diyordu ya şimdi o görevi hatırlatıyorlar herhalde...

- Arslan BULUT
En son İlteriş Kağan tarafından Cmt Kas 11, 2023 21:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 2100
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

ABD’nin Truva atları ve 80 yıllık planlaması!

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Kas 11, 2023 21:34

ABD Başkanı Biden, "Orta Doğu'daki son olaylar önümüzdeki 80 yılı belirleyecek" dedi. Eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın 15 Kasım 1999'da TBMM'de yaptığı konuşmada, “20’nci Yüzyılı anlamak için, Türkiye'nin tarihi, bir anahtardır; ancak, ben inanıyorum ki, Türkiye'nin geleceği, önümüzdeki binyılın ilk yüzyılının şekillenmesinde de son derece önemli bir rol oynayacaktır.” diye konuşmuştu.
Resim

Clinton, Türkiye’nin Arap ülkeleri ve İsrail arasında, ayrıca Balkanlar ve Kafkaslar’da barış ve huzur ortamına katkıda bulunacağını da anlattı.

ABD’nin Türkiye’ye nasıl bir gelecek biçtiğini en açık bir şekilde söyleyen ise ABD'nin eski Türkiye Büyükelçisi Eric Edelman oldu.

The Economist dergisinin 24 Ocak 2004 tarihli sayısında, aynen şu ifadeler kullanılıyordu:

"ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Eric Edelman'a göre 'İslâm dünyasında reform ABD'nin en önemli stratejik girişimi' ve Türkiye'nin başarısı da bunda büyük rol oynayabilir."

***

Clinton’un konuşmasının üzerinden 24 yıl geçti... 21’inci yüzyıldan geriye 76 yıl yani yuvarlak hesapla 80 yıl kaldı...

Hamas ile İsrail arasındaki savaş, önümüzdeki 80 yılı nasıl belirleyecek? Bunun için savaşın Hamas ile İsrail arasında kalmaması, bütün bölge güçlerini içine alacak şekilde genişlemesi gerekir ki herhalde Biden, onu kastediyor...

ABD başkanlarının veya büyükelçilerinin stratejiyle ilgili sözleri, sırf kendi görüşleri değil, devlet politikasıdır... İslam dünyasında reform, ABD’nin en önemli stratejik girişimi ise ve “Türkiye’nin başarısı” da bunda rol oynayacaksa, Türkiye’nin bu süreçte, ABD hedeflerine hizmet edeceği varsayılıyor demektir. Büyük Orta Doğu Projesi eş başkanlığı görevi de bunu gerektirmiyor mu?

Türkiye BOP gerçekleşsin diye uğraşıyorsa, AKP’nin yerli ve millî olduğu iddialarının bir kıymeti var mıdır? Bu söylemler, içerde kamuoyu desteği alabilmek ve iktidarda kalabilmek içindir. “Türkiye Yüzyılı” sloganı da halkı bu tatlı rüyayla oyalamaya yaramaktadır. Fiili durumda, Türkiye’de iktidar ve muhalefet, 21’inci yüzyılda ABD’nin “İslâm dünyasında reform” stratejisine göre tasarlanmıştır. Sadece İslâm’ın veya Türklüğün bayraktarı gibi görünenler değil, sosyal demokrasinin temsilciliğini üstlenenler de aynı stratejiye hizmet ettirilmektedir. Bu yapılardan üretilen politikalar, Türkiye’nin değil ABD’nin stratejisine uyumludur.

***

ABD, İsrail’i kınayan Malezya’ya üç defa nota veriyor ama İsrail’i savaş suçlusu olarak ilan eden Türkiye’ye sitem bile etmiyor! Türkiye’yi yöneten siyasi kadroların, iç kamuoyuna dönük konuştuğunu çok iyi biliyorlar ve bu sebeple ses çıkarmıyorlar.

Bu durumu, yıllar önce “İslâm’ın Truvası” kitabında toparladığım yazılarımda da ifade etmiştim. Türkiye’yi yöneten siyasi kadrolara verilen görev, ABD’nin İslam dünyasındaki Truva atı rolüdür...

Tabii bu durumun devam edebilmesi ve Türk seçmeninin sürekli aldatılabilmesi için Türkiye’ye bazı kısa vadeli kazanımlar da sunulabilmektedir... “Suriye’nin kuzeyinde 30 kilometre derinliğe kadar inebilirsin” denilmesi gibi, Türk halkı, uzun vadede işe yaramayacak bu başarılarla oyalanırken, 30 kilometrenin güneyindeki ABD kara kuvvetleri sayılan PKK/YPG güçlerine operasyon düzenlediğinde, SİHA’sı düşürülerek uyarıldı. O günden sonra operasyonlar, Irak’ın kuzeyine kaydırıldı. Halk terörle mücadeleye devam ediliyor zannetsin diye... Oysa o 30 kilometrenin güneyinde bir terör ordusu kuruldu.

***

Kısacası Türkiye, ABD stratejilerine uyumu sağlanarak kendi bindiği dalı keser duruma düşürülmüştür. ABD stratejisinden en küçük bir sapmaya bile izin vermiyorlar. Türkiye’yi yöneten siyasi kadrolar da böyle durumlarda küçük dillerini yutmuş gibi ilgisiz sesler çıkarıyor.

Son olarak şunu da eklemeliyim: Hamas saldırısı, ABD’nin Büyük Orta Doğu Projesi’nin hızlandırmasına yaramıştır. ABD’nin Orta Doğu’daki 80 yılı planlamak için Gazze’nin boşaltılması ve enerji terminali hâline getirilmesi gerekiyordu; Hamas düğmesine bastılar ve 80 yıllık operasyona başladılar...

***

“Küresel Truva atı!” başlıklı ve 11 Haziran 2003 tarihli yazımı şöyle bitirmiştim:

“Peki bunları bildiğimiz hâlde, hâlâ ne diye oyunda oynaştayız?

Yoksa, bizim beynimize de mi Truva atları yerleştirdiler?

Çözüm, önce beynimizden, sonra derneğimizden, partimizden, medyamızdan, iş dünyamızdan, devletimizden Truva atlarını söküp atmak ve kendi programımızı uygulamaktır...”
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 2100
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzr Kas 12, 2023 13:25


Putin hayattayken al 10 tane sarmat...

en fazla 100 milyar dolar...

dış borcu sil, ıraka irana suriyeye libyaya yaptıkların
beni trilyon dolar zarara uğrattı dersin...

3. dünya savaşı olursa seni işgal edemesinler...

bağımsız ve karakterli ol...

o... çocuğu olma, ekonomik sistemi değiştir...

Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Cum Kas 17, 2023 10:30o... çucuğu olmayalım

adam 11 eylülü uydurdu, bombaladı geldi kapına dayandı

israil ile bütün orta doğu işgal ediliyor, karşı çıkanlar
bombalanıyor...

korkma, al 10 tane sarmat, geleceğini kurtar,

nükleer bombası olmayan bombalanıyor,

ırakın suriyenin libyanın nükleer santralleri vuruldu,

sonra ülkeleri bombalandı,

sıra sende...

2001de haçlı seferleri başlatıldı, sen de hedeftesin

o.... çocuğu olma, villa mersedes peşinde koşma....

karı mısın sen...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzr Kas 19, 2023 11:11Türk Birliği Asya'nın tutkalı olacak,

çevresindeki ülkelerde kültür elçileri olacak,

Akılcı islam anlayışı ile, bağımsızlığı ile

islam dünyasına da örnek olacak,

al 10 tane sarmat, bağımsız ol,

karakter geliştir...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Cum Ara 08, 2023 18:28Kudüs alınabilir

10 tane Sarmat al, bağımsız ol, karakter geliştir

diğer müslüman ülkelere de örnek ol,

onlar da senin izinden gelsinler,

nükleer silahları olursa Kudüs'ü alırlar

Kudüs'ü sen almış olursun,

yeter ki cesaret göster, köle olma, bağımsız ol

örnek ol, Atatürkün de orta doğu planı vardı,

sen altın tepside teslim ettin orta doğuyu

natoya girerek, batıda yer alarak,

şimdi cesaret göster, önce kendini kurtar,

sonra öernek ol, Kudüs'ü kurtar

bu kadar basit

Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Cum Ara 08, 2023 23:23kuzey koreyi de silahlandırıyorlar

Türkiyenin Rusya ile müttefik olması çok önemli

Rusya müslümanları da yanında istiyor

Türkiye önderliğinde nükleer silahlara sahip
olan müslümanlar Kudüs'ü tekrar alacaktır

Rusya Türkiyeye 10 tane sarmat verecektir

Türkiye önderliğinde islam dünyasını yanına çekerek
nükleer olarak silahlandıracaktır

yeter ki buna cesaret edecek bir Türkiye olsun,
yokolmak yerine bağımsız ol, karakterli ol

Kudüs'ün alınmasına da liderlik etmiş olursun


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzr Ara 10, 2023 13:29al 10 tane Sarmat, bağımsız ve karakterli ol,

müslümanlara örnek ol,

sonra otur seyret, bak

müslümanlar Kudüs'ü nasıl alıyor...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzt Ara 11, 2023 4:50tehlikenin farkında mısın ?

pek bir seçeneğin kalmadı,

müslüman dünyayı yaktı yıktı,

nüfusu en az 100 milyon azalttı,

sen sürünürken yapay zeka ile farkı açıyor,

bir kaç petrol şeyhliği dışında rahat bırakmıyor,

fark açılacak, gelecek tepene binecek,

100 yıl önceki gibi,

fırsatı bulmuşken, al 10 tane Sarmat,

bağımsız ve karakterli ol,

müslüman dünyaya örnek ol,

sonra seyret, bak

müslümanlar Kudüs'ü nasıl alıyor,

ölmeden önce bir işe yara,

mersedes ve villa peşinde koşma...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Cum Ara 15, 2023 13:04bir işe yara...

sonra otur seyret...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Prş Ara 21, 2023 11:38Türkler bu cesareti gösterebilirse...

Türkleri örnek alıcak Araplar...

Kudüs'ü alıcaklardır...

Ruslar bu hamleyi yapıcaklardır...

yeter ki Türkler istesin...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Cmt Ara 23, 2023 11:40nükleer dengeye ulaşıldığında...

müslümanlar Kudüs'ü alıcaklardır...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10


Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzr Ara 24, 2023 13:31bu yüzyıl içerisinde orta doğu kolonize edilecek...

Türkiye, İran dahi ayakta bırakılmayacak...

önce ufalanıcak, sonra kolonize edilecek...

11 Eylül'ü iyi oku...

fırsatın varken tedbirini al...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Türkiye çoktan öpüldü ama...Büyük Orta Doğu Projesi tamamlanabilsin! Yani Büyük İsrail...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzt Ara 25, 2023 7:07beyinler esir alınıyor...

ruhlar esir alınıyor...


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 311
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Sonraki

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

cron

x