Türkiye & İran ilişkileri nasıl bozulur¿?

Tartışma Alanı

Türkiye ve İran arasında, nasıl gerginlik/düşmanlık çıkarılır¿?

Yer altı kaynakları
0
Oy yok
PKK
0
Oy yok
Bir suikast
0
Oy yok
Mezhepçilik
1
50%
Nükleer gelişmeler
0
Oy yok
Diğer krizler
1
50%

Toplam Oy : 2

Türkiye & İran ilişkileri nasıl bozulur¿?

İletigönderen Ram » Pzr Şub 25, 2007 2:17

Türkiye ve İran arasında, gerginlik/düşmanlık yaratmak isteyenler ve destekçileri, nasıl bir yol izleyebilir¿? Görüş ve nedenlerinizi duymak isterim.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Hasta » Pzr Şub 25, 2007 16:27

Dinsel uygulamalar ve mezhep farklılıkları haricinde fazla bir neden yaratılamaz gibi görünüyor bana...İran PKK'nın güçlenmesine izin vermez,ABD kucakçısı olduklarının çok fazla farkında...Yeraltı kaynakları konuşulmaz,gizli sebep olabilir ancak...Nükleer gelişmeler,Türkiye'yi,ABD kaşımazsa rahatsız etmez,kuzey komşusu sayesinde bunla yaşamaya alışık zaten...Diğer bahaneler,bahane oldukları çok sırtacağından kullanılamaz.Asıl gerginlik hep din konusunda olageldiği için,İran'la,hassasiyet aynı temelde devam eder ve tahrik unsuru olması en olası konu...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen asnec7178 » Pzr Şub 25, 2007 17:29

Ben mezhepçilik konusunda bir gerginlik olabileceğini asla düşünmem.

pkk nın da arada bir sorun olmadığı zaten belli İran farkında pkk nın a.b.d yardakçısı olduğunun..

Bir suikast uzak bi ihtimal böyle bir şey olsa bile infial olacağından şüpheliyim doğu halkları duygusal olabilir ama keriz asla değildir bu suikastin altından birşey çıkacağını bilir. inanmaz kimse..

Nükleer gelişmeler yakın konjuktürde Türkiyenin tehdit olarak düşünmediği bir olaydır..
Yeraltı kaynakları İranla sorun olmaz sanırım yer altı kaynaklarından kasıt doğalgaz ve petrolse burda kapitalist sistem devreye girer al gülüm ver gülüm oldukça niye sorun yaşansınki..

Geriye bir seçenek kalıyor diğer krizler.. Bu diğer krizler söylemini genelleştirelim en başta;diğer krizler söyleminden yola çıkarak
bence Türkiye İran arasındaki ilişkileri bozacak yegane unsur a.b.d dir
güzel günler göreceğiz güneşli günlerResim
Kullanıcı küçük betizi
asnec7178
Üye
Üye

İletiler: 33

İletigönderen Ram » Pzr Şub 25, 2007 19:37

asnec7178, değerli yorumunu esirgemediğin için teşekkür ederim. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Panzehir » Çrş Şub 28, 2007 22:55

> Yer altı kaynakları mı..?

PKK mı..?

Kimi öldürsem acaba..? :) Şimdilik yorum yok. Ama şu olabilir; ortada 3 kişi olur. 1 ve 2. kişilerin arkaları dönüktür 3. kişiye...Bu 3. kişi de arkası dönük olanlardan birisinin ensesine bi şaplak atar. Sonra döner, diğernin yaptığını söyler. İkisi birbirine girer. ( 1. ve 2. şahıslar sırtlarının birbirilerine dönük olduklarından haberleri yoktur. )

> Mezhepçilik mi..?

Nükleer gelişmeler mi..?

Diğer krizler mi..?

< :roll:

Konu için eyvallah Ram.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Ram » Prş Mar 01, 2007 17:36

Panzehir, değerli yorumunu esirgemediğin için teşekkür ederim. :)

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Panzehir » Prş Mar 01, 2007 23:34

Yalnız, henüz başlamış olduğum bir kitap ( Erdal Sarızeybek'ti sanırım / Emekli Albay / Bir aralar Osman Pamukoğlu komutasında görev almış - Kitabın ismi Şemdinli'de Sınırı Aşmak ) İran ile Türkiye arasındaki ilişkilerin PKK konusu ile de bozulabileceği konusunda düşündürüyor beni.

Kitapta Eşref Bitlis'e rastladım. :? Geliyor Sarızeybek'in yanına ve diyorki; "Evladım var bir isteğin?" Sarızeybek de anlatıyor... Kan Uykusu'ndaki emekli albayın kitabı bahsettiğim kitap. Fransa Jandarma Direktörü diyorki; "Ben daha önce böyle bir komutan görmedim..." Yere göğe sığdıramıyor paşayı. Eşref Paşa; pek konuşmazmış, muhakeme yapar, karar verir ve uygularmış... :|

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen DAVUD » Prş Mar 08, 2007 20:28

Ben eski bir İran'lı diplomatım.Bazı konular hakkında,önemli bilgilere sahibim.''Suriye'ye gezmeye'' gidiyorum.Sonra da Türkiye'ye geçiyorum.Birkaç gün burada kaldıktan sonra da kayboluyorum.Rota:İranlı bir adam Şam'dan İstanbul'a geçiyor,bu adam eski İran Savunma Bakan Yardımcısı...Ve topraklarımızda kayboluyor.İran diyor,sorumlusu sizsiniz,biz diyoruz ki''hiçbir olaydan haberimiz yok''.ABD ve İsrail diyor ki,İran kaçırdı,İran diyor ki batı kaçırdı.Biz diyoruz ki,bu adam,1986 kaçırılan ve hala akıbeti belli olmayan İsrailli savaş pilotu Ron Arad'la ilgili bilgisi olduğu için Mossad veya Batılı servislerden herhangi biri kaçırmış olabilir.Ama İran diyor ki,sorumlusu sizsiniz kardeşim!!!
Ortada pimi çekilmiş bir bomba var,elden ele,kucaktan kucağa dolaşıyor,bu bomba kimin elinde patlarsa,o kişi fena yaralanacak!
Bu değerli anketi bize bahşettiğin için teşekkür ederim Ram :D
Resim

S.S NAZIO
Kullanıcı küçük betizi
DAVUD
Üye
Üye

İletiler: 32

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x