Türkiye'nin iki yıl içerisinde 13 milyar lira yatırımla 91 yeni cezaevi olacak inşa edilecek

Genel & Güncel Konular

Türkiye'nin iki yıl içerisinde 13 milyar lira yatırımla 91 yeni cezaevi olacak inşa edilecek

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Nis 06, 2021 1:20

Türkiye'nin iki yıl içerisinde 13 milyar lira yatırımla 91 yeni cezaevi olacak inşa edilecek ceza infaz kurumları için yapılan ihaleleri.
Resim
Bugüne kadar 166 cezaevi inşa eden ve 91 yeni cezaevinin ihalesini yapan AKP iktidarı Türkiye'yi adeta demir parmaklıklarla örüyor.

Toplam 13 milyar liraya mal olacak 91 yeni cezaevinin inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

yapımı devam eden 91 yeni cezaevinden yapım maliyeti en yüksek 20 ceza infaz kurumunun ihalelerini mercek altına aldı. Firmaların davet usulü çağrıldığı 20 ihalede pazarlıkla belirlenen sözleşme bedellerinin toplamı 4.5 milyarı buluyor.
Resim
EN BÜYÜĞÜ AKSARAY'A
Yapımı devam eden en büyük en maliyetli cezaevi Aksaray'da yükseliyor.

TOKİ'nin iştiraki Emlak Konut'tan İstanbul'da aldığı ihalelerle büyüyen VARYAP ile Ankara merkezli Sibar Yapı, Aksaray'da Türkiye'nin en büyük cezaevlerinden birini yapıyor. 519 milyon lira maliyetli ve 426 bin metrekare büyüklüğe sahip olan Aksaray Cezaevi'nin 2021 yılında tamamlanması bekleniyor.
Resim
Aksaray Ceza İnfaz Kurumu inşaatı

BİR YILDA ÜÇ CEZAEVİ İHALESİ ALDI
Yapımı devam eden ihale bedeli açısından Aksaray'dan sonra en büyük ikinci cezaevi ise Adana Sarıçam'da yükseliyor. Akar Group bünyesinde yer alan Diymar İnşaat ile Akar İnşaat'ın 2017 yılında aldığı üç cezaevi inşaatından biri olan Sarıçam Ceza İnfaz Kurumu'nun yapım maliyeti 385 milyon lira.

Akar Group ayrıca 201 milyon lira bedelle Adana'da 150 bin metrekare, Antalya'da ise 226 milyon lira bedelle 175 bin 250 metrekare büyüklüğünde iki cezaevini yapımını sürdürüyor. Güneydoğu Anadolu'da 'devlet müteahhitliğiyle' büyüyen ve Ankara merkezli bir şirketler grubuna dönüşen Akar Grup, turizm, gayrimenkul ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteriyor.

SARAY'IN MÜTEAHHİDİ ERZİNCAN'DA
İnşaatı devam eden en büyük üçüncü cezaevi olan Çorlu İnfaz Kurumu'nun ihalesini Kocaeli merkezli olan ve geçmişte kamudan çok sayıda alan Yavuz Dekorasyon İnşaat aldı. Maliyeti 358 milyon lira olan cezaevi 297 bin metrekare büyüklüğünde.

Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği'ne Cumburbaşkanlığı Saray'ını inşa eden Rönenans Holding'in şirketlerinden Rec İnşaat ise Ankara merkezli Tesan İnşaat ile birlikte Erzican'da 266 milyon lira bedelle 203 bin metrekarelik cezaevi inşa ediyor.

BAKAN'IN AKRABALARI İZMİR'DE
AKP iktidarı döneminde Bayındırlık Bakanı olarak görev yapan Zeki Ergezen'in akrabalarının sahibi olduğu Ankara merkezli En-Sa Yapı, Metro Mühendislik ile birlikte İzmir'de 125 milyon lira bedelle 102 bin metrekare büyüklüğünde cezaevi inşa ediyor.

Ankara merkezli iki firma olan Kur İnşaat ve SMS İnşaat, başkente 316 bin metrekare büyüklüğünde bir cezaevi inşa ediyor. 315 milyon liraya mal olacak Ankara Ceza İnfaz Kurumu'nun 2021'de tamamlanması bekleniyor.

Kur İnşaat – SMS İnşaat ortaklığı aynı zamanda Konya Ereğli'de de 291 milyon lira bedelle 175 bin metrekare büyüklüğünde bir cezaevinin yapımını üstlenmiş durumda.
En son İlteriş Kağan tarafından Sal Nis 06, 2021 1:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 754
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Türkiye'nin iki yıl içerisinde 13 milyar lira yatırımla 91 yeni cezaevi olacak inşa edilecek

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Nis 06, 2021 1:25

ülkenin kahredici acı gerçekleri çarşı pazar fiyatlarından altın-döviz borsasına, hayat pahalılığının insanı çıldırtan tablosundan vurguncu takımının yoksullarla aralarındaki uçurumun büyümesine kadar bir çok alanda net biçimde görülüyor...

Eğer bir ülkede fabrika sayısı artmıyor ise, bunun tersine sürekli cezaevi sayısı artıyor ise, tutuklu sayısı artıyor ise ise burada bir hastalık söz konusu.
Yani efendim, demem o ki; bir ülkede cezaevi çok fazla olursa, o ülkede; huzursuzluğun,Haksızlığın,Hukuksuzluğun ve bireyler arasındaki iletişimin sağlıksız olduğu. Bu da toplumun tedirgin ve gergin olduğuna işaret ediyor. 2003 yılında öldürülen kadın sayısı 83 iken, 2020 yılının dokuz aylık bölümünde bu sayı 369’a ulaştı.

Şimdi böyle olunca, burada;
"Eğer bir toplumda, insanı ilgilendiren mekanizmalar, doğru ve sağlıklı işliyor olsa, ya da işletilmiş olsa, cezaevlerine olduğu gibi hastanelere de çok fazla gerek olur muydu?"
"Bir ülkede hastaneler, tıpkı cezaevleri gibi çok fazla olursa, bu sefer de o ülke insanında, ciddi şekilde ruhsal ve fiziksel sağlık sorunlarının var olduğu anlaşılabilir." diyorum.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 754
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Türkiye'nin iki yıl içerisinde 13 milyar lira yatırımla 91 yeni cezaevi olacak inşa edilecek

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Nis 07, 2021 15:36

En uzun bir ömür boyu sağol varol sevgili İlteriş. Yurdu ve ulusu, OSMANLI tipi yeni bir Fiziolojikk, Patalojik, Adli Tıpsal ve Psikolojik HASTA ADAM yapmış olan eski ve yeni BOP'cular ve KOL'cular yüzlerce HASTANE VE HAPİSHANE yaparak hem 'çare' aradıklarını ve bulduklarını düşünüyorlar, hem de yeni ve devasa bir haram kar, haksız rant, tefeci faiz ve kara para aracı ve alanı yaratıyorlar. Her iki durumda da asla affedilmez bir suç ve günah işliyorlar. Ve bu suçun ve günahın hesabının önce bu dünyada sonra da ahrette mutlaka sorulacağını unutmuş görünüyorlar.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1026
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 8 konuk

x