Türkmenlere ABD zulmü

Genel & Güncel Konular

Türkmenlere ABD zulmü

İletigönderen Çetin Taş » Sal Mar 06, 2007 23:15

Kerkük’te bastıkları cami ve evleri talan eden çapulcu sürüsü tutukladıkları gençleri işkenceden geçiriyor

Sabaha karşı Taze ve Dakkuk (Tavuk) ilçelerine, ABD askerleri desteğinde baskın düzenleyen peşmergeler, evleri ve camileri talan etti. Kadınların ziynet eşyalarını da gaspeden çapulcular, Türkmenleri kentten göçe zorlamak için gözaltına aldıkları gençleri işkenceden geçirdi.

Türkmenlere zulüm
Kerkük’te referandum yaklaştıkça ABD askerleri ile peşmergeler baskılarını yoğunlaştırıyor. Taze ve Tavuk ilçelerinde evlere düzenlenen baskınlarda çok sayıda Türkmen tutuklandı, ziynet eşyaları gasp edildi

Kerkük’te Türkmenlere yönelik baskılar giderek artıyor. ABD askerleri ile düzenli orduya geçen peşmergeler, Kerkük’ün Taze ve Dakkuk (Tavuk) ilçelerine baskın düzenledi. Türkmen evleri ve camiler dağıtılırken, ziynet eşyaları da gasp edildi. Baskınlarda Türkmenlerin kenti terk etmeleri de istendi. Gelişmelerin ardından Taze’de Türkmenler sokaklara dökülerek olayı protesto etti. Yapılanların Türkmenlere karşı bir zulüm niteliği taşıdığı belirtilirken gösteride tutuklanan Türkmenlerin ağır işkenceden geçirildiği belirtildi. Türkiye’ye çağrıda bulunan Türkmenler, yaşam haklarının ABD askerleri ve peşmergeler tarafından ellerinden alındığını söylediler. Öte yandan, peşmergelerin düzenli orduya geçmesini değerlendiren Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Şube Başkanı Mahmut Kasapoğlu, “ABD, Irak ordusunun silahlarını Barzani’ye vermiştir. Zaten düzenli ordu dedikleri düzenleme tamamen Türkiye’ye karşıdır” dedi.

Kimlik tezgahı
Bu arada Türkmen kenti Erbil’de “Sayım bildirge formları” dağıtıldığı ve formlardaki din ve kimlik soruları arasında “Türkmen” seçeneğinin olmadığı bildirildi. Aynı formun Kerkük’te de dağıtılacağı belirtiliyor.
İşgalci Amerikan askerleri Kerkük’te Türkmenler’i baskı altında tutmak için peşmergelerle ortak operasyonlar düzenliyor.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi,06.03.2007
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Sandra » Sal Mar 06, 2007 23:34

Çetin Taş, abi sen referandum olsa ve turkler kovulmamis olsa acaba o referandumun 100% gercegi yansiticagini dusunuyormusun acaba kesinlikle öyle bir sey olmaz amerika kerkuku kurtlere verecek bizde agzimiz acik bakacaz bu kadar amerika bizim babamiz o ne derse o olur
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye
 
İletiler: 171
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 18:25
Konum: Nereye

İletigönderen Panzehir » Çrş Mar 07, 2007 19:41

Vay bee... Saddam'a bak... Dolardan vazgeçip, Euro'ya bir geçti, pir geçti. Arkasından olaylar çorap söküğü gibi geldi. Sonuçta Irak işgal edildi, Saddam idam edildi, Talabani & Barzani palyaçolarına ve peşmergeciklerine gün doğdu. Bu işgal ile İran'a ve OPEC ülkelerine aba altından sopa gösterildi ama İran direniyor hâlâ. OPEC de...

Türkmenlere zulmü yapan sadece ABD değil aslında. Hükümet sağolsun. Kulakları duymaz, gözleri kapalı. Başka yerleri açık herhalde. :roll: Kuzey Irak'ta söz hakkı istemeyen bir hükümetimiz var, Türkmenler napsın...

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Hasta » Çrş Mar 07, 2007 19:57

Panzehir, :wink: :mrgreen: Para icad oldu,mertlik bozuldu,demek lazım... 8)
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 14:52

İletigönderen |Kuralsız| » Çrş Mar 07, 2007 20:14

''Sırtlan sürüsü'' işte... Coniler önde bunlar arkada , Müslümanlar ya hani Cami basıp namaz kılan Türkmenleri öldürürler...

Bu kadarsınız '' L..N '' işte ... Adamlıktan eser yok. İnsanlığın zerresi size rastlamamış...

İ. yediği kaba etmez...

İ.. kadar haysiyetiniz yok...


Ha bu arada ''Bazılarının'' babası conilermiş... Hayırlı mübarek olsun :twisted:
haber için tşk.


Bu Zulüm bitmez! Türkiye ses çıkarmadıkça...
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Veled » Çrş Mar 07, 2007 21:52

Çetin Taş, haber için sagolasın teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır
 
İletiler: 3
Kayıt: Çrş Mar 07, 2007 20:46

İletigönderen Çetin Taş » Prş Mar 08, 2007 17:23

Semih kardeşim,rica ederim.
Seni burada görmek çok hoş.
Sandra,kusura bakma,sorduğun soruyu anlamadım.
Çetin Taş, abi sen referandum olsa ve turkler kovulmamis olsa acaba o referandumun 100% gercegi yansiticagini dusunuyormusun

Ben şu kadarını söyleyeyim.Kerkük'te çoğunluğun Türkmenler'de olduğunu(bundan 3 sene önceye kadar)herkes yazıp çiziyordu,söylüyordu.Şu an öyle olmadığına eminim zaten tüm gürültü bu yüzden kopuyor.
Kastettiğin Türkmenler kovulmamış olsaydı bile yapılacak referandumun sonuçlarının hileli olacağı ise,o konuda ne diyebilirim?Gözlemcilerin ve bizim istihbaratın gözünü dört açması gerekirdi o durumda.Ama artık bu ihtimali konuşmak yersiz çünkü şu an Kerkük'te Kürt nüfus çoğunlukta ve bir an önce referandum yapmak istemelerinin sebebi de bu.
Amerika bizim babamız falan değil Sandra kardeşim.Başka yazılarda da yazdım,Amerika bizleri yönetenlerin "bir şeyi"olabilir(ama babaları değil).Ama bizim değil.Bunu millet zaten her türlü ankette,her türlü tartışma programında yapılan kamuoyu yoklamalarında gösteriyor.
Burada tercih yapacağız.Ya Ferdi Tayfur ekolünü,yani "Acı çekip boyun eğme"ekolünü kabul edeceğiz.Ya da Orhan Gencebay ekolünü,"Acı çekip baş kaldırma"ekolünü tercih edeceğiz.Şu an için bizlerin yapabileceği bilinçlenmek ve çevremizdekileri bilinçlendirmek ama tabi ki toplumsal bir tepki oluştuğunda da o tepkinin tam da en önünde olmak.
Panzehir ev Efsane kardeşlerimin yorumlarına da aynen katılıyorum.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 5 konuk

x