TÜSEV de ÇYDD, ÇEV ve Türkan Saylan'a Destek Verdi

ARI, TESEV, Açık Toplum Vakfı, HYD, Genç Siviller, GTP, SODEV, Bianet, STGM, TÜSEV, MAZLUMDER, STEP, LGBTT, Barış ve Kardeşlik Forumu, Türk Demokrasi Vakfı, LDP, Küresel BAK vesaire...

TÜSEV de ÇYDD, ÇEV ve Türkan Saylan'a Destek Verdi

İletigönderen Ram » Cum May 01, 2009 11:22

Sivil Toplum Liderlerine Yapılanları Onaylamıyoruz

Bağımsız Türk yargısının ülkemizde demokratik düzene gayrimeşru yollarla müdahale etmeye çalışan güçlere karşı gereğini yapacağına olan inancımız tamdır. Ancak ülkemizde bugüne kadar nitelikli ve çağdaş eğitim misyonu çerçevesinde hizmet eden ve kamu yararlı işler yapan sivil toplum kuruluşlarımızın çalışmalarına devam etmelerini engelleyecek şekilde kayıtlarına el konulması demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olan sivil toplum kuruluşları açısından kaygı ve endişe vericidir.

Örnek hekimlik kariyerinin yanı sıra kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bünyesinde 20 yıldır binlerce çocuğumuzun eğitim imkanına kavuşması için büyük mücadele veren Prof. Dr. Türkan Saylan’ın evinde ve ÇYDD ile ÇEV merkezlerinde sabah saatlerinde yapılan aramalarda; sanık hakları, arama ve gözaltına alma şartları gibi evrensel hukuk usullerinin ne derece uygulandığı konusundaki tartışmalar kamu vicdanını rahatsız edecek bir boyuta ulaşmıştır.

15 yıldır 100’den fazla üye vakıf ve derneğin desteğiyle ülkemizde sivil toplumun gelişmesi için çaba sarfeden bir kuruluş olarak hukuk devletine, yargı bağımsızlığına ve demokrasiye olan inancımız aynen devam etmektedir. Kamuoyunun bu konudaki haklı hassasiyeti bu inancımızı pekiştirmektedir. Sivil toplumumuzun örnek kuruluşlarından Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) çalışmalarının kesintiye uğramaması için bu süreç kapsamında yetkililerin hukuk devletine yakışan özeni göstereceklerini ümit ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV)

23/04/2009
Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.tusev.org.tr/content/detail.aspx?cn=423

Not: Erol MANİSALI, bir gün bunların değil, senin gibi yurtsever aydınların kıymeti bilinecektir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: Türkiye Ağı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x