'UFO gerçeği, 60 yıldır gizleniyor'

Uzay hakkıdan bilgiler gelişmleri burdan takip edebilirsiniz

'UFO gerçeği, 60 yıldır gizleniyor'

İletigönderen tuba » Prş Tem 24, 2008 16:15

Apollo 14'ün astronotu olan Edgar Mitchell: 'UFO gerçeği, 60 yıldır gizleniyor'


Ay'a inen Apollo 14 uzay aracının astronotu Edgar Mitchell, uzaylıların insanlarla çeşitli defalarca temas kurduğunu, ancak hükümetlerin bu gerçeği 60 yıl boyunca gizlediğini iddia etti.

Dr. Mitchell, NASA'da çalıştığı dönemde Dünya'ya birçok UFO ziyareti yapıldığından da haberdar olduğunu, ancak bunların da üstünün örtüldüğünü bildirdi. Mitchell, 1947'de New Mexico'nun Roswell bölgesine UFO düşmesi olayının da gerçek olduğunu söyledi.

Mitchell, "Bu olayların üstü hükümetlerimiz tarafından son 60 yıldır çok iyi bir şekilde örtüldü, ancak yavaş yavaş dışarı sızdı ve bazılarımız bunların bir kısmı hakkında bilgi edinme ayrıcalığına sahip olduk" dedi.
'UZAYLILAR DÜŞMANIMIZ OLSA ŞİMDİYE KADAR YOK OLMUŞTUK'

1971'de Ay'daki en uzun yürüyüşü yapan Mitchell, bir radyoya verdiği mülakatta, NASA'da uzaylılarla temas kuran kaynakların, uzaylıları 'bize acayip gelen küçük insanlar' diye tarif ettiklerini anlattı.

Mitchell, muhtemelen bu 'hakiki ET'lerin' geleneksel koca kafalı, büyük gözlü uzaylı imajına uyduğunu söyledi.

Dünyalıların teknolojisinin uzaylılarınki kadar karmaşık olmadığını belirten Mitchell, "Uzaylılar bize düşman olsalardı, şimdiye kadar mahvolmuş olurduk" dedi.

NASA ise Mitchell'in iddialarını yalanlamakta gecikmedi. Bir NASA sözcüsü, uzay kurumunun UFO'ları izlemediğini, gerek dünyada, gerekse kainatın başka bir yerindeki uzaylıların varlığını gizleme yoluna gitmediğini söyledi.

Mitchell, Apollo 14'ün komutanı Alan Shepard ile birlikte Ay üzerinde 9 saat 17 dakika yürüyerek en uzun yürüyüşü yapmıştı. (AA)


[img]http://img93.imageshack.us/img93/2852/gazeteportsmallmj0.gif[/img]
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

İletigönderen Egeli » Prş Tem 24, 2008 18:56

NASA Bugün açıklıyor tüm gerçekleri:''Uzaylılarla irtibattayız.Bilmem ne gezenindeki bilmem ne uygarlığıyla,bilgi alış&verişi yapıyoruz,yakında adı geçen gezegene,onların teknolojilerini kullanarak gezi düzenleyeceğiz..''

Onlarla görüşen NASA,onlarla alış&verişte bulunan,teknolojisini geliştiren Amerika-Rusya vs..Meraktan birtafalarını yırtan biz ve diğerleri.

Başka bir dünyanın varlığı,beraberinde birçok sorunu da getirir aslında.İnsanın aklına birsürü soru takılır:

-Bunlar,bizden çok çok ileri teknolojiye sahipler ve akıllılar.O halde,Dünya bunlar tarafından mı yönetiliyor?Dünya'ya yaşamı,uygarlığı bunlar mı getirdi?İnandığımız dinler,aslında bunların yazdığı,bizleri yönlendiren kurallar bütünü mü?

-Dinozorlar,insan uygarlığı daha rahat yaşayabilsin diye,bu kişiler tarafından mı yok edildi?

Çoğu kişiye göre saçma sapan,çoğu kişiye göreyse ''hmm...mantıklı aslında'' dedirten türden soruları daha da artırabiliriz.Bu sorulara,bildiğimizin tam tersine,''evet'' cevabı aldığımızda ise,olacak şey şudur:Kaos...Ezberimiz bozulacak,insanlar herşeyi sorgulamaya başlayacak.Sonuç??
...........
Yahu kardeşim bu adamlar salak mı?Ne işleri var dünyada?

Biz salak mıyız?Ne işimiz var uzayda?

Gözümüz dönmüş,ağzımızın suyunu akıta akıta ''dünya dışı yaşam var mı'' diye uzayı röntgenliyoruz.Ah bir bulsak var ya... :twisted:
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen Ram » Prş Tem 24, 2008 19:28

Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen tuba » Prş Tem 24, 2008 19:56

Eee o zaman böyle devam edelim :D


Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

İletigönderen erenus » Prş Tem 24, 2008 21:35

tuba, haber için teşekkürler.

Venüs'ün dışında meteoroloji balonlarını, İridyum Uyduları veya Uluslararası Uzay İstasyonu geçişlerini UFO sananlar büyük çoğunlukta olduğu bir gerçek ama bir taraftan da Samanyolu galaksisinde binlerce güneş ve bu güneşlerin çevrelerinde dönen onbinlerce gezegen var.

Peki bu kadar çok gökcisimleri sadece geceleri gökyüzünde romantik bir manzara yaratmak için mi oradalar?


"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı
 
İletiler: 423
Kayıt: Prş Eki 18, 2007 6:07

İletigönderen Egeli » Prş Tem 24, 2008 22:21

Uzaylılar bahane,bilim ve teknolojide gelişim şahane :)

Daha uzağa bakıcaz,ay'dan toprak parçası alıcaz,uzayda tuvaletimizi nasıl yapıcaz? gibi sebeplerle,bilim insanlarının yaptığı çalışmaların ''evrendeki komşularımızdan'' bizler için daha faydalı olduğu kesin :)

Bizler derken,yanlış anlaşılmasın,homo sapiens...yani bizim ne kadar faydalandığımız tartışılır,bu teknolojiden...ama bizler gibi ademoğlu olan Coni,Deyvit ve Viladimir,teknolojiden en güzel şekilde nasipleniyor :)
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

Re: 'UFO gerçeği, 60 yıldır gizleniyor'

İletigönderen timmy_sweden » Sal Tem 07, 2009 19:58

faso fiso haberler bunlar , inanmayin , milletin ugrasacak isi kalmamis uzaylilar cikarmislar bide basimiza , bu gibi olaylar dunyada ne zaman bi olay olucak olsa ya da ne zaman pis bi sey örtulmeye calisilsa bundan dolayi cikan haberlerdir, madem uzaylilar varda o zaman nerdeler , niye inmiyolar uzay araclariyla nedir yani ?

Bu gibi haberler , ulkemizde de Ergenekon terör örgutu gibi olan balon haberlerdir , bu ufo , uzaylilar bilmem ne gibi cesitli kavramlarda ABD nin oyunun bir parcasi olup , kafa bulandirmaya yarayacak bir kac somut örneklerden biridir. Madem uzaylilar var da niye herkes göremiyor , sadece bir kac kisi ben gördum , resmini cektim , bilmem diyor .. O tefal sac seklindeki aletlerde kesinlikle kesif ucusu yapan , ya insanli ya da insansiz ( pilotsuz ) bir takim ucan aletlerdir ki , sadece kafa bulandiran bir kac duzmece oyundur , baska acilim yapamayacagim.. :kikirik:
Kullanıcı küçük betizi
timmy_sweden
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzr Haz 21, 2009 19:44

Re: 'UFO gerçeği, 60 yıldır gizleniyor'

İletigönderen ugursurmeli » Sal Ara 28, 2010 12:15

Bazılarının sahtekar dediği bazılarının da gerçekleri söylediğini düşündüğü Bob Lazar söyleşisi...Bizim insanoğlu olarak gözlemleyebildiğimiz en büyük yıldız Canis Majoristir. (Şimdilik!) Sadece Samanyolu galaksisinde bile milyonlarca sistem varken ve evrende de milyarlarca galaksi olduğunu düşünürsek, olasılık hesabıyla sadece Samanyolu galaksisinde binlerce yaşama elverişli (bize göre :) ) gezegen olmalı!

Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
ugursurmeli
Üye
Üye
 
İletiler: 80
Kayıt: Cum Eki 22, 2010 16:30
Konum: Bursa


Şu dizine dön: Uzay

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x