UFO ihbarlarında artış iddiası

Uzay hakkıdan bilgiler gelişmleri burdan takip edebilirsiniz

UFO ihbarlarında artış iddiası

İletigönderen Panzehir » Prş Ağu 30, 2007 6:29

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma merkezi Derneği Başkanı Haktan Akdoğan, son birkaç aydır bazı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de “UFO ihbarlarında artış” olduğunu öne sürdü.

Dernek merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Akdoğan, bu gözlemlerin bir kısmının vatandaşlar tarafından video kameralarıyla filme alındığını ya da fotoğraflandığını belirterek, görüntülerin incelenmek üzere kurumlarına gönderildiğini ifade etti.

“Gözlemlerde ve filme alınan görüntülerde genellikle bu ışıklı cisimlerin sayılarının bazen 1 bazen de 3, 7, 10, 15’e kadar çıkabildiğini” iddia eden Akdoğan, dünya “UFO” literatüründe zaman zaman görülmüş olan çoklu UFO filolarına Türkiye’de de ilk defa tanık olunduğunu belirtti.

Akdoğan, gece ve gündüz saatlerinde çekilen film ya da fotoğraflarda görünen cisimlerin hareket ettiklerini, sağa, sola, aşağı ve yukarı manevralar yaptıklarını belirterek, zaman zaman değişik rotalarda hareket eden ve birleşip ayrılan bu cisimlerin hiçbir şekilde ses çıkartmadıklarını söyledi.

Gece ve gündüz çekilen görüntülerde maddesel formları ve şekilleri çok net ortaya çıkan bu cisimlerin kanat ve kuyruğu bulunmayan, oval, disk veya puro şeklindeki cisimler olduklarını ifade eden Akdoğan, bu cisimlerin karakteristik özelliklerinin ve yaptıkları manevraların konvansiyonel teknolojiyle açıklanamadığını iddia etti.

Haktan Akdoğan, bu cisimlerin “UFO” oldukları hususunda, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği olarak görüşlerinin kesinlik kazandığını söyledi.

Akdoğan, cisimlerin görüldükleri bölgelere değinirken, “UFO’lar genellikle askeri üslerde, nükleer santrallerin olduğu bölgelerde, uranyum, altın, bor gibi yeraltı kaynaklarının bulunduğu yerlerde sıklıkla gözlemleniyor” dedi.


Kaynak

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

Re: UFO ihbarlarında artış iddiası

İletigönderen Toprak123 » Çrş Ara 12, 2018 11:14

Herkes gördüğünü söylüyor ama ben kendi gözümle daha şahit olabilmiş birisiyle bile konuşmadım :D
Kullanıcı küçük betizi
Toprak123
Üye
Üye
 
İletiler: 49
Kayıt: Cmt Kas 19, 2016 15:31


Şu dizine dön: Uzay

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x