Uykuya Hasret Kaldım Ne Olur Uyan Türkiyem

Uykuya Hasret Kaldım Ne Olur Uyan Türkiyem

İletigönderen Bige Aksoy » Sal Tem 26, 2011 15:20

İçim o kadar sıkılıyor ki.
Evin içinde ki hiçbir alan, bana nefes aldıramıyor. Arada dışarıya atıyorum kendimi, bir nebze huzurlu iç çekmeye muhtaç, dolaşıyorum.
Nefes, sanki beni terk etmiş, o halde ben nasıl yaşıyorum…
Sürekli beynimi zorluyorum, kafamın içinde karıncalar dolaşır gibi. Hep aynı soruyu soruyorum kendime. NELER OLUYOR ÜLKEMDE…

Küçük prenseslerime dönüyor bakışlarım, bir anlık mutlu olurum diye onların sevgisine sığınıyorum.
Yine bildik kalp ağrısı başlıyor gönlümde, onlar için çok endişeleniyorum.

Tekrar bilgisayarımın başına geçiyorum. Gözüm kulağım sürekli gündemde. Belki birileri çıkarda ‘bunlar bir şakaydı’ der diye, tüm haber sitelerini geziyorum…
Demokratik özerklik ilân edilmiştir… Sadece ekrana bakıyorum.
Bir yerler de bayrağım indiriliyor… Artık ellerimi hissetmiyorum.
Ne Mutlu Türküm diyene faşist diyorlar… İrkiliyorum.

Balkona çıkıyorum, dışarıda her şey normal, insanlar bildik telâşlarda.
Bir komşum çamaşır asıyor, bir diğeri evine giren kediyi kovalıyor. Kimsenin olanlardan haberi yok mu acaba, yoksa tüm bunları bir tek ben mi yaşıyorum?
Delirdiğimi sanmıyorum, her halde delirsem anlardım diye düşünüyorum.
Sonra aklıma tüm delilerin ‘ben deli değilim’ deyişi geliyor. Kendime acıyarak gülüyorum.

Tekrar dönüyorum haber sitelerinin başına, birinden askerlerimizin başına çuval geçiren Amerikalı komutanın, Türkiye’ye geldiğini okuyorum.
Başımı çeviriyorum ekrandan.
İçimden ‘neden’ diye bir ses yükseliyor, cevap veremiyorum…

Şehitlerim düşüyor yine aklıma, hala penceremden indirmediğim Türk Bayrağına bakıyorum.
Umutlarını düşünüyorum Mehmedimin ve onun arkasından, Amy Winehouse ağladıkları gibi ağlamayan Türk gencini, anlamaya çalışıyorum…

Hala inanamıyorum bütün bunların gerçek olduğuna…

Hala inanamıyorum, askerim yerden yere vurulurken, terör örgütlerinin ağzının içine bakıldığına…

Son bir zayıf umutla televizyon diyorum.
Karşımda Ak Partili bir milletvekili, bölgeye neden Özel Harekât Polislerini koymak istediklerini anlatıyor ve sonunda bordo bereliler için söylenmiş hikâyeleri polise uyarlıyor, sahi bunlara inanacak kadar salak mı görünüyorum…

Bir kez daha yeniliyorum hafızama, daha birkaç zaman önce, Polis haftasını kutlarken, Sivas’ta söyledikleri "Bozkurt" sloganı yüzünden görevden alınan, Özel Harekât Daire Başkanı Cemil Yurtsever’in, ne düşündüğünü merak ediyorum…
Acı gerçeği bir kez daha anlıyorum, iktidara geldiklerinden sonra hortlayan terörü, askere mal edecekler, hatta Asker farklı, Polis farklıymış gibi gösterip, bize takım tutturur gibi, ikisinden birini seçmemiz için yönlendirecekler.

Sahi, futbol takımım da kalmadı, değil mi artık…

Nefes alamıyorum, içime çektiğim kor bir ateş var sadece.
Kendimi tek başına hissediyorum.
Uyumak istiyorum artık, bu millet uyanana kadar uyumak ve düşünmemek istiyorum, ancak serde Vatan sevgisi var, başaramıyorum…
HADİ ARTIK NE OLUR UYAN TÜRKİYEM, SEN UYUDUKÇA BEN UYKUYA HASRET KALDIM ARTIK HUZURLA UYUMAK İSTİYORUM…

İnadına Yazı Yorum ailesi adına, beni Güncel Meydanla tanıştıran, Ümit Doğancı kardeşime çok teşekkür ederim, aynı yolda yürüyen insanlar çoğaldıkça, ışıklar göz kamaştırıcı olacaktır…
Kullanıcı küçük betizi
Bige Aksoy
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 37

Re: Uykuya Hasret Kaldım Ne Olur Uyan Türkiyem

İletigönderen umitdoganci » Pzr Tem 31, 2011 1:05

Aramıza tekrar'dan Hoş geldin. Güncel Meydan (Yazarları 've') okuyucuları olarak her zaman güzel ve değerli yazılarını bekliyoruz. Unutma, karanlıklar yazdıkça aydınlanırmış. Mustafa Kemal'in ışığında hep beraber nice mücadele ve aydınlık günlere..
Kullanıcı küçük betizi
umitdoganci
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 46

Şu dizine dön: Bige AKSOY

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x